A K T U A L N O Ś C I

4.07.2019

W zwiazku z urlopami i przedłożonymi zwolnieniami lekarskimi nauczycieli zajęcia w wakacje dla uczniow oddziału zerówkowego zostają odwołane. Sekretariat czynny dla petentów do 9 lipca w godz. 6.00 - 13.00 przerwa urlopowa miedzy 10 lipca a 4 sierpnia.
Czas Mosiny
21.06.2019

W środę, 19. czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Zakończył się trudniejszy niż zazwyczaj rok szkolny. Mury gminnych szkół opuścili ostatni gimnazjaliści i pierwsi ósmoklasiści. Wielu z nich osiągnęło wspaniałe wyniki w nauce i może pochwalić się sukcesami w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Kilku może się poszczycić tytułem laureata konkursu kuratoryjnego, który daje możliwość wyboru najlepszego liceum. Wśród naszych uczniów jest liczna grupa sportowców sięgających po mistrzowskie tytuły na krajowych i międzynarodowych zawodach. Wśród absolwentów nie brakuje wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi z talentami muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi, pisarskimi, czy plastycznymi. Nie brak społeczników i wolontariuszy.
Możemy być dumni z naszej młodzieży i nauczycieli.
Wszystkim, którzy stawiali sobie śmiałe cele i je zrealizowali, serdecznie gratulujemy. Tym, którzy odczuwają niedosyt, życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Miałam przyjemność uczestniczenia w zakończeniu roku szkolnego m.in. w Szkole Podstawowej w Rogalinku. Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie tej niedużej szkoły wiejskiej pokazali, że potrafią osiągać najwyższe wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom nauczania matematyki w tej szkole. Tu szczególne wyrazy uznania składam pani Marioli Samborskiej – nauczycielce tego przedmiotu. Gratuluję także pani Monice Szufnarowskiej – dyrektorowi i nauczycielowi języka polskiego i całemu Gronu Pedagogicznemu, bo nauka i wychowanie to gra zespołowa. Orginalny tekst: https://czasmosiny2.pl/podsumowanie-roku-szkolnego-2018-2019/?fbclid=IwAR1925JWwVnBiCpxSoGU4OU70dCjV56AICn3M0aFn7bSRd_FNFlHfExMlvM

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego
19.06.2019

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Rogalinku zaszczyciła swoją obecnością przewodnicząca Rady Miejskiej pani Małgorzata Kaptur, radni p. Ewelina Dudek, p. Zbigniew Grygier, sołtys wsi Rogalinek p. Dorota Domagała, ksiądz proboszcz Eugeniusz Kiszka.

Stefan Wieczorek odebrał Nagrodę za całokształt pracy dydaktycznej
18.06.2019

W ubiegłym tygodniu Pan Stefan Wieczorek odebrał Nagrodę za całokształt pracy dydaktycznej na rzecz dzieci, jego działalność sportową docenił Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch. Z kolei uczeń kl. 6 - Franciszek Mumot - za osiągnięcia ogólnopolskie w kolarstwie otrzymał stypendium. Jest jednym z 10 uczniów w gminie, którzy dostąpili tego zaszczytu. Gratulujemy!

Kapsle, guma, palant, klasy...
18.06.2019

Kapsle, guma, palant, klasy... przywracamy status zapomnianych gier podwórkowych i uczymy młodszych, jak nie nudzić się w wakacje - projekt kl. 6 - język polski

Lektura w pudełku - projekt klasy 6 - język polski
14.06.2019


Koncert na pianino i flet poprzeczny
14.06.2019

Koncert na pianino i flet poprzeczny w Hali Sportowo- Widowiskowej naszych zdolnych uczniów: Zosi i Heleny Jurga, Tosi Mumot oraz Zosi i Olka Ożańskich. Młodzi muzycy ćwiczą pod okiem p. Moniki Mumot oraz p. Iwony Grenda. Gratuluję dzieciom występu i dziękuję paniom nauczycielkom

Wyniki egzaminu Ósmoklasisty
14.06.2019


Uroczyste Zakończenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
13.06.2019

Uroczystosć zaszczycił swoją obecnością wice Burmistrz gminy Mosina pan Adam Ejchorst.

Żywa lekcja historii...
10.06.2019


Sesja plusem 3 - badanie wyników z matematyki
10.06.2019


Jump Arena- rozgrzewka!
10.06.2019


Wycieczka do Mosiny
10.06.2019

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Dzieci z klasy I i II zwiedzały dzisiaj Mosinę.Na początku obejrzeliśmy wystawę "Rogalinek wieś niezwykła" w galerii sztuki. Potem odbyliśmy długi spacer ulicami Mosiny, rozwiązując QUEST - MOSINA W XIX WIEKU,(przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze szkoły nr 2) odkrywając nieznane zakątki, budowle, pomniki i inne wartościowe elementy dawnej Mosiny. Na zakończenie wyprawy nie mogło zabraknąć lodów dla ochłody po trudach wędrówki.

Rajd śladami pustelnika
10.06.2019

Dnia 10.06. 2019 klasa I wybrała się pieszo do lasu. Przed wyruszeniem w drogę, dzieci przypomniały zasady zachowania bezpieczeństwa w lesie. Maszerowaliśmy prawie 5km , podziwiając uroki krajobrazu leśnego i rozpoznawając rośliny leśne. Przy krzyżu pustelnika wysłuchaliśmy legendy o powstańcu, który dawno temu ukrywał się w tych lasach. Gdy dotarliśmy do celu, czekało na nas ognisko przygotowane przez p. M. Gramzę. Po posiłku czekała nas droga powrotna, ale tutaj znów zaskoczył nas tata Zosi i zorganizował nam podróż do szkoły. Dziękujemy również mamie Zosi za opiekę podczas rajdu.

Kraina Krasnoludków
8.06.2019

Poprzez koncerty zostały przybliżone dzieciom zagadnienia muzyczne. Artyści pokazali również, że muzyka pełni ważną rolę w życiu człowieka. Podczas ostatniego koncertu posłuchaliśmy dźwięków lasu w wykonaniu artystów grających na gitarze i flecie.

Festyn w Rogalinku z okazji Dnia Dziecka
3.06.2019

Kto nie był, niech żałuje! Festyn w Rogalinku z okazji Dnia Dziecka przy zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, przy sprzyjającej pogodzie pozwolił na integrację mieszkańców Rogalinka i Sasinowa, był też promocją wsi, szczególnie jej walorów przyrodniczych. Dochód z festynu zasili konto Rady Rodziców, zebraliśmy 6.000 zł! Dziękujemy!

Wycieczka do Warszawy
3.06.2019

Byliśmy u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na audiencji w Zamku Królewskim, w Łazienkach o poranku, w Centrum Nauki Kopernik, w Zoo i braliśmy udział w Grach miejskich- poznajemy stare miasto.

Kiermasz charytatywny zorganizowany przez SU z inicjatywy Tosi Mumot na rzecz chorej Nadii
28.05.2019

Ze sprzedaży zabawek na dzisiejszym kiermaszu charytatywnym zorganizowanym przez SU z inicjatywy Tosi Mumot na rzecz chorej Nadii pozyskaliśmy 450 zl i 166zł ze sprzedaży ciast. Jutro kontynuujemy sprzedaż zabawek na przerwach: 9.40, 10.35 i 11.35. Zapraszamy na zakupy😊 Dziękujemy ofiarodawcom, p. Monice Mumot za pomoc w porannym nadzorowaniu stoisk oraz osobom piekącym ciasta na kiermasz. Link do programu o Nadii w TVN. https://fakty.tvn24.pl/…/trwa-wyscig-z-czasem-o-zycie-nadii… Samorząd Uczniowski

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"
24.05.2019

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" Eryk Fryske i Jan Szufnarowski kl.5 odbierają nagrody. Serdecznie gratulujemy niezastąpionej Pani Marioli Samborskiej i jesteśmy dumni z naszych wielkich matematycznych umysłów.

Zajęcia o charakterze profilaktycznym
24.05.2019

20 maja 2019r. w klasach 7,8 i 3 gimnazjum odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie spotkali się z funkcjonariuszem Policji i kuratorem Sądu Rejonowego. Zajęcia o charakterze profilaktycznym miały na celu zwiększenie świadomości młodych osób w zakresie konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania przepisów prawa, uświadomienia istnienia niebezpieczeństw, tj.: przemoc, uzależnienie od środków psychoaktywnych, internetu i ich wpływu na rozwój, a także wskazania właściwych sposobów rozwiązania problemów rówieśniczych.

GMINNYM KONKURSIE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II Z ELEMENTAMI WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII
24.05.2019

Miło jest mi poinformować, że na etapie gminnym w GMINNYM KONKURSIE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II Z ELEMENTAMI WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII - 28.05.2019 naszą Szkołę będą reprezentować uczniowie kl VI: Zuzanna, Pola i Kacper. Gratuluję najwyższych wyników na etapie szkolnym i życzę dalszych sukcesów😊

Przedstawienie o powstaniu wielkopolskim dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy!
20.05.2019

Poznajcie głównych bohaterów projektu "A u nas powstanie!". Tym razem nie tych, którzy grają postaci w naszym spektaklu, ale tych, dzięki którym o Powstaniu Wielkopolskim mogą dowiedzieć się młodzi ludzie z małych miejscowości. Duma! 💪🇵🇱💗 . . Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Muzyczne spotkania
18.05.2019

W maju odbyły się dwa koncerty muzyczne dla dzieci klas 0-3. Dźwięki Disneylandu, oraz Muzyczny market. Poprzez koncerty w prosty i atrakcyjny sposób zostają przybliżone dzieciom zagadnienia dotyczące muzyki, czy instrumentów. spoiwem łączącym te występy jest muzyka grana na żywo.Dzieci poznały więc skrzypce i ich różne brzmienie i wykorzystanie, akordeon, okarynę, flet prosty i podwójny oraz drumlę. Wszystkie te instrumenty tworzyły piękny, wspólny portret.

Wyniki Kangur 2019
15.05.2019

Miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KANGUR

Mosina Samorządem Stoi
15.05.2019

Dzisiaj odbyła się kolejna edycja konkursu pod patronatem Rady Miejskiej pt. Mosina Samorządem Stoi. Do konkursu przystąpiło 7 reprezentacji szkół tj. SP nr 1 Mosinia, SP nr 2 Mosina, SP Krosinko, SP Daszewice, SP Rogalin, SP Rogalinek, SP Pecna. Nagrody w konkursie ufundowali Radni Rady Miejskiej oraz Gmina Mosina. ➡Konkurs składał się z trzech etapów: pierwszy test wiedzy, drugi zwiazny z rozpoznawaniem miejsc na terenie Gminy, trzeci (najbardziej kreatywny) związany z prezentacją pomysłów na inwestycje w kwocie 5 milionów złotych. ➡W wyniku wszytskich etapów zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, drugie miejsce zajęła Szkola Podstawowa nr 2 w Mosinie, a trzecie Szkoła Podstawowa Z Rogalinka. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Małgorzata Kaptur, Wiesława Mania oraz Dominik Michalak. Dziękujemy i zapraszamy za rok do Rogalinka!

Warsztaty " CHCĘ BYĆ KIMŚ..."
13.05.2019

W czwartek, 9 maja 2019r uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanych przez Mosinska Bibliotekę Publiczną warsztatach motywacyjnych prowadzonych przez Michała Zawadkę - pisarza, autora książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Warsztaty " CHCĘ BYĆ KIMŚ..." miały na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń i pracować nad rozwojem osobistym. Uświadomiły również wszystkim uczestnikom jak wiele dobrego w naszym życiu może przynieść zmiana podejścia od „oceniania” do „doceniania”.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus
13.05.2019

Miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W ROGALINKU ROZPOCZĘTY!
9.05.2019


szkolny etap IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O DYNASTII PIASTÓW
9.05.2019

Uczniowie: Jan kl 5, Martyna i Krzysztof kl. 6 zdobyli najwięcej punktów w szkolnym etapie IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O DYNASTII PIASTÓW: " MONARCHIA WCZESNOPIASTOWSKA" i będą reprezentować Szkołę na etapie gminnym. Serdecznie gratulujemy!
Wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Historyczny”
2.05.2019

Z wielką przyjemnością ogłaszam wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Historyczny”, w którym wzięło udział blisko 3. tysiące uczestników, w poszczególnych kategoriach wiekowych nasi uczniowie zdobyli:
2. miejsce w województwie – Oskar Gerke i Wiktoria Jędrzejczak
3. miejsce w województwie – Jan Szufnarowski
4. miejsce w województwie – Kamil Grzelaszyk i Marika Łuczak
5. miejsce w województwie - Marek Giernacki
6. miejsce w województwie – Emil Szufnarowski
Gratuluję! Dyrektor Szkoły
Życzenia
22.04.2019

Rodzinnych Świąt osnutych tajemnicą Zmartwychwstania, poczucia bliskości, czasu na rozmowy, radości z czasu, który liczy się najbardziej
Monika Szufnarowska Dyrektor Szkoły

Zielona Szkoła w Hermanowie
17.04.2019

Zajęcia sportowe z animatorem. Gry i zabawy, które mobilizują wszystkich do zdrowej, wesołej rywalizacji. Krótkie przerwy na łyk wody i dalsze emocje sportowe. Kolejne zajęcia: warsztaty ceramiczne. Ciekawe zajęcia plastyczne z panem Grzegorzem, polegające na lepienie z gliny, która jest bardzo plastyczna i wysycha sama (po około 2 tyg) czyli nie trzeba jej wypalić w piecu ceramicznym. Kolejne warsztaty edukacyjne: "Jeździectwo naturalne" - wow! Robi wrażenie!

Gminny Konkurs Anglomat
4.04.2019

Drużyna z klasy 4 w składzie Zuzanna Wierzbicka, Szymon Ratajski i Emil Szufnarowski zajęła dziś II miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno Językowym Anglomat. Serdecznie gratulujemy!

Programowanie z ozobotami
29.03.2019

Na lekcji dzieci programowały roboty przy pomocy sekwencji kolorów, wcześniej planując użycie właściwych kodów. Ręka lewa, ręka prawa, to zajęcia , na których skupiliśmy się na rozróżnianiu kierunków.

"Wiosenne Przebudzenie"
28.03.2019

Wczoraj, podczas gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie" naszą szkołę godnie reprezentowały: Oliwia z klasy 0, Iga z kl. 5 i Karolina (3 gimnazjum). Z dumą informujemy, że I miejsce w kategorii klas 0-3 zajęła Oliwka, która 12 kwietnia w Murowanej Goślinie będzie przedstawicielką Gminy Mosina na Konkursie Powiatowym. Gratulujemy również Idze (3 miejsce) i Karolinie.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus Zima
25.03.2019


"Wiosenne Przebudzenie"
24.03.2019

Uczniowie powitali wiosnę w poetycki sposób, prezentując wiersze podczas szkolnych eliminacji XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie". Poziom prezentacji wybranych utworów był bardzo wysoki, jednak po burzliwych naradach jury wybrało najlepsze interpretacje. W kategorii klas 0-3 I miejsce zajęła Oliwia z klasy O, II Zosia z klasy II, a III Xawery z klasy III. W grupie klas IV-VI I miejsce zajęła Iga z klasy V, II Zuzia z klasy VI, a III Nicola z klasy VI. W grupie klas VII-III g I miejsce zajęła Karolina z klasy III g, II Małgosia z klasy VII, a III Maja z klasy VII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

I Dzień Wiosny
24.03.2019

Samorząd Uczniowski zorganizował dziś I Dzień Wiosny. Z tej okazji każda klasa wykonała marzannę ze słomy i papieru, która skończyła swój żywot na stosie. Ponadto odbył się wiosenny pokaz mody bajkowej i ekologicznej mody kapeluszowej, który rewelacyjnie poprowadziła Pola z kl. 6 Uczniowie i nauczyciele głosowali na najciekawszy strój bajkowy i kapelusz. Zwycięzcami zostali: Stasiu kl 2, Mateusz kl 3, Olek kl. 0a oraz Wiktor kl 4, Iga kl 5 i Jadzia kl. 4. Gratulujemy pomysłowości wszystkim uczestnikom. Uczestnicy pokazu otrzymali nagrodę za udział, a zwycięzcy nagrodę za największą ilość głosów. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród

Wycieczka do Mniszek
24.03.2019

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach jest bardzo ciekawym miejscem na mapie turystycznej Polski. Dnia 20 marca 2019 klasy 0A, 0B i I wyjechały na wycieczkę właśnie do Mniszek. W centrum można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty używane podczas dawnych prac domowych i rolniczych, oraz warsztaty ginących zawodów. Przewodnik p. Marcin połączył zwiedzanie z zajęciami edukacyjnymi poprzez specjalnie przygotowane stanowiska. Zaczęliśmy od kowala, później był warsztat bednarsko- stolarski, szewski, garncarski. Dzieci zobaczyły stanowisko praczki, pszczelarza, skład kolonialny, urządzenia do przeróbki mleka oraz wyposażenie kuchni. We wszystkich tych zajęciach dzieci mogły brać udział. A więc bawiły się w kowala, szewca, przymierzali „szuńdy”, pracowali przy „kobyłce”, zaglądali do wnętrza ula, próbowali podkuć konia, poznali duszę żelazka, dowiedzieli się co można kupić w „składzie kolonialnym”, poznali naczynia kuchenne, zobaczyły również wyposażenie dawnej szkoły. Największą frajdą były warsztaty wikliniarskie, gdzie dzieci wykonały wiklinowe wózki, które zabrały do domu. Z dużym zaciekawieniem uczniowie słuchali prelekcji przewodników podczas zwiedzania i warsztatów. Do domów wszyscy wrócili pełni wrażeń, humoru i doświadczeń.

"Ortograficzne potyczki"
19.03.2019

W piątek w Szkole Podstawowej w Rogalinku odbyła się kolejna edycja gminnego etapu konkursu "Ortograficzne potyczki". W szranki stanęło osiem drużyn po trzy osoby. Uczniowie klas szóstych ze szkół w Gminie Mosina rozwiązywali zadania ortograficzne związane tematycznie z powstaniem wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali Zofia Jurga, Apolonia Dudek, Franciszek Mumot i to oni napisali najlepiej z 24 uczestników językowych zmagań. Zespół z Rogalinka już maju powalczy o kolejne sukcesy tym razem na szczeblu powiatowym. Gratuluję moim uczniom sukcesu, dziękuję za mobilizację i ciężką pracę podczas przygotowań do konkursu. Pani Darii Juskowiak dziękuję za przygotowanie okolicznościowych dyplomów dla uczniów i nauczycieli, a Radzie Rodziców - za ufundowanie nagród - słowników frazeologicznych i słowników poprawnej polszczyzny. Dziękuję także Pani Annie Balcerek-Kałek za pomoc w wręczaniu nagród i motywujące uczniów przemówienie.
Monika Szufnarowska

Ksiązki kucharskie w kl. 2
14.03.2019

Wczoraj klasa 2 zaglądają do książek kucharskich. Uczniowie obejrzeli różne rodzaje książek, nauczyli się, jak z nich korzystać, stworzyli własne przepisy na pasty i surówki, a w końcu wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce i zrealizowali swoje przepisy, przygotowując dla siebie II śniadanie! Było pysznie, zdrowo i wesoło . Fajnie jest jeść własne potrawy w miłym towarzystwie.

Rady drugoklasistów dla Wszystkich, którzy mimo marcowej pogody chcą się cieszyć dobrym zdrowiem i samopoczuciem!
14.03.2019

Rady drugoklasistów dla Wszystkich, którzy mimo marcowej pogody chcą się cieszyć dobrym zdrowiem i samopoczuciem!

Rogalinek: niecodziennie odkrycie na szkolnym strychu
12.03.2019

Rogalinek: niecodziennie odkrycie na szkolnym strychu.
https://www.youtube.com/watch?v=J6WIGJcebYs&feature=share

Szkolne wspomnienia
1.03.2019

Dnia 28.02.2019. klasę pierwszą odwiedziła była nauczycielka matematyki i dyrektorka naszej szkoły p. D. Domagała. Dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek o dawnej szkole, między innymi jak wyglądały ławki, książki, przybory szkolne, czym pisano i co to jest kałamarz. Najbardziej zaintrygował dzieci fakt, że kiedyś w szkole zostawało się po lekcjach, nie w świetlicy, ale za karę i trzeba był dany materiał powtarzać aż do skutku. Spotkanie było pouczające i ciekawe.

Mistrzostwac powiatu poznańskiego w warcabach
28.02.2019

Nasi uczniowie brali dzisiaj udział w Mistrzostwach powiatu poznańskiego w warcabach i zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje dla Zosi Jurgi, Martyny Majki, Tomka Aniołowskiego, Franka Mumota i Emila Szufnarowskiego!

Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”
26.02.2019

Jutro (środa 27.2.2019) na czwartej lekcji odbędzie się sprzedaż charytatywnych laleczek w ramach akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Koszt jednej laleczki wynosi 30zł. Na długiej przerwie będzie można obejrzeć laleczki, które będą wystawione na dolnym korytarzu. Dzieci z klas młodszych mogą przyjść z wychowawcą przed długą przerwą, a następnie dokonać zakupu po przerwie, tak jak pozostali uczniowie. OSOBY, KTÓRE NIE NAPISAŁY W AKCIE URODZENIA „REZERWACJA”, A CHCĄ KUPIĆ SWOJĄ LALKĘ, PROSZONE SĄ O PODEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA I UZUPEŁNIENIE AKTU, W PRZECIWNYM RAZIE LALECZKA ZOSTANIE WYSTAWIONA NA SPRZEDAŻ. Osoby, które wcale nie wypełniły „aktu urodzenia” również proszone są o podejście do klasy 0b.

Fabryczne fantazje
26.02.2019

Bohaterowie tego odcinka zaprosili nas na wycieczkę do fabryki zabawek. Oprócz zabawek znaleźliśmy tam melodię, rytm, całe piosenki, oraz perkusję i gitarę.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"
26.02.2019

Klasa II w trakcie przerabiania lektury pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dziś było kreatywnie, głośno, ryżowo i kolorowo... Nasze skarpetkowe stworki zachwyciły wszystkich. Dzieci pokochały swoje "dzieła" od pierwszego wejrzenia, mowy więc nie było o zrobieniu wystawy w klasie! Wszystkie skarpetki -przytulanki powędrowały od razu ze swoimi twórcami do domów. .. Miejmy nadzieję, że przed nimi (czyli: skarpetkami) także ciekawe przygody... (wystarczy dziura pod pralką)!

Poznajemy tajemnice strychu naszej szkoły...
22.02.2019

Ten "skarb" dostarczył nam wiele cennych informacji o dawnych czasach, dlatego też sami postanowiliśmy przygotować "Kapsułę czasu" dla następnych pokoleń... W tym celu napisaliśmy dziś list do przyszłych naszych "odkrywców ", w którym opisujemy to, co ( w naszym pojęciu) jest najważniejszą zdobyczą XXI wieku... Dokumentację uzupełniliśmy rysunkami naszej szkoły i przedmiotami, którymi otaczamy się na co dzień. Jutro dołączymy symboliczne przedmioty, które kojarzą się z naszymi czasami... Ale o tym sza... To nasza wielka tajemnica ... DO JUTRA !

Rysowanie wiedzy, gra Pentomino, drama na lekcjach w klasie pierwszej
21.02.2019

Rysowanie wiedzy, gra Pentomino, drama na lekcjach w klasie pierwszej.

Finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
18.02.2019

Jesteśmy na finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczeń naszej szkoły z klasy 8 Kacper Pannert awanował do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

18.02.2019


Odkrycie
18.02.2019

14 lutego podczas prac związanych z termomodernizacją dokonano nietuzinkowego odkrycia. W starej łazience na piętrze najstarszej części naszej szkoły jest zamknięty właz. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że kryje on wejście do drugiego strychu. Kurz i pajęczyny stanowiły dowód, że dawno nikt tam nie zaglądał. Dzisiaj p. Dyrektor z pomocą szkolnego konserwatora i P. Radnej Eweliny Dudek odkryli wiele tajemnic szkolnego strychu. Wyciągnięte spod gruzu przedmioty mają nieocenioną wartość historyczną dla naszego regionu, a w szczególności dla mieszkańców Rogalinka. Wśród zebranych materiałów jest fragment sztukaterii srebrno-złotej. Trudno stwierdzić, czy to gips, czy porcelana. Jeśli ktoś z Państwa wie, skąd mogło pochodzić to zdobienie, proszę o kontakt ze szkołą.

Muchy matematyczne zamiast kserówki
18.02.2019

Do sezonu na muchy jeszcze daleko, ale do klasy pierwszej przyleciały dzisiaj muchy matematyczne. W ten sposób utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

Eksperymentowanie w kl.I
18.02.2019

Wańka -Wstańka- zabawka dla dzieci, która poruszona kolebie się na boki, lecz nigdy nie przewraca. Pierwszaki mogły dzisiaj samodzielnie wykonać klasycznego kiwaczka i przekonać się, że zabawka po wychyleniu samoistnie odzyskuje równowagę.

Walentynki
14.02.2019


Wizyta w teatrze
11.02.2019

Jesteśmy w teatrze na przedstawieniu "Kolumbowie" klasa 7, 8 i 3g

Mistrzynie tabliczki mnożenia klas 5 i 7
9.02.2019

Na Gminnym Konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia, który odbył się w SP 2 w Mosinie, mistrzyniami tabliczki mnożenia zostały w klasie 5 Iga Szulc, a w klasie 7 Maja Szulc. Ponadto nasza szkoła zajęła I m w quizie z matematyki w Kahoot.

Wspólne kolędowanie w szkole z okazji Święta Babć i Dziadków
6.02.2019

Święto Babć i Dziadków to dzień niezwykły, pełen uśmiechu, wzruszeń,łez i radości.Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 05.02. 2019. Pani dyrektor bardzo serdecznie przywitała wszystkich szacownych gości, oraz zespół Familiaris, który swoim występem uświetnił tę uroczystość. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w krótkich formach artystycznych, oraz wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu zespołu Familiaris. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i nostalgicznej atmosferze. Dzieci poprzez śpiew podziękowały swoim babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

Działania w klasie I rozwijające kreatywność
5.02.2019

Działania w klasie I rozwijające kreatywność i samodzielność uczniów.

Dzień Babci i Dziadka
2.02.2019

Dzień Babci i Dziadka dla seniorów z Rogalinka, zorganizowany przez sołectwo, KGW i związek emerytów, uświetnił występ wnucząt- Zosi Ożańskiej i Kariny Gładysz- uczennic naszej szkoły.

Lalki UNICEF z projektu "Wszystkie Kolory Świata"
2.02.2019

Lalki UNICEF z projektu "Wszystkie Kolory Świata" - i ich twórcy z klasy II. Serdeczne podziękowania dla rodziców i babć, za zaangażowanie w tę szczytną akcję charytatywną na rzecz dzieci z Afryki.

Rozwijanie umiejętności i kompetencji uczniów w zakresie TIK - klasa pierwsza
2.02.2019


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus Jesień
28.01.2019

Miło nam poinformować, że mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus.

Warsztaty z budowy budek lęgowych i karmników
14.01.2019

W dniu 14.01.2019. odbyły się warsztaty z budowy budek lęgowych i karmników. Własnoręczne zbudowanie karmnika nie jest sprawą prostą, ale daje dużo frajdy i satysfakcji. Całość konstrukcji musi się tak prezentować, aby ptaki chciały do niego zaglądać, dlatego uczniowie wykazali się pomysłowością w wykańczaniu tych budowli.

Artystyczne akrobacje
12.01.2019

Jak czaruje się muzyką? Przekonaliśmy się dzisiaj podczas występu akrobatów cyrkowych.

Nauka programowania na bazie Ozobotów w klasie I
8.01.2019

Ozobot to mały zwinny, inteligentny robot do nauki programowania dla najmłodszych. Dzięki wciągającej zabawie, dzieci uczyły się programowania, rozwijając kreatywność i logiczne myślenie, a dzięki puzzlom mogły tworzyć skomplikowane trasy i pętle.

Bal karnawałowy dla klas 0-3
29.12.2018

W poniedziałek 07.01.2019 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-3. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki zorganizowanej przez Klub Małego Muzyka bawili się wyśmienicie.

Obchody 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Mosinie
29.12.2018

Fotorelacja z Obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Mosinie. Nie zabrakło uczniów - harcerzy z hufca Wilki ZHP Mosina oraz przedstawicieli nauczycieli naszej Szkoły. Obchody zaszczycił swą obecnością Prezydent RP Andrzej Duda.

Wigilie klasowe
23.12.2018


Wigilia
23.12.2018

To była niezapomniana Wigilia. Zamiast śniegu popcorn. Zamiast wychowania fizycznego taniec aniołów wykonany przez uczniów i rodziców. Wigilia, kiedy to, co zakazane, stało się dozwolone - na holu szkoły odbyła się prawdziwa bitwa na śnieżki między dziewczętami i chłopcami. Magia świąt wybrzmiała we wspólnie śpiewanych kolędach i pastorałkach przy akompaniamencie Mamy Tosi i Franka oraz Zosi z kl. 6. Szkoła w ten dzień zamieniła się w stajenkę, w której nie zabrakło osłów, krów, owiec, baranów i psów pasterskich (to dla wtajemniczonych;). W sali nr 10 pojawił się nawet gwiazdor ze świeżakami i słodziakami. W klasie 3g i kl. 5 pachniało najsmaczniejszym barszczem na świecie (chętnie opublikuję na FB jego przepis). Dla gimnazjalistów klasowe spotkanie to już ostatnie, dlatego niech nikt się nie dziwi, że w sali nr 3 30 minut trwało łamanie się opłatkiem, a wzajemnie składane życzenia były mądre, dojrzałe i serdeczne. Otrzymanie prezentu w każdej z klas wiązało się z wykonaniem specjalnego zadania: uczniowie m. in. wymyślali przepis na nową potrawę wigilijną, trzeba było wymienić się z kimś ubraniem, powiedzieć każdemu coś miłego, zrobić koleżance niepowtarzalna fryzurę bez użycia grzebienia, narysować swój portret za 30 lat, wymienić trzy imiona uczniów wspak, ułożyć rymowankę o Bożym Narodzeniu. Klasy pracowały także nad specjalnymi życzeniami dla rodziców, życzenia od uczniów dla bliskich pojawią się na FB w Wigilię, warto zatem czekać. Magia świąt udzieliła się nawet pracującym na wysokości okien przy salach lekcyjnych panom od termomodernizacji. Nikt nie wiercił, nie hałasował, bo zapobiegliwi rodzice poczęstowali panów bożonarodzeniowymi słodkościami. Szkoda, że do kolejnej Wigilii trzeba czekać cały rok. Rodzice zdali egzamin celująco, całym sercem zaangażowali się w organizację i prowadzenie uroczystości, choć wyzwanie nie należało do łatwych. Dziękuję Państwu za pomoc, za odwagę, za życzliwość i zrozumienie. To ważne dla Dyrektora Szkoły, kiedy może polegać na Rodzicach własnych uczniów.

Święta z origami
23.12.2018

Święta origami to projekt matematyczny klasa 4, 5 i 6. Dla klasy 7 i 8 ten projekt miał temat Moja wigilia teraz i w przyszłości, szukamy zdrowych zamiennikow.

I miejsce w Gminnym Przeglądzie Jasełek
23.12.2018

Kolejny sukces naszej Szkoły: I miejsce w Gminnym Przeglądzie Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych w kategorii kl. 4-6

Świąteczny czas
23.12.2018

Przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła lśniła ozdobami świątecznymi. Mnóstwo inspiracji, ciekawe pomysły i radosna twórczość towarzyszyły uczniom i paniom klas 0-3, oraz na lekcji matematyki w klasach starszych.

Zabawy spinnerem
23.12.2018

Ta niepozorna zabawka zawitała w tym tygodniu na zajęcia matematyczne do kl. I. Uczniowie wykorzystali zabawkę bardzo kreatywnie.

Planetarne partytury
17.12.2018

Cykliczne audycje muzyczne z panem Lupą i jego gośćmi są przeprowadzane w naszej szkole z myślą o dzieciach. W tym roku szkolnym poznajemy różne gatunki muzyki, a wszystko w wesołej i przyjaznej atmosferze. W dniu 07.12. 2018. przekonaliśmy się jakie dźwięki skrywają planety, oraz jak instrumenty elektroniczne tworzą muzykę z rzeczy pozornie zwyczajnych. W tę muzyczną podróż zabrał nas "zwariowany" Naukowiec, podróżnik Maurycy i nietoperz Cypis. Podczas zajęć dużo się dzieje. Prowadzący wykorzystują ciekawe pomysły, włączając dzieci do wspólnej zabawy.

Ozoboty
12.12.2018

Programujemy ozoboty przy dźwiękach świątecznej muzyki. Kodujemy ozoboty tak, aby wybierały drogę po liczbach parzystych.

Postcrossing
12.12.2018

Postcrossing - kolejne pocztówki, które dotarły do naszej szkoły. Tym razem z Niemiec.

Pieczenie pierników
12.12.2018

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Uczniowie klasy I postanowili trochę tego magicznego zapachu wnieść do naszej szkoły. W dniu 11.12. 2018. miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej, choć nieco gwarnej atmosferze, uczniowie odpowiedzialnie wykonali zadanie pod czujnym okiem mamy Pawełka, Jagody i Marka , cioci Mateusza, oraz starszych koleżanek.

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki
10.12.2018

Próbny egzamin ósmoklasisty - Raport- jestem dumna z mojej klasy!!!

KLASOWY KONKURS POEZJI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ
10.12.2018

Klasa I przywitała święta recytując wiersze o tematyce świątecznej i zimowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Zajęcia biblioteczne
10.12.2018

Nauczyciele-bibliotekarze, oprócz tradycyjnej pracy bibliotecznej prowadzą również szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej. W dniu 10.12.2018. pierwszaki poznały nowa formę teatralną , jaką jest teatr "kamishibai".

Postcrossing
6.12.2018

W ramach realizacji projektu Postcrossing - tanie podróżowanie do naszej szkoły dotarła pocztówka ze Stanów Zjednoczonych. Uczniowie klasy 6, którzy realizują projekt wysłali pocztowke na Syberię. Pocztówka dotarła już do adresata, przebyla ponad 3000 km:) Kolejna pocztówka poleci do Niemiec. Językiem komunikacji w projekcie jest język angielski.

FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO!
6.12.2018

No wreszcie, nareszcie mamy finalistę Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Jest nim Kacper Pannert kl. 8. Ogromnie gratulujemy i cieszymy się.

Święty Mikołaj
6.12.2018

No to Mikołaj dzisiaj! Jak co roku Rada Rodziców roznosi prezenty. "W świecie prezentów, które nic nie kosztują" - temat dzisiejszych zajęć w klasie 2. Uczniowie w dwóch grupach rozważali radość z prezentów niematerialnych. Oto końcowy wniosek: Świętym Mikołajem może zostać każdy, kto potrafi i chce dzielić się z innymi tym, co ma, po to, aby sprawić przyjemność drugiemu człowiekowi.

Kiermasz Bożonarodzeniowy
2.12.2018

W dniu 02.12.2018. odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy- głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli, oraz bliskich, min. dekoracje i ozdoby świąteczne. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu przeznaczając swój "grosz" na szczytne cele.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST
30.11.2018

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST:
1. miejsce w Polsce Jan Szufnarowski (grawerowany tytuł laureata) kl.5
4. miejsce w Polsce Eryk Fryske (tytuł laureata) kl. 5
9. miejsce w Polsce (tytuł laureata) kl. 4
11 miejsce w Polsce (wyróżnienie) Zosia Jurga kl. 6
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

„Dzień Pluszowego Misia”
29.11.2018

I jeszcze o misiach. .. Dzisiaj w klasie II odbyły się zajęcia, zorganizowane przez bibliotekę szkolną z okazji święta naszych niezastąpionych przytulanek - misiaków! Było ciekawie i wesoło, a przede wszystkim domowo i bezpiecznie w towarzystwie naszych ukochanych maskotek.

Zajęcia w terenie
23.11.2018

Zajęcia w terenie - doskonalimy umiejętność opisu drzew w oparciu o naturalne okazy.

Koncert pani Moniki Mumot
23.11.2018

Muzyka Fryderyka Chopina rozbrzmiewała wczoraj w sali nr 7. "Koncertowała" dla nas mama naszej koleżanki Tosi - pani Monika Mumot, która zadbała nie tylko o piękny repertuar, ale także wytworny strój, godny prawdziwej sali koncertowej! Dziękujemy za wspaniały występ!

Gminny Konkurs Sudoku
17.11.2018

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Sudoku. Walczyło ze sobą 7 szkół z gminy, 42 uczniów. Nagrody wręczał sam Burmistrz gminy Mosina p. Przemysław Mieloch, który prywatnie jest pasjonatem sudoku. Mistrzem sudoku klas piątych został Eryk Fryske, który również otrzymał nagrodę specjalną Dyrektora szkoły, drugie miejsce zajął Janek Szufnarowski. W klasach czwartych trzecie miejsce zajął Emil Szufnarowski. Gratulacje Podziękowania dla Poli i Michaliny Dudek, które swoim występem uświetniły konkurs.

Turniej sportowy "STO LAT NIEPODLEGŁEJ"
17.11.2018

Dnia 14.11.2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Rogalinku turniej sportowy "Sto lat niepodległa". W rywalizacji uczestniczyły klasy zerowe z "podstawówki" i grupa starszaków "ŻABKI" z zaprzyjaźnionego przedszkola "Słoneczko", których bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor szkoły M. Szufnarowska. Uczestnicy bardzo aktywnie, z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem wykonywali zadania. Dla wzmocnienia kondycji wszyscy zajadali się biało-czerwonym deserem i ugasili pragnienie soczkami. Turniej sprawił uczniom dużo radości i zdrowej rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale.

Lekcja języka angielskiego poprowadzona przez Pana Trevora
14.11.2018

Klasa piąta podczas lekcji języka angielskiego poprowadzonej przez Pana Trevora - native speakera z Irlandii.

"Rekord dla Niepodległej"
11.11.2018

W piątek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

Kolejny koncert edukacyjny
11.11.2018

09.11.2018. odbył się w szkole w Rogalinku kolejny koncert edukacyjny. Tym razem Pan Lupa wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Gustawem zawędrowali do dziwnego klubu jazzowego. Rodzaj muzyki bardzo trudny, ale artyści w bardzo przystępny sposób pokazali, że jest to ciekawy gatunek muzyczny.

Quiz o Polsce "Kocham Cię Polsko"
6.11.2018

06.11.2018 r. odbył się w szkole Podstawowej w Rogalinku turniej Wiedzy o Polsce, pt. "Kocham Cię Polsko". W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klas I-III. Drużyny musiały odpowiedzieć na 9 pytań. Następnie zaznaczyć znane miasta i ich herby oraz góry i rzeki na mapie, oraz skojarzyć z czego słyną znane polskie miasta. Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą. Dla wszystkich uczniów odbył się quiz o Polsce i Rogalinku. Wszystkim dzieciom i paniom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie turnieju.

Konkurs plastyczny "Polska - moja ojczyzna"
5.11.2018

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-3. Konkurs miał na celu przedstawienie w formie plastycznej elementów naszego, polskiego krajobrazu, miał ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków kraju oraz zabytkowych budowli. Zadanie zostało zrealizowane w ramach propagowania edukacji przyrodniczej wśród najmłodszych uczniów oraz w ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

"Piękna nasza Polska cała"
5.11.2018

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I wykonała stroje, które funkcjonowały w naszej okolicy. W komponowaniu strojów, organizacji materiałów bardzo pomagali rodzice.

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w historię"
6.11.2018

W poniedziałek, 5 listopada 2018r. w Kórniku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w historię" z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W konkursie brało udział 118 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, w trzech kategoriach wiekowych:
kl. I-III -Zosia Ożańska, Xawery Knop
kl. IV- VI - Marika Łuczak, Iga Szulc
kl. VII - VIII i kl. 3 gimnazjum - Dominika Ratajska, Kamil Grzelaszyk.
Tematem konkursu była poezja patriotyczna. Z radością i dumą informujemy, że 3 uczniów zajęło bardzo wysokie miejsca:
Kamil Grzelaszyk - I miejsce
Zosia Ożańska - III miejsce
Xawery Knop - wyróżnienie
Laureaci zaprezentują swoje recytacje podczas Koncertu Finałowego w dniu 10 listopada 2018r. o godz. 16.00 w Zamku Kórnickim. Gratulujemy!

Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"
5.11.2018

Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Cybernauci" odbyły się warsztaty dla klasy trzeciej, rada pedagogiczna dla nauczycieli i zajęcia dla rodziców. Cenne doświadczenia, jak bezpiecznie poruszać się po świecie Internetu, jak rozmawiać z dziećmi o uzależnieniach, jak komunikować się z innymi za pomocą narzędzi i aplikacji - to tylko niektóre treści, objęte programem. Jak się okazało profilaktyki nigdy dość. Serdecznie dziękuję rodzicom za cenną wymianę doświadczeń. Dzisiejszy dzień pokazał, że do tego tematu warto jeszcze wrócić.

Projektu Irlandia w Szkole
5.11.2018

Co to jest hurling? Na czym polega football gaelicki? Jakie dźwięki wydaje boran - tradycyjny beben irlandzki? Jak wyglądały kostiumy w tradycyjnym tańcu irlandzkim? Tego wszystkiego dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klasy 4, 5 i 6 na zajęciach języka angielskiego poprowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Kultury Irlandzkiej w ramach projektu Irlandia w Szkole realizowanego w naszej placówce.

Eksperymentowanie na matematyce
5.11.2018

Na matematyce przeprowadzamy różne eksperumenty. Liczymy np. liczymy ile szczebli liczyłaby drabina z Ziemi na Księżyc.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach
4.11.2018

W środę w KCRiS OAZA w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych roczników 2006 i młodszych. Naszą gminę i szkołę reprezentowali: Angelina Kruszona, Jan Szufnarowski, Szymon Zajączek, Krzysztof Nurkowski. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika. W turnieju uczestniczyło 61 zawodników z 14 szkół. W klasyfikacji indywidualnej na czwartym miejscu uplasował się Jan Szufnarowski, na siódmym - Krzysztof Nurkowski. SZS Wielkopolska przygotował puchar dla najlepszej drużyny oraz medale i dyplomy za miejsca 1-3. Dzieci otrzymały drożdżówki, a nauczycieli poczęstowano kawą. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Awans uzyskały drużyny szkół: SP Lusowo i SP w Radzewie.

Śladami historii
31.10.2018

30 października w klasie I i II miało miejsce ciekawe spotkanie. Zagościł u nas numizmatyk, tata jednego z uczniów, p. Jacek Wierzbicki. W ciekawy sposób podzielił się wiedzą nt. historii pieniądza, dawnych monet i banknotów oraz sposobu ich dzielenia. Zwrócił uwagę na wiele historycznych ciekawostek związanych z monetami oraz mennicami. Wyjaśnił, kiedy pieniądze mają wartość. Byliśmy bardzo zaciekawieni tą lekcją, a dodatkową atrakcja było otrzymanie dawnych szelągów. Pan Jacek stwierdził, że numizmatyka to pasja, za którą idzie potrzeba zgłębiania wiedzy na ten temat.

"Drzewko dobrej książki"
31.10.2018

Dzisiejszy dzień w klasie II był bardzo atrakcyjny. Od rana odbyło się pierwsze spotkanie z samodzielnie przeczytaną lekturą. W klasie zagościło "Drzewko dobrej książki", na którym uczniowie zawiesili propozycje ciekawej lektury i w trakcie spotkania probówali zachęcić innych do jej przeczytania. Kolejnym gościem w naszej klasie był tato Jasia - pan Jacek Wierzbicki, który wprowadził nas w tajniki numizmatyki! Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i mnóstwo ciekawostek, nie tylko dotyczących monet i pokaźnej, bogatej kolekcji.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
29.10.2018

Po raz szósty już odbył się w szkole w Rogalinku konkurs MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Tegoroczna edycja, we współpracy z Mosińską Biblioteką Publiczną, również zgromadziła sporą grupę wielbicieli literatury. Jury, w składzie: dyrektor Mosińskiej Biblioteki Publicznej Karolina Talarczyk-Wieczorek, dyrektor SP w Rogalinku Monika Szufnarowska i nauczycielki - Małgorzata Wojdat, Katarzyna Szymkowiak, Dorota Konik, wyłoniło zwycięzców z każdej klasy.
Oto Mistrzowie Pięknego Czytania:
klasa I - Natalia Balcerzak
klasa II - Iwo Sobański
klasa III - Xawery Knop
klasa IV - Wiktor Sioch
klasa V - Martyna Maciejewska
klasa VI - Franciszek Mumot
klasa VII - Dominika Ratajska
klasa VIII - Kacper Pannert
klasa III gimnazjum - Antoni Kaliszer
Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok:)

Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie
29.10.2018

Uczennice klasy 6: Malgorzata Kubiak, Nicole Galbarczyk i Zuzanna Wawrzyniak reprezentowaly naszą szkołę na Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie. Z pasją i pomyslowoscia zmierzyly się z tegorocznym tematem "dom przyszłości". Gratulujemy!

"Konkurs pięknego czytania"
27.10.2018

Dzisiaj w klasie 2 odbył się "Konkurs pięknego czytania". Dzieci przygotowały lekturę A. Cz. Centkiewieczów pt. "Zaczarowana zagroda". W eliminacjach szkolnych, organizowanych przez bibliotekę reprezentować nas będą: Iwo Sobański, Jasiu Wierzbicki i Piotr Hoffa. Wszystkim Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki na kolejnym etapie konkursu pięknego czytania.

Rysujemy flagi
27.10.2018

Lekcja patriotyzmu w klasie I na zajęciach informatycznych. Rysujemy flagi.

Kodowanie na dywanie
27.10.2018

Takie nasze małe kodowanie na dywanie.

Zajęcia świetlicowe kl.I
25.10.2018

Graficzne dyktanda
Odkodowywanie zaszyfrowanych informacji.
Jesienne drzewa.

Wojewódzki Konkurs Historyczny
25.10.2018

Dzisiaj miał miejsce etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Tego wyzwania podjął się Jan Szufnarowski, uczeń kl. 5. Zadania dotyczyły zagadnień od starożytności po współczesność. Jaś zakwalifikował się do etapu rejonowego.
Gratuluję! Dyrektor Szkoły
„IRLANDIA W SZKOLE”
25.10.2018


PROJEKT EDUKACYJNY
EDYCJA 2018
FUNDACJA KULTURY IRLANDZKIEJ
Od września 2018 roku Szkoła Podstawowa w Rogalinku uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Irlandia w Szkole”. Projekt realizowany jest pod patronatem i przy współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Poprzez „Irlandię w Szkole” uczniowie naszej szkoły będą mieli szansę na wszechstronne poznanie Irlandii - jej historii, tradycji, kultury, tańca, muzyki. Już wkrótce przedstawiciele Fundacji Kultury Irlandzkiej poprowadzą lekcje o Irlandii dla uczniów klas IV-VI SP, a klasa V SP będzie uczestniczyć w lekcji poprowadzonej przez Skype z native speakerem z Irlandii.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Anna Pawlak.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego etap szkolny:
25.10.2018


Szkoła Podstawowa:
1. Kacper kl. 8 49 / 50 p. (awans do etapu rejonowego)
2. Łukasz kl. 8 40 /50 p. (awans do etapu rejonowego)
3. Sebastian kl. 8 32 /50 p.
4. Patrycja kl. 8 30 / 50 p.
5. Maja kl. 7 27 / 50 p.
Gimnazjum:
1. Marek kl. 3g 41 / 50 p. (awans do etapu rejonowego)
1. Weronika 3g 41 /50 p. (awans do etapu rejonowego)
2. Karolina kl. 3g 27 /50 p.
3. Piotr kl. 3g 23 / 50 p.
4. Klaudiusz 3g 20 / 50 p.
4. Norbert 3g 20 / 50 p.
Gratulacje!
Akcja charytatywna
25.10.2018

Przez cały tydzień odbywa się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły. Codziennie inna klasa sprzedaje ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie.

Zabawy ludowe
25.10.2018

Zabawy ludowe. "Mam chusteczkę haftowaną", "Chodzi lisek", "Kot i myszka", "Dwóm tańczyć się zachciało" i inne zabawy królowały na wf w klasie I. W ten sposób wykonaliśmy kolejne zadanie w projekcie " Piękna nasza Polska cała"

Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach
22.10.2018

22 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach. Szachy rozgrywano w konkurencji drużynowej, natomiast warcabiści byli klasyfikowani indywidualnie. Drużyny szachowe stanowili uczniowie kl. 5: Jan Szufnarowski, Szymon Zajączek, Angelina Kruszona oraz uczeń kl. 6 Krzysztof Nurkowski. Nasi szachiści zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Wspaniale wypadli również warcabiści. W klasyfikacji generalnej Emil Szufnarowski (kl. 4) zajął I miejsce, II miejsce należało do Tomasza Aniołkowskiego (kl. 6), a tuż za nim na podium stanął Franciszek Mumot (kl. 6) uzyskując III lokatę. Z kolei wśród dziewcząt na I miejscu uplasowała się Zofia Jurga (kl. 6), a na III Martyna Mańka (kl.6). Uczniowie ci będą reprezentować Gminę Mosina w zawodach powiatowych. Gratulujemy!

22.10.2018


Nagrody Burmistrza Gminy Mosiny dla nauczycieli naszej szkoły
20.10.2018

Miło nam poinformować, że trzy osoby z naszej szkoły otrzymały nagrodę Burmistrza Gminy Mosiny za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Jest to Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogalinku p. Monika Szufnarowska i nauczyciele p. Gabriela Matuszak i p. Anna Ciesielska. Serdecznie gratulujemy!!!

"Piękna nasza Polska cała"
20.10.2018

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I wykonała następne zadanie- wysłaliśmy pocztówki o Rogalinku. do pomysłodawczyni projektu p. Ludmiły Fabiszewskiej z Aleksandrowa Łódzkiego.

Pacynki w świetlicy
18.10.2018

Dziś od rana w świetlicy humor nam dopisuje :) wykonaliśmy skarpetkowe pacynki, są bardzo zabawne :) Kiedy pacynki były już gotowe dzieci wystawiły mały teatrzyk :) zapraszamy do galerii

Szkolny etap XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wpisani w historię"
18.10.2018

Uczniowie naszej szkoły uczcili 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, recytując wiersze patriotyczne podczas szkolnego etapu XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wpisani w historię". Uczestnicy zaprezentowali w tym roku bardzo wysoki poziom i trudno było wyłonić najlepszych. Ostatecznie w kategorii klas I-III zwyciężyła Zosia z klasy II, drugie miejsce zajął Xawery z klasy III, a trzecie Kornel-także z klasy III. W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Iga z klasy V, drugie miejsce zajęła Marika, uczennica klasy IV, a trzecie Basia z klasy V. W kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum zwyciężył Kamil z klasy III, drugie miejsce zajęła Dominika z klasy VII-, a trzecie Wiktoria z klasy III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Rozwiązujemy sudoku klasa 5
17.10.2018

Tablice multimedialne w ciągłym użytku, tym razem rozwiązujemy sudoku. Przygotowujemy się do Gminnego Konkursu Sudoku pod patronatem Burmistrza Gminy Mosina.

Śladami historii"
17.10.2018

Śladami historii"- zwiedzamy zabytki Rogalinka. Przewodnikiem była p. L. Smok prezes Towarzystwa Miłośników Dębów Rogalińskich.Poznaliśmy historię naszego pięknego, drewnianego kościółka,(obecnie w remoncie), legendę o Madonnie, czyli o figurze Matki Bożej. Odwiedziliśmy grób mieszkańca Rogalinka, który walczył w powstaniu wielkopolskim. Dowiedzieliśmy się skąd wziął się głaz przy kościele, który upamiętnia bohaterów I i II wojny światowej. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na pięknym rogalinkowskim przystanku.

Konkurs poezji patriotycznej w klasie pierwszej
17.10.2018

Konkurs poezji patriotycznej w klasie pierwszej. Dzieci pięknie recytowały wiersze o Polsce.

Jadalne części warzyw - utrwalamy wiadomości w klasie II
17.10.2018


Dzień Nauczyciela w SP Rgalinku
16.10.2018


„Słoik z makaronem”
16.10.2018

„Słoik z makaronem” to prosta w swej formie, ale atrakcyjna metoda dydaktyczna. Metoda ta polega na nagradzaniu uczniów całej klasy, pojedynczych osób lub grupy uczniów za wszelkie pozytywne działania w klasie czy szkole, nawet najdrobniejsze. Ważnym elementem jest ustalenie nagrody, symbolicznej, nie materialnej. No i wreszcie klasa 1 dotarła do celu. Dzieci same wybrały nagrodę, były to zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych zabawkach, które przyniosły z domu, tworzyły opowiadania i inscenizacje w oparciu o własne doświadczenia. No i znów zabieramy się wspólnie do wypełniania słoika.

Fundacja Pomocy Humanitarnej
13.10.2018

Zakończyliśmy akcję zbierania okularów. W ciągu 2 tygodni w Szkole Podstawowej w Rogalinku zebraliśmy 79 sztuk. W poniedziałek trafią do Poznania, a póżniej do Afryki. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Dzień Chłopaka w kl.8
12.10.2018

Obchodzimy spóźniony Dzień Chłopaka klasa 8, czyli przyspieszony kurs wiązania krawata, jedzenia bitej śmietany z talerza bez pomocy rąk, konkurs kto najszybciej wypije wodę z butelki i rzucania kasztana do kosza przez parę mającą sklejoną po jednej ręce. No i na deser pizza.

"Strażackie syreny" zawitały do klas 0-3 SP Rogalinek
12.10.2018

Pan Lupa i Cypis zaprosili dzieci na koncert strażackiej orkiestry dętej. Wysłuchaliśmy pięknej muzyki, a przede wszystkim poznaliśmy takie instrumenty jak: puzon, tuba, trąbka.

Arena Zawodów
11.10.2018

Klasa 8 wybieramy zawód - Arena Zawodów

"Owocowe szaleństwo"
11.10.2018

"Owocowe szaleństwo" czyli smaczne, zdrowe, kolorowe - klasy drugiej - sałatki owocowe! Uczestnicząc w programie: "5 porcji warzyw i owoców w szkole" przygotowaliśmy dzisiaj pyszne, pełnowartościowe drugie śniadanie, które zadowoliło wszystkich - nawet naszych klasowych niejadków. Dziś zwracaliśmy uwagę nie tylko na walory zdrowotne i smakowe przygotowanego posiłku, ale także estetykę podania i kulturę jego spożycia. Może niektórzy z nas zajmą się tym w przyszłości zawodowo?

"Piękna nasza Polska cała"
11.10.2018

Pierwszaki z Rogalinka realizują zadania w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". Wykonaliśmy dalszy ciąg gazetki patriotycznej, podczas ślubowania zaprezentowaliśmy piosenkę patriotyczną i hymn narodowy.

"Pasowanie na czytelnika"
11.10.2018

"Pasowanie na czytelnika" - uczniów klasy II. 7 października 2018r. odbyło się uroczyste pasowanie drugoklasistów na pełnoprawnych członków biblioteki szkolnej.W toku zajęć było wspólne czytanie, rozwiązywanie zagadek, praca w grupach i uroczyste "pasowanie", po którym uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki. Zdobycie uprawnień czytelnika zobowiązuje. .. Już dziś, zapraszam wszystkich uczniów klasy 2, do przygotowania się na pierwsze nasze spotkanie z lekturą pt. "W kręgu ciekawej książki ", które odbędzie się pod koniec października.

Pasowanie pierwszoklasistów
9.10.2018

Ze spuszczoną głową powoli, idzie pierwszak i wszystko go boli, bo tornister na plecach niesie, to oznacza że zaczął się wrzesień. Nasze pierwszaki szkołę już znają, z kolegami na przerwach biegają. Od dzisiaj i tornistry stały się lżejsze i pierwszaki jakby weselsze. Teraz dziarsko chodzą do szkoły bo 08.10.2018 r. zostały pełnowartościowymi pierwszakami.

Ciekawy gość z Niemiec- p. Andrzej, wieloletni nauczyciel szkoły waldorfskiej w Niemczech
9.10.2018

Dziś na języku niemieckim odwiedził kl. 7 ciekawy gość z Niemiec- p. Andrzej, wieloletni nauczyciel szkoły waldorfskiej w Niemczech. Pan Andrzej opowiedział wiele ciekawostek o tym, jak funkcjonuje niemiecka szkoła waldorfska. Uczniowie poznali historię powstania pierwszej szkoły waldorfskiej, zasypywali gościa mnóstwem pytań. Na koniec wizyty uczniowie wzięli udział w krótkim treningu z piłeczkami wzmacniającym koncentracje i motywacje.

"Szkoła dawniej i dziś "
3.10.2018

"Szkoła dawniej i dziś" - taki temat realizowali wczoraj uczniowie klasy 2. Naszym gościem na zajęciach była babcia kolegi z klasy, wszystkimi dobrze znana Pani Dorota Domagała, emerytowana nauczycielka matematyki w naszej szkole z 30 letnim stażem, obecnie od ponad 10 lat "sołtyska" Rogalinka! Pani Dorota z wrodzonym wdziękiem i poczuciem humoru opowiadała dzieciom, jak wyglądała szkoła w czasach jej dzieciństwa. Uczniowie byli zaskoczeni "ubogim" wyposażeniem placówek oświatowych, jak i stosowanym wówczas systemem kar i nagród! Pomimo, że czasy wydawały im się "zabawne", wszyscy zgodnie stwierdzili, że cieszą się z tego, iż urodzili się w XXI wieku! Dziękujemy pani Dorocie za wizytę w szkole i liczymy na dalszą, równie owocną współpracę.

Akcja charytatywna klasy 8
3.10.2018

Klasa 8 zorganizowała akcję charytatywną sprzedajemy słodkości, babeczki i inne wspaniałości. Dochód będzie przeznaczony na obóz rehabilitacyjny uczennicy naszej szkoły. Została zebrana kwota 526 zł, która została przekazana na Fundację Dzieciom.

W Cybernauci w klasie pierwszej
2.10.2018

W dniu 01.10. 2018 klasa I brała udział w projekcie "Cybernauci", finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ma na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań w sieci i reagowania na zagrożenia. Uczniowie opowiadali o tym co lubią robić w wolnym czasie, gdzie w otoczeniu mamy do czynienia z komputerem, jakie są zalety i wady internetu. Zajęcia odbywały się w formie zabawy i "programowania na dywanie".

"Piękna nasza Polska cała"
2.10.2018

W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I SP Rogalinek zrealizowała następne zadania. Przygotowaliśmy kącik patriotyczny oraz wykonaliśmy prezentację o Rogalinku (do pobrania na stronie projektu).

Warsztaty edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się w sieci
2.10.2018

Dzisiaj klasa II również uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. WSZYSCY zdajemy sobie sprawę z dobrodziejstw Internetu, ale nie możemy też zapominać o niebezpieństwach, które tam czyhają, szczególnie dla dzieci, jeśli niewłaściwie go użytkują. Zajęcia były bardzo ciekawe, choć nie odbywały się bezpośrednio przy komputerach, jak początkowo dzieci myślały.Grano w gry edukacyjne, kodowanie i programowanie. Było też dużo ruchu, pracy w grupach i zdrowej rywalizacji!

Pieczona Pyra w Rogalinku
30.09.2018

W niedzielę 30 września 2018 Rada Rodziców zorganizowała Święto Pieczonej Pyry, jak na Wielkopolan przystało. Celem imprezy była wspólna zabawa oraz ruch i integracja na świeżym powietrzu. Wszystkich rodziców, dzieci i gości przywitała p. dyr. M. Szufnarowska. Dzieci wraz z rodzicami mogły brać udział w wielu konkurencjach sportowych i artystycznych. Słoneczna aura zachęciła wielu do rodzinnego biesiadowania przy pysznej grochówce, pyrach z gzikiem, kiełbaskach z ogniska i słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Dzień Tabliczki Mnożenia
29.09.2018

Eksperci z klasy 4 czuli się dzisiaj bardzo ważni, przepytywali starszych z tabliczki mnożenia rozdając w nagrodę CERTYFIKATY zdałem pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia. I jeszcze próbka możliwości literackich klasy 4 na Dzień Tabliczki Mnożenia. A na koniec wyłoniony został mistrz tabliczki mnożenia, a właściwie mistrzowie bo wynik 10/10 uzyskał Oskar, Dominik, Michalina, Marcel i Kacper.

Dzień Chłopaka
29.09.2018

Dzień Chłopaka w klasie 2! Oj, działo się, działo... Było: tajemniczo, słodko, wesoło, sportowo, głośno, koleżeńsko i miło! TO BYŁ NAPRAWDĘ FAJNY DZIEŃ!

Napisz kartkę bohaterom
29.09.2018

Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości klasa pierwsza SP Rogalinek przystąpiła do projektu " Piękna nasza Polska cała". Wykonaliśmy zadanie 13 czyli wysłaliśmy kartki powstańcom.

Projekt matematyczny o zawartości cukru w produktach
29.09.2018

W projekcie wzięły udział wszystkie klasy 4-8. Uczniowie w drużynach sprawdzali zawartość cukru w produktach i obrazowali to w postaci torebek z odważonym cukrem przymocowanych obok opakowania. Bardzo pouczające były wykłady uczniów, jak szkodliwy jest cukier, jak uzależnia i jakie choroby powoduje.

STRAŻACY W SZKOLE
29.09.2018

Na strażaków zawsze można liczyć. Dzisiaj strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr 9 z Mosiny ratowali naszą szkołę przed rojem os, które upodobały sobie miejsce pod dachem szkoły. Przy okazji dzieci z klas młodszych mogły zobaczyć, że strażak nie tylko gasi pożary, ale również bada inne miejsca pod kątem potencjalnego niebezpieczeństwa. Dziękujemy.

Prace uczniów z Rogalinka na okładce "Informatora Mosińskiego"
28.09.2018

Na okładce wrzesińskiego "Informatora Mosińskiego" znajdują się prace naszych najmłodszych uczniów nagrodzone w gminnym konkursie na projekt pocztówki z Mosiny. Organizatorem konkursu była nasza szkoła. https://www.mosina.pl/…/…/informator_mosinski_wrzesien18.pdf

,,Zbieraj baterie"
23.09.2018

22 września nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ,,Zbieraj baterie" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie. Zajęliśmy 2 miejsce spośród szkół i przedszkoli w gminie Mosina. Otrzymaliśmy 4 pojemniki na odpady. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 211,3 kg. Zwycięską klasą została kl. 2. Gratulujemy!

Klasa 7 na zajęciach terenowych w Wielkopolskim Parku Narodowym
22.09.2018

W dniu dzisiejszym klasa 7 była na zajęciach terenowych w Wielkopolskim Parku Narodowym. Uczniowie mieli możliwość praktycznego utrwalenia wiedzy, podziwiali piękno otaczającej przyrody, rozpoznawali gatunki drzew, słuchali opowieści nauczyciela biologii o otaczającej przyrodzie, a także legend związanych ze zwiedzanymi miejscami. Sami musieli wykazać się zdobytą wiedzą wypełniając karty pracy. Ponadto ćwiczyli również pierwszą pomoc, ucząc się prawidłowego bandażowania. Dzień dzisiejszy to dzień Sprzątania Świata, więc całą trasę, którą szli uczniowie posprzątali. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia przy głazie Adama Wodziczki naszego patrona.

Akcja Sprzątanie świata
21.09.2018

Akcja Sprzątanie Świata odbywa się co roku od 1994 r. W akcji zawsze uczestniczą dzieci i młodzież ze szkoły w Rogalinku. Poprzez takie działania chcemy zawstydzić dorosłych, którzy wyrzucili masę śmieci na tzw "górkach" w Rogalinku i nie tylko.

Wielki sukces uczniów z Rogalinka
21.09.2018

Wielki sukces uczniów z Rogalinka, Michalina i Pola Dudek wygrały Młodzieżowy Konkurs Talentów Elegant Show w Mosinie. Marlena Jankowska otrzymała wyróżnienie.

Wybory do SU
21.09.2018

Wybory do SU w Szkole Podstawowej w Rogalinku.

Lekcja lokalnej historii i przyrody
21.09.2018

17 września klasy IV, V i VI miały okazję uczestniczyć w niezapomnianych lekcjach lokalnej historii i przyrody, które połączone zostały z wycieczką do Rogalina. Na początku Pan Pietraszak przekazał uczniom informacje o starodrzewie Rogalina, następnie Pani Sójka opowiedziała w przejmujący sposób historię walk zbrojnych, które toczyły się na naszych obszarach w 1848 roku. Kolejnym punktem programu wycieczki było spotkanie z hodowcą sów- Panem Marciniakiem oraz Panem Jesse- sygnalistą myśliwskim, który zaprezentował hejnały oraz muzykę myśliwską. Uczniowie odwiedzili także mauzoleum Rodu Raczyńskich, gdzie Pani Jackowska przybliżyła im sylwetkę Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego. Wycieczkę zakończyło spotkanie uczniów z przedstawicielami nadleśnictw, którzy opowiadali o zwyczajach zwierząt i przygotowali dla uczestników ciekawe konkursy przyrodnicze oraz poczęstunek. Wiele emocji wzbudziły spotkania ze zwierzętami, dla których uczniowie przynieśli poczęstunek- kasztany. Ten dzień w pełni nam uświadomił, jakie bogactwa przyrody i kultury mamy w najbliższym sąsiedztwie.

Co nowego w świetlicy
19.09.2018

Wczoraj w świetlicy dzieci pomogły wykonać naszego świetlicowego węża, którego będziemy karmić karteczki z autorami oraz tytułami książek, które udało się przeczytać czy to w domu czy w szkole :) mam nadzieję, że zachęci to dzieci do częstszego sięgania po książki (nie tylko lektury :)) Oprócz tego opracowano nasz system reguł :) zapraszamy do galerii.

"Laboratorium Wyobraźni"
17.09.2018

"Laboratorium Wyobraźni" to Poznański Park Naukowo - Techniczny (Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza), w którym uczniowie klas 1-3 zdobywali dziś wiedzę w toku 3 warsztatów edukacyjnych. Były zajęcia z zakresu optyki podczas zwiedzania Wystawy Zielonej pt. "Kątem oka". Niesamowicie ciekawe warsztaty z Robotyki, zakończone walką robotów, własnoręcznie skonstruowanych oraz porcja niezłej zabawy ruchowej na interaktywnych platformach Big Board! Wycieczka była bardzo interesująca, chętnie udamy się tam raz jeszcze, aby zwiedzić Wystawę Czerwoną i uczestniczyć w innych, równie ciekawych zajęciach, które pozwolą nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat i zachodzące w nim zjawiska.

Aktywna tablica w klasie pierwszej
16.09.2018

Pierwsze spotkanie klasy pierwszej z aktywną tablicą.

Wolontariat
16.09.2018

Czym jest wolontariat i dlaczego trzeba pomagać innym opowiedział uczeń klasy szóstej.

Rozśpiewane ranczo
16.09.2018

Jakie dźwięki towarzyszą na farmie, czy zwierzęta potrafią śpiewać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z klas 0-3, tworząc podwórkową orkiestrę i słuchając pięknych utworów wykonanych na niezwykłych instrumentach.

Narodowe czytanie
9.09.2018

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Rogalinku w sobotnie wrześniowe przedpołudnie zgromadzili się Dyrektor Szkoły, Monika Szufnarowska, Pani Sołtys Rogalinka, Dorota Domagała, Pan Radny Zbigniew Grygier, obecni i emerytowani nauczyciele, rodzice, dziadkowie,obecni i przyszli uczniowie, łącznie 67 osób. Razem z filią Biblioteki w Rogalinku szkoła zorganizowała Narodowe Czytanie. Tym razem wybrzmiały fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Lekturze książki towarzyszyła okolicznościowa wystawa rękopisów pisarza. Na koniec uczniowie otrzymali okolicznościowe naklejki i słodycze. Do zobaczenia za rok!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego
3.09.2018

No to doczekaliśmy się wszyscy - pierwszy dzwonek.

31.08.2018


Stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2018/2019
16.08.2018

Urząd Miejski w Mosinie informuje, że w terminach od 1 września do 15 września można składać wnioski o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Mosina. Z uwagi, że terminy składania wniosków narzucone przez ustawę, tj: 1 września jak i 15 września przypadają w tym roku w dzień wolny od pracy (w sobotę) informujemy, że wnioski będą przyjmowane w terminie od 3 września do 17 września 2018 r. (ostateczny i nieprzekraczalny termin złożenia dokumentów). Pomoc materialna przysługuje na ucznia od I klasy szkoły podstawowej nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia 24 roku życia. Dochód w rodzinie nie może przekroczyć 514 zł netto/osobę. Do dochodu rodziny nie wlicza się świadczenia 500+ i 300+. Wnioski o stypendium na ucznia będą przyjmowane:
- w głównej siedzibie Urzędu Miejskiego - Pl.20 Października 1, w Biurze Obsługi Interesanta - oraz w budynku Nr 2 Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej 3, I piętro, pok. nr 3,
- a także za pośrednictwem poczty.
Informacje dotyczące pomocy materialnej oraz druki wniosków do pobrania znajdują się w siedzibie Urzędu w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Gminy: www .mosi na pl. w zakładce dla Mieszkańca, dział Oświata.
Stypendia, zasiłki, dofinansowania

Wakacje
23.06.2018


Zakończenie Roku Szkolnego
22.06.2018

No to doczekaliśmy się wszyscy - ostatni dzwonek.

Spotkanie profilaktyczne kl. 7 w MOK
22.06.2018

Jesteśmy na spotkaniu profilaktycznym z członkami zespołu Dżem - klasa 7

Wycieczka do Biskupina kl. 4, 5 i 6
12.06.2018

Zwiedzamy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Zwiedzamy, poznajemy, dowiadujemy się:)

Święto Rodziny
11.06.2018

Dzisiaj odbyło się Święto Rodziny w klasie trzeciej, której kapitanem jest Pani Ewa. Było wzruszająco, trochę z przymrużeniem oka, trochę na sportowo. Smak owocowego tortu pozostał wspomnieniem... Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak szybko płynie czas. Każdy ma ważną rolę do odegrania - rolę Mamy, rolę Taty, rolę Dziecka. Ważne, abyśmy doceniali te wspólnie spędzone chwile. Do tej refleksji dołączam krótką fotorelację "ku pamięci"...

Festyn
9.06.2018

Festyn zaczął się biegiem dla dorosłych o Puchar Dyrektora Szkoły, skończył o godz. 18:30 wspólnym ogniskiem. Wystąpił również zespół muzyczny "Projekt Kobieta", można było obejrzeć przedstawienie uczniowskie "Między nami zwierzętami", prezentację polskiego klubu Lacrosse. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na zakup tablicy interaktywnej do edukacji wczesnoszkolnej. Występ zespołu tańca węgierskiego Piroska zaszczycił swą obecnością Burmistrz gminy Mosina pan Przemysław Mieloch, sołtys Rogalinka pani Dorota Domagała i radny pan Zbigniew Grygier.

9.06.2018


Rogalinek czyta, czyli akcja "Jak nie czytam, jak czytam!"
8.06.2018

Rogalinek czyta, czyli akcja "Jak nie czytam, jak czytam!". Czytamy własne lapbooki i wybieramy najlepszy. Wymyślamy wierszyki o czytaniu, o tym, jaka to jest książka marzeń.

Drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III
8.06.2018

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej: Marika Łuczak i Szymon Ratajski zajęli drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie. Konkurs był drużynowy, każdą ze szkół biorących w nim udział reprezentowało dwoje uczniów i mieli do wykonanie sześć zadań o wysokim stopniu trudności. Naszym uczniom, Marice i Szymonowi, gratulujemy!

Odwiedziny siedziby WPN w Jeziorach
4.06.2018

W środę 30 maja uczniowie klasy 4 odwiedzili siedzibę WPN w Jeziorach. Pracownicy parku zaprosili nas do udziału w niezwykłej lekcji przyrody. Po wysłuchaniu kilku informacji o Wielkopolskim Parku Narodowym wyruszyliśmy na spacer ścieżką edukacyjną. Następnie dokumentowaliśmy swoje obserwacje uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie muzeum przyrodniczego i wykonanie kart pracy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Wycieczka do Zakopanego i Słowacji
31.05.2018

Atrakcji podczas tej wycieczki było wiele, od wjazdu kolejką linową na Wielką Krokiew, przez wchodzenie na Gubałówkę, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego i Demianowskich Jaskiń, aż po pobyt w Tatralandii, nurkowanie w poszukiwaniu skarbów. Położona na północy Słowacji Tatralandia to największy park wodny środkowej Europy. Poza tym, że wyróżnia się liczbą basenów termalnych (9) i zjeżdżalni (28) oraz świetnie wyposażonym saunarium. Raj Tatralandii to nie tylko gorące baseny, w których mogliśmy się zrelaksować, ale również egzotyczne palmy, repliki starych afrykańskich budynków i drewniany żaglowiec. Czuliśmy się tak, jakbyśmy znaleźli się na jakiejś odległej wyspie. Wśród atrakcji Tropikalnego Raju znajduje się basen do nurkowania. Przemierzając go, możemy znaleźć ukryte muszle i perły. Frajdę sprawiał również widok prawdziwej rafy koralowej, znajdującej się w dużym akwarium. A wieczorem przygrywała nam góralska kapela i słuchaliśmy opowieści o kultywowaniu tradcji góralskich.

Wycieczka do Poznania
31.05.2018

Dzisiaj klasy 0 -3 odbyły wycieczkę do Poznania, w trakcie której "zaliczyły" wiele różnych atrakcji. Dzieci zwiedziłý Muzeum starych pojazdów, następnie wraz z Panią przewodnik odbyły historyczną podróż po starym Poznaniu zabytkowym tramwajem pt. "Jadę tramwajem Poznań poznaję". Kolejną atrakcją było stare Zoo, gdzie oprócz zabaw i słodkich przekąsek uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Dzieci miały okazję zaprzyjaźnić się z sympatycznym, żywym ślimakiem, poznać zwyczaje żółwi, zobaczyć "wylinkę" prawdziwego węża, a także pogłaskać żywego gada! Pomimo początkowych oporów, wielu uczniów odważyło się dotknąć potomka dinozaurów. To była fajna wycieczka!

Dziś Bieg Eleganta w Mosinie
27.05.2018

I my też tam byliśmy. Brawo dla Dominika za zajęcie III miejsca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału i wytrwałości.

Ochotnicza Straż Pożarną w Radzewie
26.05.2018

Dziś pierwszaki, w godzinach popołudniowych "wizytowały" Ochotniczą Straż Pożarną w Radzewie. My, uczniowie z Rogalinka zostaliśmy przyjęci z wielkimi honorami przez strażaków i panią sołtys Radzewa, za co Wszystkim bardzo dziękujemy. Takiego serdecznego, kształcącącego przyjęcia się nie spodziewaliśmy. Poznaliśmy trudną i niebezpieczną pracę strażaka, utrwaliliśmy warsztaty z Pierwszej Pomocy, mieliśmy okazję wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi i sportowymi, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy, a jak ? - możecie nas podejrzeć na zdjęciach. Niejeden z nas tę "wizytę" jednak potraktuje poważnie i w przyszłości zasili szeregi jednostki OSP. Na koniec jeszcze sołectwo Radzewa wraz ze strażakami przygotowało dla nas wiele niespodzianek. Był przepyszny poczęstunek (świeżutkie drożdżowe i napoje) oraz wspaniałe prezenty dla wszystkich uczestników! To było niezapomniane, pełne wrażeń popołudnie! DZIĘKUJEMY! POLECAMY INNYM KLASOM NASZEJ SZKOŁY (I NIE TYLKO) WARSZTATY W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W RADZEWIE!

"Legenda o warszawskim Bazyliszku"
26.05.2018

Czwarta klasa gościła dzisiaj na lekcjach języka polskiego legendarnego stwora. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć przedstawiających inscenizację "Legendy o warszawskim Bazyliszku".

Dzień Rodziny w klasie l
25.05.2018

Po udanych występach (pierwszaki bardzo się sprężyły i godnie zaprezentowały przygotowany dla Rodziców program), przyszedł czas na życzenia i prezenty, a następnie rozbawione towarzystwo skupiła się wokół ogniska. Przez następne dwie godziny biesiadowania przy wspólnym stole, zajadając pyszne smakołyki, przyniesione przez rodziców. Dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw, ciesząc się obecnością swoich rodzin, które przybyły bardzo tłumnie i w komplecie. To było bardzo udane spotkanie.

Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas 7 i gimnazjalnych:
21.05.2018


I miejsce - Kacper Pannert
II miejsce - Aleksandra Polak
III miejsce - Klaudia Bankiewicz
Gratuluję
Anna Ciesielska

"W labiryncie lasu na tropach historii"
15.05.2018

W środę 9 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie Janek Szufnarowski, Gosia Kubiak i Łukasz Kochanka zmierzyła się z sześcioma innymi drużynami ze szkół na terenie Gminy Mosina w konkursie "W labiryncie lasu na tropach historii". Konkurs polegał na rozwiązaniu quizu matematyczno - przyrodniczego, testu z matematyki i historii oraz wykonaniu zadań praktycznych na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo. Choć miejsca na podium oddaliśmy reprezentacjom innych szkół wróciliśmy bardzo zadowoleni, bo udział w konkursie był dla nas świetną zabawą. Zadanie: cegła waży 2 kg i pół cegły; ile waży cegła? stało się naszym ulubionym.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja wiosenna
13.05.2018

Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja wiosenna znaleźli się nasi uczniowie: Jan Szufnarowski i Eryk Fryske z kl. 4 oraz Zofia Jurga z kl. 5. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Gminny Mistrz Tabliczki Mnożenia
11.05.2018

Mamy Gminnego Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach szóstych jest nim Maja Szulc. Ogromnie gratulujemy!!!

XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Rogalinku
11.05.2018

Piękne czytanie to niełatwe zadanie, o czym przekonali się wczoraj uczniowie naszej szkoły. Do etapu szkolnego konkursu o tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA przystąpili finaliści etapów klasowych. Uczestnicy zaskoczyli nas wysokim poziomem swoich umiejętności czytelniczych, niejednokrotnie stawiając jury przed dylematami dotyczącymi wyboru mistrza. Gratulujemy wszystkim!
Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:
Klasa I – Iwo Sobański
Klasa II – Jagoda Tarczyńska, Kornel Juskowiak, Karina Gładysz
Klasa III – Zuzanna Wierzbicka
Klasa IV – Martyna Maciejewska
Klasa V – Franciszek Mumot
Klasa VI – Dominika Ratajska
Klasa VII – Oliwia Kaczmarek
Klasa II gimnazjum – Weronika Nowak
Klasa III gimnazjum – Paulina Mieloch

10.05.2018



Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur
9.05.2018

Mamy zaszczyt przedstawić tegorocznych wyróżnionych z naszej szkoły:
Jan Szufnarowski kl.4 wynik bardzo dobry
Marika Łuczak kl.3 wyróżnienie
Eryk Fryske kl. 4 wyróżnienie
Zofia Jurga kl. 5 wyróżnienie
Łukasz Kochanka kl.7 wyróżnienie
Weronika Nowak kl. 2g wyróżnienie
Gratulujemy!

II m. w Gminnym Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych
9.05.2018


Jesteśmy dumni z naszych uczniów: Mai Szulc kl. 6, Franka Mumota kl. 5 i Janka Szufnarowskiego kl. 4, którzy wywalczyli II m. w Gminnym Konkursie Matematycznym SP.

XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Rogalinku
9.05.2018


W dn. 8 - 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". Klasa VI, już po raz kolejny, przygotowała akcję "Z lekturką pod chmurką". Uczniowie codziennie na dużej przerwie czytają najmłodszym ich ulubione bajki. Zapraszamy serdecznie jeszcze w czwartek i piątek.

Zajęcia świetlicowe
9.05.2018


Podczas zajęć świetlicowych staramy się urozmaicać swój czas. Dzisiejszy dzień upłynął nam na budowaniu z klockow, malowaniu flagi Unii Europejskiej oraz wiosennej, tęczowej ilustracji. Bawiliśmy się również na placu zabaw :) zapraszamy do galerii.

Wizyta arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
30.04.2018


Wizyta arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w Szkole Podstawowej w Rogalinku.

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
30.04.2018


Z okazji zbliżających się świąt majowych SP w Rogalinku odwiedził również król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Staszic, Ignacy Krasicki oraz Ksawery Branicki. Inscenizacja dotycząca uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Poli Dudek, Franka Mumot, Zuzi Wawrzyniak, Dominiki Ratajskiej, Weroniki Czech, Zosi Jurga, Nikoli Galbarczyk i Martyny Mańka. Kilka artykułów ze współczesnej Konstytucji przeczytały uczennice kl 7, 2 i 3 gim.

Konkurs Złota Żabka w dziedzinie matematyki
21.04.2018


Mam przyjemność powiadomić, że Kacper Pannert kl. 7 zajął 37 miejsce w konkursie Złota Żabka w dziedzinie Matematyki, w którym wzięło udział 306 szkół z całej Wielkopolski.

wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Afik Historyczny"
15.04.2018


Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Afik Historyczny". Jan Szufnarowski, uczeń kl. 4, uzyskał I miejsce w województwie, a III miejsce w zmaganiach ogólnopolskich. Gratulacje!

I m. w Gminnym Konkursie Anglomat
13.04.2018


I m. w Gminnym Konkursie Anglomat. Zwycięska drużyna kl. 4 to Eryk Fryske, Basia Bąk i Janek Szufnarowski, musiała się wykazać doskonałą znajomością angielskiego i matematyki. Gratulacje

Warsztaty edukacyjne z zakresu Pierwszej Pomocy
10.04.2018


Dzisiaj w naszej szkole dla klas 0 -3 odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu Pierwszej Pomocy. Dzieci zdobyły wiadomości i umiejętności, związane z niesieniem pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia, a nawet życia poszkodowanego. Uczestnicy mieli okazję wykonać masaż serca, a także zapoznać się z działaniem defibrillatora. Wszyscy wiemy, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Takie działania, podejmowane często przez dzieci, wielokrotnie już uratowały ludzkie życie. Jesteśmy dumni z młodych ratowników naszej szkoły.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI MAKULATURY – marzec
10.04.2018


1. klasa 2 – 94 kg na osobę
2. klasa 6 – 39 kg na osobę
3. klasa 2g – 36 kg na osobę
4. klasa 5 – 34 kg na osobę
5. klasa 4 – 30 kg na osobę
6. klasa 1 – 16 kg na osobę
7. klasa 7 – 11 kg na osobę
8. klasa 3 – 10 kg na osobę
9. zerówka - 5 kg na osobę
10. klasa 3 g – 4 kg na osobę
INDYWIDUALNIE
1. Weronika Nowak 2g -2055
2. Mateusz Nowak 2 – 2055
3. Xawery Knop 2 – 1396
4. Iga Szulc 4 – 771
5. Maja Szulc 6 – 771
6. Paulina Rybska 5 – 718
7. Jakub Bral 2 – 618
8. Małgosia Kubiak 5 - 434
9. Liliana Banaszak 1 - 280
10. Franek Mumot 261
Za pieniądze uzyskane w lutym zakupiony został sprzęt sportowy oraz materiały kreatywne i plastyczne do świetlicy. Zachęcamy do udziału w ostatniej w tym roku zbiórce na początku czerwca.

Dzień irlandzki
6.04.2018



Wielkanoc w klasie I
27.03.2018

Wielkanoc w klasie I - pomimo typowo zimowej aury zawitał do nas nawet prawdziwy Zając, który nie zważając na kiepską pogodę przygotował dzieciom słodkie upominki w plenerze. Po powrocie do szkoły z przyjemnością zasiedliśmy do wspólnego stołu, zastawionego zgodnie z polskimi tradycjami. W końcu przyszedł czas na stare, "jajkowe" zabawy, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród pierwszaków. Być może nawet większym niż gry komputerowe? I tym optymistycznym akcentem kończymy relację z wielkanocnego spotkania w klasie I, życząc Wszystkim wesołych Świąt!

Wycieczka po poznańskiej starówce kl. 7
27.03.2018

Dzisiaj klasa 7 zwiedzała ratusz i starówkę w Poznaniu, ale w nietypowy sposób. Owszem po ratuszu oprowadził nas przewodnik, ale o atrakcjach starego rynku opowiadali już sami uczniowie. Do tego musieli orientować się na mapie i zaznaczać odpowiednie budynki na mapie. Piękny ten nasz Poznań.Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Wiosenne przebudzenie
26.03.2018

W dzisiejszym gminnym konkursie recytatorskim pt. Wiosenne przebudzenie, Szkołę Podstawową w Rogalinku reprezentowały Zosia Ożańska z klasy 1 oraz Zuzia Wawrzyniak z klasy 5. Zosia zajęła pierwsze miejsce (klasy 1-3) otrzymując tym samym nominację do udziału w konkursie powiatowym, a Zuzia trzecie (klasy 4-6). Obie dziewczynki były wspaniałe! Gratulujemy!

Gminny konkurs języka angielskiego dla klas V SP Spelling Bee
26.03.2018

Gminny konkurs języka angielskiego dla klas V SP Spelling Bee czyli Mistrz Literowania. Nasze pszczółki były bardzo pracowite - Apolonia Dudek III miejsce, Martyna Manka tuż za podium. CONGRATULATIONS!

I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosenne przebudzenie"
26.03.2018

Gratulujemy naszej koleżance Zosi Ożańskiej z klasy I, która zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosenne przebudzenie" i będzie reprezentowała naszą szkołę w powiatowym etapie w Murowanej Goślina Brawo Zosia!

Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap rejonowy
25.03.2018

No to piszemy Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap rejonowy - Kacper Pannert i Łukasz Kochanka kl. 7, przedstawiciele naszej szkoły na tym konkursie.

Wizualizacja najciekawszych fragmentów książki na j. polskim
25.03.2018

Dzisiaj wpłynęła do nas kolejna piękna sesja zdjęciowa ilustrująca najciekawsze momenty wybranej przez Uczniów lektury. Jesteśmy pod wrażeniem wspaniałych pomysłów na wizualizację najciekawszych fragmentów książki.

Pierwszy Dzień Wiosny aktywnie
25.03.2018

Jak Dzień Wagarowicza to tylko w Jump Arenie.

Tablice multimedialne w użyciu
25.03.2018

Porównujemy ułamki, zaznaczamy na osi liczbowej, rozpoznajemy ułamki kl. 4, działamy na liczbach ujemnych kl. 6. Tablice są codziennie w użyciu bardzo intensywnie.

Niespodzianka dla naszych Absolwentów
25.03.2018

Wy też kiedyś tworzyliście piękne fotograficzne interpretacje lektur. Pamiętacie?

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
25.03.2018

Wojewoda Wielkopolski - na wniosek konkursowy złożony przez Dyrektora Szkoły w październiku 2017 - udzielił wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Decyzją Wojewody Wielkopolskiego nasza szkoła otrzyma 15.000 zł (w tym 3.000 wkładu własnego) na zakup książek do szkolnej biblioteki! Hurra!

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…
22.03.2018

Chociaż widoki za oknem nie przekonują nas o tym, mamy już wiosnę! Prawdziwie wiosenny klimat stworzyli dziś Uczniowie naszej szkoły, recytując wybrane przez siebie wiersze podczas szkolnego etapu XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ Wiosenne Przebudzenie”. Gratulujemy Uczniom wspaniałych występów, a poniżej prezentujemy tych, których występy najbardziej ujęły dziś publiczność.
Klasa 0
I miejsce- Anika Maćkowiak
I miejsce- Bogumiła Szufnarowska
I miejsce- Helena Szufnarowska
II miejsce- Wiktoria Przybylak
II miejsce- Amelia Nitendel- Kaliszer
Klasy 1-3
I miejsce- Zofia Ożańska
II miejsce- Helena Jurga
III miejsce- Wiktoria Witkowska
wyróżnienie- Emil Szufnarowski
wyróżnienie-Wiktor Sioch
wyróżnienie- Amelia Bednarz
Klasy 4-6
I miejsce- Zuzanna Wawrzyniak
II miejsce- Dominika Ratajska
III miejsce- Iga Szulc
III miejsce- Barbara Bąk
wyróżnienie- Jan Szufnarowski
wyróżnienie- Emilia Kubiak

"Bajkowisko"
17.03.2018

W piątek 16.03.2018 r. w Szkole Podstawowej odbyły się dla klas 0-III warsztaty edukacyjne pt. "Bajkowisko". Dzieci odgadywały tytuły bajek słuchając muzyki oraz układały puzzle do znanych im bajek.

I miejsce w historycznym Gminnym Konkursie o Piastach
17.03.2018

Wróciliśmy z kolejnym sukcesem. Uczniowie klasy 4 i 5: Jan Szufnarowski, Martyna Mańka i Kacper Matecki zajęli I miejsce w historycznym Gminnym Konkursie o Piastach.

SPOTKANIE AUTORSKIE. Spotkanie z pisarzem książek dla dzieci - Panem Łukaszem Wierzbickim
14.03.2018

Spotkanie klas 1-3 i 4 z pisarzem książek dla dzieci - Panem Łukaszem Wierzbickim. Kolejna wizyta pisarza Łukasza Wierzbickiego w szkole w Rogalinku na zaproszenie Mosińskiej Biblioteki Publicznej. Jako pierwsi usłyszeliśmy o najnowszej książce pisarza "Ocean to pikuś". Jak zwykle nie tylko edukacja, ale i dużo dobrej zabawy.

Lekcja języka polskiego w kl. 4
14.03.2018

Podczas lekcji języka polskiego kl. 4 wykonała mapę mentalną o położeniu Polski. Odpowiedzi uczniowie szukali w wierszu Antoniego Słonimskiego. Oto efekty ich pracy.

Gminny etap XVII Powiatowego Konkursu „Ortograficzne Potyczki”
14.03.2018

W piątek, 9 marca, w Szkole Podstawowej w Rogalinku odbył się gminny etap XVII Powiatowego Konkursu „Ortograficzne Potyczki” . W szranki stanęły trzyosobowe zespoły ze szkół leżących na terenie Gminy Mosina. Uczniowie klas szóstych przez 60 minut rozwiązywali test. Najwięcej problemów sprawiła uczestnikom zmagań ortograficzna krzyżówka. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie i to on będzie w kwietniu reprezentował nasz region w Koziegłowach. Tuż za nim uplasowali się uczniowie z Rogalinka. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogalinku bardzo dziękuję za organizację konkursowych potyczek P. Dorocie Konik, P. D. Juskowiak i P. J. Mazurek.

Akcja charytatywna na rzecz poszkodowanych w tragedii na poznańskim Dębcu
14.03.2018

Serdecznie dziękuję Uczniom i Rodzicom za zebrane dla osób poszkodowanych w tragedii na poznańskim Dębcu artykuły papiernicze i artykuły gospodarstwa domowego. Nasza zbiórka kończy się w piątek, 16 marca. Dołącz do niej w najbliższym tygodniu, czekamy na Ciebie! Dary przekażemy potrzebującym za pośrednictwem CARITASU. Dyrektor Szkoły

Żywa lekcja historii
6.03.2018

Żywa lekcja historii Żołnierzy Wyklętych oraz Powstania Poznańskiego w dniu 28 Czerwca 1956 r. Fotorelacja z wycieczki edukacyjnej klas 5 I 6 w Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956.

Program Aktywna Tablica
2.03.2018

Uczymy się jak wykorzystywać tablice multimedialne, czyli lekcja pokazowa w kl. 5 i dzielenie się wiedzą nauczycieli z gminy w ramach programu Aktywna Tablica.

Lekcje języka polskiego
2.03.2018

Omawiamy wiersz pt. " Przed pomnikiem Wielkiego Człowieka" i zastanawiamy się, co naszym Czwartoklasistom może pomóc stać się kiedyś wielkimi ludźmi.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w warcabach
2.03.2018

Emil Szufnarowski z kl 3, Martyna Mańka, Tomasz Aniołkowski i Franciszek Mumot z kl. 5 wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w warcabach. Dla Szkoły wywalczyli 5 miejsce. Serdecznie im gratulujemy.

Zajęcia w świetlicy
2.03.2018

Dzisiaj nasze Świetliki udoskonalały małą motorykę poprzez ręczne szycie przeróżnych przedmiotów. Część dzieci szyła torebki, inne poduszki, portfeliki, a Paulinka węża - oto efekty ich pracy.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja zimowa
27.02.2018

I znów mamy laureata Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus, tym razem w sesji zimowej został nim Eryk Fryske z kl. 4.

Koniec semestru
9.02.2018

Koniec semestru to czas podsumowań. Wręczone nagrody i dyplomy. Niektórym rąk brakowało, żeby je udźwignąć. Pożegnaliśmy też długoletniego dyrektora i nauczyciela p. Kazimierza Gzika, który odchodzi na emeryturę. Dziękujemy za wszystko Panie Kazimierzu.

"POZNAŃSKIE PAMIĘTNIKI"
5.02.2018

W piątek zerówkowicze i pierwszaki uczestniczyły w kolejnym koncercie na żywo, który cyklicznie odbywa się w naszej szkole każdego miesiąca. Piątkowe spotkanie pt. "POZNAŃSKIE PAMIĘTNIKI" przybliżyło nam twórczość trzech wielkich, polskich kompozytorów: Wieniawskiego, Paderewskiego i Nowowiejskiego.

W świetlicy został zamontowany dywan interaktywny
31.01.2018

W piątek w świetlicy został zamontowany dywan interaktywny zawierający ok. 75 gier pobudzających dziecięcą wyobraźnię oraz zachęcających do aktywności ruchowej, dzieci były niezwykle zainteresowane i podekscytowane! Bardzo dziękujemy!

Klasa 7 na lodowisku
27.01.2018

W ramach dbania o kondycję, ale i dla świetnej zabawy pojechaliśmy na lodowisko, jako że zima nas nie rozpieszcza i w naturze trudno o lód.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
27.01.2018

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tego dnia można spotkać w szkole wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych postaci bajkowych. Na sali podczas pląsów i tańców robi się kolorowo i wesoło.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez firmę ART-MUSIC.

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"
24.01.2018

Dzisiaj pierwszoklasiści Testem Bezpieczeństwa podsumowali swój aktywny udział w ogólnopolskim programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka", uzyskując Certyfikat. Wszystkie dzieci indywidualnie online rozwiązały 15 zadań dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę równie dobrze jak w teście, bedą umiały zastosować w praktyce.

Łyżwiarka na lodzie
24.01.2018

W świetlicy dzieci z samego rana wykonały pracę - łyżwiarkę ma lodzie, a Tosia i Zosia dodatkowo stworzyły maski na piątkowy bal karnawałowy.

Dzień Babci i Dziadka
19.01.2018

Po występach dzieci z klasy I z okazji Dnia Babci i Dziadka przyszedł czas na życzenia i upominki, a następnie wspólną zabawę dziadków z wnukami, a nawet zdrową, wesołą rywalizację między Senorami, w toku różnych konkurencji. Spotkanie było bardzo udane. W imieniu uczniów dziękuję serdecznie Wszystkim Dziadkom za liczne przybycie (mimo niesprzyjających warunków pogodowych). Do zobaczenia za rok!

Kolędowanie "Śladami Trzech Króli" w poznańskiej katedrze
17.01.2018

Każdego roku zespół muzyczny bierze udział w kolędowaniu "Śladami Trzech Króli" w poznańskiej katedrze, w tym roku zaprosiliśmy także rodziców.

Badanie wyników nauczania z matematyki
16.01.2018

Badanie wyników nauczania z matematyki "sesja z plusem 2" wydawnictwa GWO.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych
12.01.2017


1. Kacper Pannert 31 p.- awans do etapu rejonowego kl. 7
2. Łukasz Kochanka 30 p.- awans do etapu rejonowego kl. 7
3. Mateusz Stachowski kl.7
4. Kacper Bankiewicz kl. 7
5. Małgorzata Woś kl. 6
5. Marcin Pawlak kl. 7
6. Sebastian Mikołajczak kl. 7
6. Maja Szulc kl. 6
7. Wiktoria Nowak kl. 7
8. Filip Adamczyk kl. 7
Gratulujemy!

Zabawy w świetlicy
12.01.2017

Dziś podczas zajęć w świetlicy postawiliśmy na zabawy z całą grupą z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zabawy wprawily nas w doskonały nastrój.

Operowe opowieści wg Staniaława Moniuszki
12.01.2017

W dniu 12.01.2018. dzieci z klasy "0" i "I" miały okazję obejrzeć fragmenty spektaklu operowego, poprzedzone komentarzem podróżnika Marcela. Brawurowo wykonane arie operowe przez solistkę podkreśliły niezwykłość spektaklu. Celem spotkania było pokazanie najmłodszej publiczności uroku i wyjątkowości opery jako gatunku muzycznego.

Punkt podróżuje w Królestwie Geometrii. Kl. 4
11.01.2018

Uczymy się co to jest prosta, odcinek, półprosta na przedstawieniu Punkt podróżuje w Królestwie Geometrii. Kl. 4

Zdolni niesłychanie – o laureatach z Rogalinka
10.01.2018

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku wzięli udział w wielu konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych o zasięgu ogólnokrajowym. Jan Szufnarowski, uczeń kl. 4, zdobył: 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym na temat Piastów i Jagiellonów, 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym na temat wiedzy o historii symboli narodowych, 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym, 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat historii symboli narodowych, 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym, 8. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym (pokonał 3646 uczniów). Eryk Fryske, również uczeń kl. 4, uzyskał tytuł laureata w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Matematycznych, zdobywając w jednym 1., w drugim 3. miejsce. Zofia Jurga, piątoklasistka, została wyróżniona w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, uczennica jest również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego, (uplasowała się na 9. miejscu). Szkoła Podstawowa w Rogalinku może również pochwalić się sukcesami sportowymi. W grudniu na XXI Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców w Murowanej Goślinie dziewczęta zdobyły IV miejsce, a chłopcy VI. Dyrektor Szkoły dziękuje za trud włożony w przygotowanie laureatów pani Marioli Samborskiej, Katarzynie Szymkowiak, pani Bożenie Łuczak i panu Stefanowi Wieczorkowi.
Monika Szufnarowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku

Relacja na portalu Gminy Mosina


Akcja charytatywna
8.01.2018

W dniu 28.12.2017 zostały wręczone produkty, które zbierała Szkoła Podstawowa im. prof. Adama Wodziczki z Rogalinka dla jadłodajni sióstr Albertynek z Poznania. Szkołę reprezentowali p. Alina Potocka i Kacper Matecki. Siostry bardzo miło nas ugościły, pokazały kuchnie, gdzie siostry gotują obiady dla bezdomnych, jadłodajnie, kaplice oraz swój klasztor. Siostra Renata opowiadała nam o różnych doświadczeniach w Poznańskim klasztorze. Szkoła otrzymała podziękowanie od siostry prowincjalnej s. Klary i od s. Renaty.

Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Gnieźnie
8.01.2018

16 grudnia zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Rogalinku uczestniczył w przesłuchaniach Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Gnieźnie. Byliśmy najmłodszą grupą i pierwszy raz graliśmy na prawdziwej scenie. Przeżycia niezapomniane. Nie przeszliśmy do następnego etapu, ale mamy zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie do występów w kwietniu.

"Uczniowska szopka"
22.12.2017

"Uczniowska szopka"- świąteczne przedstawienie w wykonaniu klasy I, połączone ze spotkaniem wigilijnym. Wesołych Świąt!

Wspólne kolędowanie i Jasełka kl. 0
22.12.2017


Jasełka
19.12.2017

Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Kamili Ożańskiej i p. Doroty Konik przygotowała coroczne jasełka, zdobywając I miejsce na Przeglądzie Jasełek w Mosinie. W dniu 19.12.2017 r. mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych uczniów na deskach teatru szkolnego. Spektakl przypomniał wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, nieczułości i braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, przyjaciele, otwartość na drugiego człowieka to wartości, o których mówił główny bohater przedstawienia, Momo i które powinny być ważne nie tylko w święta.

"Choinka pachnąca poezją"
17.12.2017

13 grudnia br. po raz 16 już odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt. ,,Choinka pachnąca poezją" dla klas 0-III. Młodzi recytatorzy wprowadzili wszystkich w magiczny nastrój, który zawsze towarzyszy Świetom Bożego Narodzenia. Uczestnicy pięknie recytowali przygotowaną poezję, ale jury postanowiło szczególnie nagrodzić następujace osoby: wyróżnienia otrzymali: Kuba Brak kl.II , Bogusia Szufnarowska kl. ,,0" i Oliwia Michalski kl. ,,0". III miejsce - Michalina Dudek z kl. III, II miejsce - Wiktoria Witkowska z kl. II, I miejsce - Wiktor Sioch z kl. III. Wszystkim recytatorom Gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt !

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
14.12.2017

Miło nam poinformować, że uczeń kl. 4, Jan Szufnarowski zdobył 8 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej dla uczniów szkół podstawowych. W olimpiadzie udział wzięło 3646 dzieci z całego kraju. Z kolei Karolina Szulc uplasowała się na 54 miejscu i pokonała 2881 gimnazjalistów. Gratulujemy!

Gminny Przegląd Jasełek
14.12.2017

Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w XV Gminnym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez MOK. Zajęliśmy I miejsce w kategorii klas 4-6. Zostaliśmy ponadto wyróżnieni za ruch sceniczny i grę aktorską. Według jury trudno było wybrać wyróżniających się aktorów spośród tak znakomicie prezentującej się grupy. Gratulujemy wszystkim uczniom: Nicoli Galbarczyk, Dominice Ratajskiej, Paulinie Mieloch, Weronice Czech, Angelice Janczewskiej, Michalinie Dudek, Basi Bąk i Ani Pieszyk oraz wyróżnionym przez jury: Poli Dudek, Zuzi Wawrzyniak, Weronice Nowak i Robertowi Anioła.

Młodzieżowy Sejm Rzeczpospolitej Mosińskiej
10.12.2017

W dniu 28 listopada 2017 roku w Mosińskim Ośrodku Kultury miała miejsce trzecia już inauguracja Młodzieżowego Sejmu Rzeczpospolitej Mosińskiej. Naszą szkołę reprezentuje ośmioro uczniów :
1. Weronika Gramza (trzecia kadencja)
2. Weronika Rąk (trzecia kadencja)
3. Klaudia Bankiewicz (druga kadencja)
4. Natalia Zajączek (druga kadencja)
5. Daria Gościniak (zaprzysiężona 28 listopada 2017)
6. Wiktoria Napierała (zaprzysiężona 28 listopada 2017)
7. Filip Spychalski (zaprzysiężony 28 listopada 2017)
8. Mikołaj Nowak (zaprzysiężony 28 listopada 2017)
W tym roku posłowie podejmą się organizacji i przeprowadzenia gminnego konkursu talentów oraz przygotują regulamin przyznawania wyróżnienia „Przyjaciel młodzieży”.

8.12.2017


Warsztaty z technik zapamiętywania
8.12.2017

Klasa 7 na zajęciach z panią psycholog uczy się technik zapamiętywania

Magia Quiver - 3D Coloring App
8.12.2017

Dziś w świetlicy prawdziwa magia, postacie z naszych kolorowanek wstawaly z kartek i bawiły się z nami w świetlicy, dzieci były baaardzo zaskoczone! To magia Quiver - 3D Coloring App.

Kiermasz świąteczny
5.12.2017

Kiermasz świąteczny zakończony. Zebrano 2024 zł.

Nudek i Ludek
5.12.2017

Nudek i Ludek - balonikowi bahaterowie z czytanki dla pierwszaków.

Trwają wielkie przygotowania do kiermaszu
1.12.2017

Trwają wielkie przygotowania klasy 7 do kiermaszu świątecznego w naszej szkole. Dekorujemy i pakujemy pierniki. Pogoda też dopisała. Za oknami pierwszy śnieg!!!

30.11.2017


Rewia na lodzie: "Królowa Śniegu." - wyjazd klas 0-3
29.11.2017

Uczniowie naszej szkoły na ten wyjazd czekali od dawna. Temperatura panująca wewnątrz zaskoczyła niektórych uczniów, chociaż wiedzieli, że plaży na Majorce nie będzie. Obejrzeliśmy wspaniałe widowisko zrealizowane z wielkim kunsztem i rozmachem. Uczniom podobały się poszczególne sceny zatańczone głównie przez dzieci. Odpowiednio dobrana choreografia, pełna napięć muzyka przeniosły nas wszystkich w zaczarowany świat.

Klasa 4 uczy się liczb rzymskich grając w karty
24.11.2017

Wszycy lubią grać w karty, a że przy okazji uczymy się liczb rzymskich to znak, że łączymy przyjemne z pożytecznym.

Klasa 7 przygotowuje się do kiermaszu światecznego
24.11.2017

Klasa 7 tworzy kartki świąteczne na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Gra świąteczna muzyka i troszkę czuć już święta.

Zapachniało świętami...
23.11.2017

Zapachniało świętami... Przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego w klasie I.

"C" jak cebula i cukierki w klasie I
23.11.2017

"C" jak cebula i cukierki w klasie I - cebulowe zabawy: wyścigi, rzuty do celu, toczenie ... i degustacja Tosinych cukierków.

Mikołajki w klasie IV
23.11.2017

Mikołajki w klasie IV w tym roku wyjątkowo wcześnie i z akcentem edukacyjnym! Mikołaj oprócz prezentów przygotował także wspaniałą prezentację na swój temat i wystąpił w dwóch odsłonach- męskiej i damskiej. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i ucieszyliśmy z upominków. Dziękujemy, Mikołaju!

Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach – mamy laureatów
20.11.2017

Na przełomie października i listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach. Szachy rozgrywano w konkurencji drużynowej, natomiast warcabiści byli klasyfikowani indywidualnie. Drużyny szachowe stanowili czwartoklasiści Szymon Zajączek, Jan Szufnarowski, Angelina Kruszona oraz uczeń kl. piątej Krzysztof Nurkowski. Nasi szachiści zajęli 5. miejsce. Znacznie lepiej wiodło się warcabistom. W klasyfikacji generalnej Franciszek Mumot (kl. 5) zajął II miejsce, a tuż za nim na podium stanął Emil Szufnarowski (kl. 3), uzyskując III lokatę, czyli brązowy medal. Z kolei wśród dziewcząt na III miejscu uplasowała się Martyna Mańka (kl.5). Tych troje uczniów będzie na wiosnę reprezentować Gminę Mosina w zawodach powiatowych. Świetnie poradził sobie także Tomasz Aniołkowski (kl. 5). Gratulujemy!
Wyniki Złotej Żabki w dziedzinie matematyki:
17.11.2017

Wyniki Złotej Żabki w dziedzinie matematyki:
1. Kacper Pannert kl. 7 38 p./50 p. i awans do II etapu
2. Patrycja Starzonek kl. 7
3. Maja Szulc i Małgosia Woś kl. 6
Gratulujemy!
Dzisiaj klasa 7 miała okazję potrenować skoczność w Jump Arenie
17.11.2017

Dzisiaj klasa 7 miała okazję potrenować skoczność w Jump Arenie. Obejrzeliśmy piękne salta, a niektórzy spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Szkoda, że nie ma takiej sali w szkole stwierdzili uczniowie!

I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim: "Mosińska Jesień"
14.11.2017

Wielkie Gratulacje dla Zosi Ożańskiej z klasy I za zajęcie I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim: "Mosińska Jesień" w kategorii klas I -III. BRAWO!
Klasa I eksperymentuje z farbą czarną i białą
14.11.2017

Klasa I eksperymentuje z farbą czarną i białą - odkrywamy różne odcienie szarości... ; zgodne z pogodą za oknem...

"Zwierzęce marzenia"
14.11.2017

Dzisiaj w szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielką Fundacji "Zwierzęce marzenia". Dzieci dowiedziały się na czym polega praca wolontariuszy z fundacji, co to jest adopcja zwierząt oraz w jaki sposób należy opiekować się naszymi pupilami. Dziękujemy pani Agacie Banaszak, która skontaktowała nas z fundacją.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej MULTITEST
14.11.2017

Miło nam zakomunikować, że mamy laureatów ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej MULTITEST. Eryk Fryske i Jan Szufnarowski z klasy 4, Zofia Jurga z kl. 5 zostali laureatami tego konkursu. Ponadto Kacper Pannert z kl. 7 otrzymał wyróżnienie. Serdecznie GRATULUJEMY.

Nagrody Burmistrza Gminy Mosina
13.11.2017


Obchody Dnia Niepodległości w Rogalinku
11.11.2017

Społeczność wsi Rogalinek i Sasinowo oraz społeczność SP Rogalinek uczciła Dzień Odzyskania Niepodległości mszą św., w kościele w Rogalinku. Uczennica klasy IV E. Kubiak, ku chwale ojczyzny, wyrecytowała patriotyczny wiersz. Ksiądz proboszcz w kazaniu wspomniał wiele pokoleń Polaków, którzy żyli nadzieją na odzyskanie wolności dla przyszłych pokoleń. Złożono też kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem naszych parafian, którzy polegli w walce o wolność dla nas wszystkich.

Święto Niepodległości
10.11.2017

Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości ośmioro uczniów z kl. IV - VII wzięło udział w konkursie: "Jestem bohaterem niepodległości". Na scenie pojawiły się cztery Marie Skłodowskie - Curie (Basia Bąk, Małgosia Kubiak, Zuzia Wawrzyniak, Apolonia Dudek), Maksymilian Maria Kolbe (Kacper Matecki, Wiktoria Nowak) oraz Józef Piłsudski (Oskar Fogt), Maria Konopnicka (Nicole Galbarczyk). Uczniowie swymi ciekawymi charakteryzacjami oraz opowieściami o wybranej postaci historycznej przenieśli nas do XIX i XX wieku. Jury w składzie p.dyrektor M. Szufnarowska, p. K. Gzik, p. D. Juskowiak i przedstawicielka SU Weronika R. przyznało I miejsce Apolonii D., II miejsce Nicole G. oraz III miejsce Kacprowi Mateckiemu. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu akademii dla p. J. Marciniak, p. K. Ziobro, p.B. Łuczak, p. K. Szymkowiak, p. D. Juskowiak oraz klasie 4,5 i 6 za zaśpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, dla Kornelii​ W. za poprowadzenie akademii oraz Klaudiuszowi Z. i Danielowi K. za obsługę sprzętu. Dziękuję również uczniom z pocztu sztandarowego oraz wszystkim​ uczniom, którzy napisali kartki z życzeniami dla Polski. Opr. Kamila Ożańska

Ciąg dalszy edukacji w klasie I: wizyta policji i przedstawiciela straży miejskiej
10.11.2017

Goście odwiedzili nas z Pyrkiem, który od razu zdobył sympatię dzieci. Wszyscy wspólnie omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i uczyliśmy się, jak należy zachować się w różnych, trudnych dla nas sytuacjach. W nagrodę za trafne odpowiedzi otrzymaliśmy tzw. kamizelki odblaskowe.

Akcja charytatywna kl. 7 na rzecz remontu kościoła w Rogalinku
10.11.2017

Klasa 7 sprzedaje ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na remont kościoła w Rogalinku. Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta.

"Śniadanie daje moc" w kl. I
9.11.2017

8 listopada klasa I juz po raz drugi wzięła udział w programie "Śniadanie daje moc". Przypomnielismy sobie zasady zdrowego żywienia i na bazie tej wiedzy przygotowalismy dla siebie zdrowy posiłek. Na pamiątkę otrzymaliśmy kolorowe zakładki do książek, popierające tę akcję. Jedzmy zdrowo!

Nasza świetlica została wyposażona w duży dywan
9.11.2017

Nasza świetlica została wyposażona w duży dywan, dzięki czemu zrobiło się u nas jeszcze bardziej przytulnie :-) Ofiarodawcy bardzo dziękujemy !!! :-)

A w klasie I literka "d", jak dom...
9.11.2017

A w klasie I literka "d", jak dom... W ten sposób pierwszaki przygotowują się do Święta Niepodległości - składając Polsce życzenia.

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego kl. 4
8.11.2017


1. Eryk Fryske 20p./ 20p.
2. Jan Szufnarowski 15p.
3. Szymon Krawczyk 11p.
Konkurs miał na celu wyłonienie talentów matematycznych. Gratulujemy!

Konkurs Recytatorski Jesienna Zaduma
8.11.2017


Śniadanie daje moc!
8.11.2017

Przekonała się dziś o tym klasa trzecia przygotowując pyszne i pełne wartości odżywczych kulki mocy! 💪 Zapraszamy po sprawdzony przepis, który podbija podniebienia całej szkoły do sali nr 10 😊

Pieski z rolek po papierze
7.11.2017

W poprzednim tygodniu wychowankowie świetlicy tworzyli pieski z rolek po papierze :-) powstały słodkie pudelki, a Janek i Zosia postanowili zrobić jamniki :-) oto efekty :-)

Konkursu "Pod kolorowym parasolem jesieni"
7.11.2017

Chętne dzieci ze świetlicy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Tytuł konkursu "Pod kolorowym parasolem jesieni". W konkursie wzięły udział Zosia Jurga, Zosia Ożańska oraz Frania Niedźwiedzka :-) Trzymamy kciuki za dziewczyny :-))))

Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie
6.11.2017

Dzisiaj kl. 4 w ramach "Eksperymentowania i wzajemnego nauczania", liczyła ile szczebli miałaby drabina z Ziemi do Księżyca.

Projekt matematyczny Moje ulubione zwierzątko
6.11.2017

Trudno przecenić wartość projektów. Uczniowie uczą się pracować w zespole, prezentować wyniki swojej pracy, a przede wszystkim mogą pracować nad czymś co ich interesuje, ucząc się z przyjemnością przy okazji matematyki, przyrody, historii. Tym razem temat był im szczególnie bliski - Moje ulubione zwierzątko. Na zdjęciach klasa 5 i 6 prezentuje projekt matematyczny Moje ulubione zwierzątko - pies (ciekawostki, pochodzenie, a przede wszystkim koszty utrzymania).

Konkurs recytatorski pt. "Jesienna zaduma"
3.11.2017

Dzisiaj w klasie I odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesienna zaduma". Pomimo burej, szarej aury za oknem, atmosfera w klasie była gorąca. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce jesiennej, a jury w składzie: p. Jolanta Mazurek i Dorota Konik wyłoniło następujących laureatów konkursu: I m-ce: Zosia Ożańska, II: Antosia Mumot, III: Piotruś Hoffa. Gratulujemy im i trzymamy za nich kciuki w etapie szkolnym, który odbędzie się 8 listopada. A dla Wszystkich pozostałych Recytatatorów wielkie brawa i podziękowania za udział w konkursie.

"Skarbiec Pierwszoklasisty"
3.11.2017

03 listopada 2017 r. w klasie I, po raz pierwszy został otwarty "Skarbiec Pierwszoklasisty". Zgodnie z obowiązującym systemem motywującym oznacza to, że pięcioro uczniów uzbierało (za poprawne zachowanie na zajęciach) w Legitymacji Pierwszoklasisty" 20 naklejek - słoneczek, co ich upoważnia do wybrania sobie ze Skarbca nagrody... Brawa dla pierwszych nagrodzonych! Czekamy na kolejnych...

Jak świetnie się bawimy na kółku Mistrzowie Kodowania
3.11.2017

Oto nasze projekty: "Bawimy się w chowanego", "Uczymy się latać", "Tworzymy kartkę urodzinową", "Wyścig do mety", "Tworzymy muzykę" i inne. Człowiek najlepiej przyswaja sobie wiedzę kiedy wykonywane czynności sprawiają mu przyjemność. Wtedy jesteśmy zdolni do większej kreatywności, a nasze działanie jest bardziej efektywne. Większość ludzi myśli, że programowanie to nudna i skomplikowana czynność, wymagająca specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Doświadczenie pokazuje, że dzięki wykorzystaniu języka Scratch, programowanie staje się wspaniałą zabawą.

Pierwszaki gościły dziś kota Madzi
3.11.2017

W ramach bloku tematycznego o zwierzętach domowych pierwszaki gościły dziś kota Madzi. Magda przedstawiła dzieciom swojego pupila i opwiedziała, w jaki sposób się nim opiekuje. I jeszcze o zwierzętach domowych czyli rybkach w klasie I. O ich hodowli opowiedział nam Stasiu, prezentując nam bojownika i złotą rybķę. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że zwierzę to nie zabawka i trzeba wiedzieć, jak się o nie troszczyć. Na koniec zajęć każdy z nas poprosił złotą rybkę o spełnienie jednego życzenia. Teraz z niecierpliwością czekamy na ich spełnienie... Czy złote rybki istnieją naprawdę?
Pamięci tych co odeszli
2.11.2017

Wspomnienia są największym skarbem, który pozostawiają Ci, którzy odchodzą na wieczny spoczynek. Za pomocą wspomnień wróciliśmy do dawnych nauczycieli i pracowników, którzy pracowali w SP Rogalinek.W ten sposób pamięć o nich nie zginie.

Jak napisać książkę?
31.10.2017

Wiadomo wszystkim, że zachętą do czytania są spotkania z pisarzami. 25 października 2017r. na zaproszenie Mosińskiej Biblioteki Publicznej w szkole w Rogalinku gościła pisarka Dorota Schrammek. Przeprowadziła warsztaty literackie z klasą 5 i 6 szkoły podstawowej. Czy uczniom się podobało? Popatrzmy na zdjęcia. Czy zaowocują w przyszłości nowymi talentami pisarskimi? To już czas pokaże...

Dni Bezpieczeństwa
31.10.2017

W dniach 25-27 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpieczeństwa. Z myślą o najmłodszych ogłoszono konkurs na plakat lub komiks pod hasłem “Bezpieczna przerwa”. Prace były ocenianie w trzech kategoriach - estetyka, samodzielność wykonania oraz kreatywność. Wyróżnienia i nagrody otrzymały: Martyna Kruszona z klasy 1, Karina Gładysz, Maja Baranowska i Wiktoria Witkowska z klasy 2 oraz Marika Łuczak z klasy 3. Ponadto uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty, które zawisły na hallu szkoły (poniżej fotorelacja). W ramach wydarzenia “Starsi - młodszym”, uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek m.in. broszury informacyjne, filmy psychoedukacyjne oraz zajęcia profilaktyczne poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem na drodze, w cyberprzestrzeni, podczas zabawy etc. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom - organizatorom i uczestnikom oraz Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla osób wyróżnionych w konkursie plastycznym.

W przededniu Wszystkich Świętych
31.10.2017

W przededniu Wszystkich Świętych uczniowie klasy I odwiedzili rogaliński cmentarz, gdzie pod pomnikiem poległych i zamęczonych w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej parafian, zapalili 18 zniczy w narodowych barwach.

Uczymy sie działań na jednostkach monetarnych robiąc zakupy w sieci
31.10.2017

Klasa czwarta uczyła się dzisiaj działań na jednostkach monetarnych robiąc zakupy w sieci na stronie wyspagier.pl.

Dzisiaj pierwszoklasiści na matematyce poznali "tangram"
31.10.2017

Dzisiaj pierwszoklasiści na matematyce poznali "tangram" czyli starą, chińską łamingłówkę. Jest to kwadrat, który składa się z 7 figur geometrycznych, które należy odpowiednio rozciąć. Celem gry jest ułożenie obrazka- wzoru z użyciem wszystkich elementów. Proszę zobaczyć, jak uczniowie wykonali zadanie.

Klasa 7 zorganizowała lekcję klasie 1 o bezpieczeństwie w sieci
27.10.2017

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa kl. 7 zorganizowała lekcję dla kl. 1 o korzyściach i niebezpieczeństwach związanych z Internetem. Dzieci obejrzały film "Mój przyjaciel Necio", bohater serwisu edukacyjnego Necio.pl. Odpowiadały na pytania zadawane przez siódmoklasistów, wycinały i składały robota. Klasa 7 przedstawiła też plakaty o zasadach korzystania z sieci.

Warsztaty teatralne
27.10.2017

Piątunio, a u nas w szkole kipi kreatywnością! Warsztaty teatralne pomogły nam odkryć nowe talenty. Tworzymy etiudy, pantomimy, odkrywamy emocje, podążamy za emocjami partnera na scenie, doskonalimy mowę ciała, pracujemy nad ruchem scenicznym, uczymy się koncentracji, współgrania, interakcji.... ehh jest pięknie ...

Propozycje pierwszoklasistów na "Bezpieczną przerwę"
27.10.2017

W teorii wszystko na ten temat wiemy, gorzej nam idzie z praktyką, kiedy do głosu dochodzą emocje, świadomość krótkiej przerwy... Wówczas czasami trudno o rozsądek...

Klasa 1 rozmawia o rodzinie
27.10.2017

W tym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie i relacjach między jej poszczególnymi członkami. Odkryliśmy również potrzebę zatrzymania i pielęgnowania ważnych momentów w życiu oraz wspomnień. Jednym ze sposobów na zachowanie w pamięci naszych przeżyć i osób, które mają lub miały istotny wpływ na nasze życie jest ALBUM RODZINNY, który dzisiaj wykonaliśmy.

"Kleksografia to nauka wyjątkowa"
27.10.2017

"Kleksografia to nauka wyjątkowa"- tak mawiał pan Kleks. Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy IV opowiadali kleksowe historyjki, a barwne plamy przemieniały się dzięki wyobraźni w najdziwniejsze przedmioty, zwierzęta i stwory...

XII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie
26.10.2017

W dniu 25 października nasi uczniowie z klasy piątej: Nicole Galbarczyk, Zuzanna Wawrzyniak i Kacper Matecki reprezentowali naszą szkołę na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie. Konkurencja była duża, a temat niełatwy: Połączenie. W przerwie po wykonaniu prac, a przed ogłoszeniem wyników odwiedziliśmy Galerię Miejską w Mosinie, gdzie zapoznaliśmy się z twórczością Józefa Petruka.

W świetlicy szyjemy poduszeczki
25.10.2017

W poniedziałek i wtorek podczas pobytu w świetlicy dzieci postanowiły uszyć poduszeczki. Przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa, aby się nie ukłuć ;-) Szycie idzie nam coraz lepiej ! Zapraszamy do galerii

Podsumowanie zbiórki makulatury – październik 2017r.
24.10.2017

Ranking klas:
1. klasa 1 sp – 106, 8 kg / osoba
2. klasa 2 g – 53,5 kg / osoba
3. klasa 6 – 38,6 kg / osoba
4. klasa 5 - 31,9 kg / osoba
5. klasa 4 – 25,4 kg / osoba
6. klasa 1 – 21,4 kg / osoba
7. klasa 7 - 13, 2 kg / osoba
8. klasa 3 – 9,8 kg / osoba
9. klasa 3 g – 7,4 kg / osoba
10. zerówka – 5 kg / osoba
Ranking indywidualny:
1. Weronika Nowak 1050 kg
2. Mateusz Nowak 1050 kg
3. Xawery Knop 225 kg
4. Paulina Rybska 178 kg
5. Iga Szulc 165 kg
6. Maja Szulc 165 kg
7. Jakub Bral 151 kg
8. Janek Szufnarowski 147 kg
9. Nikodem Kołodziejczak 147 kg
10. Małgosia Kubiak 116 kg
11. Iwo Sobański 101 kg
12. Ola Sobańska 101 kg
13. Paweł Łyskawa 100 kg
14. Sebastian Włodarczyk 93 kg
15. Gabrysia Rozmiarek 88 kg
Informacja o całkowitej ilości zebranego surowca i uzyskanej kwocie zostanie podana później. Zachęcamy do udziału w kolejnej zbiórce w styczniu
"Rodzinne drzewo życzeń"
24.10.2017

Dzisiaj uczniowie klasy I pracowali w grupach nad "Rodzinnym drzewem życzeń". Najbardziej pożądanym i cennym życzeniem okazał się czas, spędzony wspólnie z rodziną. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że chciałyby, aby ich rodzice mniej pracowali, a częściej uczestniczyli we wspólnych zabawach, spacerach czy oglądaniu bajek.

Konkurs "Wpisani w historię"
24.10.2017

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 o tematyce patriotycznej pt."Wpisani w historię". Jury w składzie: Katarzyna Szymkowiak, Jolanta Mazurek i Dorota Konik spośród młodych recytatorów z wielkim trudem wyloniło troje zwycięzców, nagradzając ich kolejnymi miejscami: I - Kuba Bral, II - Kornel Juskowiak (obaj chlopcy reprezentowali klasę II) i III- Zosia Ożańska z klasy I. Wszystkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych wystąpieniach.

Klasa I uczy się przepisów ruchu drogowego
21.10.2017

Dzisiaj przenieśliśmy się w wirtulny świat, gdzie mogliśmy wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. AUTOSTRADA DO SZKOŁY :-)

Pasowanie na Pierwszoklasistów w SP Rogalinku
20.10.2017


Wyjazd do teatru
19.10.2017

Dnia 19.10.2017 r. dzieci z klas 0-3 wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Słoń i kwiat" w wykonaniu profesjonalnych aktorów oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Dzieci obejrzały mądry, zabawny spektakl o wierze we własne siły, o zagubieniu w świecie dżungli, o dostrzeganiu wartości w innych osobach oraz o sile marzeń.

Co nowego w świetlicy
19.10.2017

W świetlicy w poprzednim tygodniu królowała masa solna :-) Uczniowie lepili listki, hot-dogi, pizze, hamburgery, serca itp. (cz. 1) :-)

Czar poezji
17.10.2017

W dzisiejsze słoneczne popołudnie Szkoła Podstawowa im. A. Wodziczki wypełniła się pięknymi słowami – uczniowie klas IV – VII rywalizowali w szkolnych etapach dwóch konkursów. Oto werdykty jury:
Konkurs recytatorki „Wpisani w historię”
kl. IV –VI
I miejsce – Emilia Kubiak z kl. 4
II miejsce – Oskar Fogt z kl. 6
III miejsce – Olga Kijak z kl. 4
kl. VII SP – gimnazjum
I miejsce – Anna Witulska z kl. 7
II miejsce – Wiktoria Król z kl. 7
Emilia i Oskar będą reprezentowali szkołę w konkursie powiatowym w Kórniku.
Konkurs recytatorski „W antrejce na ryczce”
I miejsce – Weronika Czech z kl. 6
II miejsce – Dominika Ratajska z kl. 6
III miejsce – Aleksandra Sobańska z kl. 7
Weronika i Dominika będą reprezentowały szkołę w gminnym etapie konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za piękne recytacje, a reprezentantom szkoły życzymy powodzenia w finałach konkursów!

Podchody z QR codami w klasie 7
13.10.2017


Matematyka w klasie 4 - eksperymentowanie
16.10.2017

Budujemy liczby trójkątne na klockach LEGO i zastanawiamy się czy 5050 jest liczbą trójkątną.

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Rogalinku
13.10.2017


Czy na matematyce mogą być przedstawienia?
9.10.2017

Dzisiaj kl. 4 uczyła się kolejności działań oglądając przedstawienie pt. "Kolejność wykonywania działań". Wystąpili: Pani obsługująca przy okienku, Ochroniarz, Dodawanie, Odejmowanie, Mnożenie, Dzielenie, Potęga, Nawias. Miejsce akcji: pomieszczenie przypominające pocztę: poczekalnia i okienko z napisem „WYKONYWANIE DZIAŁAŃ”.

Jak spędzamy czas w świetlicy?
9.10.2017

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci uczyły się tkać :-) tworzyliśmy pajęczynki, ozdoby jesienne, a także "łapacze snów" Efekty pracy dzieci są wspaniałe. Zapraszamy do galerii :-)

Jak spędzamy czas w świetlicy?
5.10.2017

Zuzia i Zosia spożytkowały czas spędzony w świetlicy na przygotowanie pracy z materiałów recykingowych na konkurs :-) ciekawe jaki będzie werdykt ;-) wyniki już 6 października !!! :-)

Five o'clock tea - czyli tradycyjny angielski podwieczorek podczas spotkania Szkolnego Klubu Języka Angielskego
4.10.2017


Nasze "cudaki"
3.10.2017

Odkrywamy radość z twórczości i kreatywności oraz doceniamy walory zdrowotne i smakowe jesiennych warzyw i owoców.

Jesteśmy Odkrywcami, a nawet Tropicielami przyrody...
3.10.2017

Dzisiaj tzn. 3 października klasy 0 i I odbyły wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, której celem było tropienie śladów zwierząt tam żyjących. Młodzi odkrywcy wyposażeni byli w lornetki i lupy. Klasa I miała ogromne szczęście bo wypatrzyła zimorodka, który niezwyke rzadko pojawia się nad stawem OB. Ponadto uzbrojonym okiem podpatrywano wrony siwe, sroki i sójki. Dzieci obejrzały również "wylinkę" zmii zygzakowatej, oglądały w spróchniałym drzewie owady i skorupiaki. Najbardziej spodobał się "prosionek", który jesy płaski i ma mnóstwo nóg. Były też ślimaki wstężyki i pomrowy.

Wybory do SU w klasie 1
3.10.2017

Po raz pierwszy odkrywamy smak "wyborów" - mamy własnych kandydatów i sami jesteśmy wyborcami... Wielkie Brawa dla naszych kandydatek do SU: Zosi i Tosi

SZKOLNY KONKURS NA CIEKAWY PRZEDMIOT Z MATERIAŁÓW RECYKLINGOWYCH
3.10.2017

SZKOLNY KONKURS NA CIEKAWY PRZEDMIOT Z MATERIAŁÓW RECYKLINGOWYCH DOBIEGŁ KOŃCA. 6 PAŹDZIERNIKA OGŁOSIMY ZWYCIĘZCÓW ! :-) W GALERII PRZEDSTAWIAMY PRACE UCZNIÓW. ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA, KTÓRA PRACA PODOBA SIĘ NAJBARDZIEJ :-)

Sesja z plusem - badanie wyników z matematyki
3.10.2017

Nasza szkoła należy do programu "Lepsza szkoła" wdawnictwa GWO, w ramach którego badane są wyniki nauczania z matematyki trzy razy do roku.

Dzień Chłopaka w klasie trzeciej
29.09.2017

Dzień Chłopaka w klasie trzeciej był pełen atrakcji i emocji! W tym dniu nie mogło zabraknąć meczu piłki nożnej, był też poczęstunek w "Barze pod Zającem", a na koniec delektowaliśmy się pieczonymi w ognisku ziemniakami :) Taki dzień mógłby być codziennie!

Noc Naukowców
29.09.2017

Wydział Biologii - Nie tylko dziewczyny testują kremy. Obserwacje pod mikroskopem. Z lupą za pan brat. Na Wydziale Fizyki sprawdziliśmy strukturę masy "Newtonowskiej"

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29.09.2017

Eksperci z klas 4 i 5 czuli się dzisiaj bardzo ważni, przepytywali starszych z tabliczki mnożenia rozdając w nagrodę CERTYFIKATY zdałem pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia.

Propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci
27.09.2017

Dla kogo jest taniec? Zdecydowanie dla każdego. Taniec to zajęcia sportowe kształtujące sylwetkę. Moda na taniec utrzymuje się od dawna.Dlatego warto rozwijać swoje zainteresowania taneczne w naszej szkole. Swoje propozycje przedstawiła Szkoła Tańca Dream, oraz Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Dzieci z zachwytem podziwiały występy gości.

Krokodyl w świetlicy
27.09.2017

W świetlicy postanowiliśmy wykonać dużego krokodyla z materiałów recyklingowych :-) Wykonanie było bardzo pracochłonne, ale w grupie raźniej i szybciej :-) oto efekty naszej pracy.

Uczymy się dzielić z resztą
25.09.2017

Uczymy się dzielić z resztą na konkretach układając trójkąty i kwadraty z pewnej ilości kredek i sprawdzamy tę umiejętność na www.matzoo.pl na komputerach.

Lekcje przyrody w parku
24.09.2017

W ostatnim dniu kalendarzowego lata uczniowie klasy 5 wybrali się na lekcje przyrody do parku przy pałacu w Rogalinie. Na miejscu czekali na nas rówieśnicy ze Szkoły w Rogalinie. Uczniowie wykonali szereg zadań przyrodniczych z zakresu orientacji w terenie, obserwacji przyrodniczych, pracy z mapą oraz znajomości form ochrony przyrody w najbliższej okolicy. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w lodziarni (mimo zdecydowanie jesiennej pogody) i spacerem do Rogalinka. Uczestnicząc w zajęciach w Rogalinie utrwaliliśmy umiejętności zdobyte na lekcjach przyrody, doskonale się bawiliśmy oraz dołożyliśmy swoją cegiełkę do przygotowań uczniów z Rogalina do uroczystości nadania imienia Szkole.
Justyna Podeszwa

Wybory do SU
20.09.2017

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Rogalinku.

Świetlica opiekuńczo- wychowawcza
12.09.2017

Świetlica opiekuńczo- wychowawcza czynna
w poniedziałek od 15:00 do 18:00
od wtorku do piątku od 14:30 do 17:30
Opiekun: Alina Potocka

3.09.2017

"Narodowe Czytanie" w Szkole Podstawowej w Rogalinku czyli wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

30.08.2017


24.08.2017

Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej. Chętnych uczniów wraz z Rodzicami zapraszamy na mszę świętą również w poniedziałek o godz. 8:00.
Dyrektor Szkoły

8.08.2017


Uwaga!
8.08.2017


Trwają prace budowlane związane z OAZĄ. Ze względu na bezpieczeństwo, wzbroniony jest wstęp na teren boiska szkolnego.
Godziny otwarcia sekretariatu w czasie wakacji
30.06.2017

W czasie wakacji letnich sekretariat czynny w następujące dni:
26.06. - 10.07.2017 w godz. 6.00 -14.00
07.08. - 10.08. i 16.08. - 18.08. w godz. 6.00 - 14.00
21.08. - 31.08. w godz. 7.00 - 15.00
W ważnych sprawach proszę kontaktować się drogą mailową : szkolarogalinek@wp.pl lub telefonicznie z dyrektorem szkoły 609-221-200.

Na pocz±tek

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
23.06.2017

Jeszcze chwila i wakacje, czyli uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego.

Na pocz±tek

Podsumowanie zbiórki makulatury w roku szkolnym 2016/2017
23.06.2017

W bieżącym roku szkolnym odbyły się trzy zbiórki makulatury zorganizowane przez Radę Rodziców i opiekuna świetlicy Justynę Podeszwa – w październiku, w lutym i w maju. Łącznie zebraliśmy 11 420 kg surowca, za który uzyskaliśmy kwotę 3051,40 zł. Pieniądze pozyskane w ramach zbiórki zostały przeznaczone na nagrody dla uczniów i klas, zakup materiałów plastycznych do świetlicy szkolnej oraz sprzętu sportowego. W rankingu klasowym pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej, którzy łącznie zgromadzili ponad 4 tony makulatury. Klasa otrzymała nagrodę pieniężną (15 zł na jednego ucznia). Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej nagrodzeni kwotą 12 zł w przeliczeniu na osobę. Trzecie miejsce zajęła klasa 3 szkoły podstawowej, której uczniowie otrzymali nagrodę w wysokości 10 zł w przeliczeniu na ucznia. W rankingu indywidualnym nagrody otrzymało dziesięciu uczniów, którzy dostarczyli największą ilość surowca. Pierwsze miejsce zajęli Weronika Nowak z klasy 1 gim. i Mateusz Nowak z klasy 1 sp, którzy zostali nagrodzeni bonem upominkowym Empik wartości 100 zł. Kolejne osiem osób otrzymało bony upominkowe Empik wartości 30 zł. Nagrodzeni uczniowie to: Jakub Bral z klasy 1 sp, Nikodem Kołodziejczak z kl. 4 sp, Xawery Knop z kl. 1 sp, Maja Szulc z kl. 5 sp, Iga Szulc z kl. 3 sp, Kamila Czech z kl. 3 sp, Weronika Czech z kl. 5 sp i Wiktoria Wrzalik z kl. 1 sp. Za pieniądze uzyskane podczas zbiórki do świetlicy szkolnej zakupiliśmy m. in. artykuły plastyczne do wykonania ozdób Wielkanocnych, farby żelowe, plastelinę, pisaki, kleje, papiery kolorowe, artykuły do pracy techniką quilling, igły i nici oraz ozdoby, które wykorzystaliśmy do szycia skarpet Mikołajkowych. Z wymienionych materiałów powstało wiele ciekawych prac wykonanych przez uczniów zapisanych do świetlicy, jak również starszych, którzy odwiedzali nas w czasie przerw i po lekcjach. Szkoła wzbogaciła się również o sprzęt sportowy do unihokeja: 3 kije, kask bramkarski, spodenki i rękawice bramkarskie. Wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy za wsparcie działań szkoły. Mamy nadzieję, że nagrody sprawiły zwycięzcom rankingu klasowego i indywidualnego dużo radości. Zachęcamy Was do udziału w zbiórkach w kolejnym roku szkolnym! Justyna Podeszwa

Na pocz±tek

Konkurs "Mosina w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego"
16.06.2017

Konkurs "Mosina w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego" 14.06.2017 r.- II miejsce zajęła klasa 3.

Na pocz±tek

Wycieczka klasy drugiej do manufaktury cukierków i palmiarni
13.06.2017

Było słodko i egzotycznie! Wczorajsza wycieczka klasy drugiej do manufaktury cukierków Słodkie Czary Mary Poznań i Palmiarnia Poznańska była pełna wrażeń.

Na pocz±tek

„Matematyka, która procentuje”
13.06.2017

Projekt „Matematyka, która procentuje” realizowały klasy 6 i 1g. Drużyny miały za zadanie przeprowadzenie wywiadu z przedstawicielem banku o lokatach dla młodych ludzi, przygotować powtórzenie o procentach, znaleźć zastosowanie procentów w życiu codziennym oraz przygotować test sprawdzający wiedzę o procentach.

Na pocz±tek

Festyn
11.06.2017

Festyn w ZS Rogalinek to coroczny zwyczaj. W tym roku nie zabrakło atrakcji. Były nimi przedstawienie "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu rodziców, uczniów i nauczycieli, występ zespołu muzycznego, pokaz talentów, pokaz Zumby, mecz piłki nożnej dla uczniów, mecz piłki nożnej dla dorosłych Jastrzębie Rogalinek kontra FC Śrem, zawody rowerowe dla przyszłych przedszkolaków, pokaz zapasów UKS Zapaśnik, wystawa prac plastycznych, historycznych, literackich wykonanych przez uczniów w związku z obchodami 770-lecia Rogalinka, sterowanie robotami, tor przeszkód dla dzieci, udzielanie I pomocy, malowanie lasu rogalińskiego na kartonach, kolorowe zdrapywanki, malowanie rogalińskich aniołów i dzików, rysowanie węglem, malowanie twarzy, stwory z masy solnej.
Był również taniec wśród big baniek, wykonanie żelowych obrazków, kucyki, konkurs strzelniczy z nagrodami – Bractwo Kurkowe, Eurobungee, dmuchańce. GASTRONOMIA dzieła naszych Rodziców: kawa, herbata, zdrowe koktajle, woda w butelkach, woda z cytryną, woda z miętą, woda z sokiem, woda bez dodatków, pyszne domowe ciasta i galaretki, wata cukrowa i popcorn, karkówka, kiełbasa i kaszanka z grilla, grochówka, zupa gulaszowa, sałatki, tosty, chleb ze smalcem i ogórkiem.
zniów i rodzic
Na pocz±tek

Teatr Humorek
6.06.2017

Tym razem Teatr Humorek klasy drugiej przygotował dla rodziców przedstawienie kryminalne pt. "Torebka, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc". Sztuka została nagrodzona salwami oklasków i okrzykami zachwytu bliskich :) Zobaczcie wspaniałe kostiumy młodych aktorów! fot. Katarzyna Niedźwiedzka, mama Frani.

Na pocz±tek

Noc bibliotek
4.06.2017

Warsztaty detektywistyczne na podstawie książki „Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka Biblioteki” Zofii Staniszewskiej. Zapoznanie się z bohaterami serii dla dzieci - czytanie z podziałem na role, uzupełnione prezentacją multimedialną i połączone ze wspólnym rozwiązywaniem detektywistycznych zagadek i łamigłówek. Uczniowie próbowali wydedukować, kto z podejrzanych może być odpowiedzialny za zniknięcie z biblioteki cennego historycznego dokumentu, czyli „Proklamacji Rzeczpospolitej Mosińskiej” z roku 1848. Wspólne tworzenie trzeciego, alternatywnego zakończenia opowiadania o Meli i Ignacym.

Na pocz±tek

Dzień Dziecka
2.06.2017

Dzień Dziecka zorganizowany w naszej szkole przez Radę Rodziców. Była muzyka, wata cukrowa, popcorn, chrupki, lody i mnóstwo radości. Dziękujemy.

Na pocz±tek

Dzień Dziecka
2.06.2017

Aktywny Dzień Dziecka w kręgielni - klasa III SP.

Na pocz±tek

Festyn
1.06.2017


Na pocz±tek

Wycieczka do Czech
1.06.2017

W dniach 29 - 31 maja odbyła się wycieczka do Czech. Zwiedziliśy Skalne Miasto, ruiny zamku Trosky, Pragę i Jaskinie Boszkowskie. Skalne Miasto to malownicza część Gór Stołowych po stronie czeskiej. Przypominają różne postacie, rzeczy, przedmioty. Wszystkie powiązane są z Karkonoszem - duchem tych gór. Widoki zachwycają swym pięknem, a cisza jaka tam panuje pozwala na refleksję nad pięknem natury. Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy do Pragi. Pobyt w stolicy Czech zaczęliśmy od obejrzenia parady strażników przed pałacem prezydenta Czech. Po paradzie, przewodnik zabrał nas na spacer przez Hradczany, zwiedziliśmy katedrę św. Wita, przeszliśmy mostem Karola oraz przez dzielnicę żydowską i plac Wacława. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o Pradze i jej historii. Tego dnia było bardzo gorąco, ale my w skupieniu podziwialiśmy to malownicze miasto położone na 9 wzgórzach. Po parogodzinnym spacerze mieliśmy czas na odpoczynek i zakupienie pamiątek. Następnego, ostatniego już dnia wycieczki, odwiedziliśmy Jicin, miasto Rumcajsa, zwiedziliśmy również ruiny zamku Trosky na szczycie starego wulkanu. Ostatnim punktem wycieczki było wejście do rasowych Dolomitowych Jaskiń Boszkowskich. Tutaj mogliśmy na żywo zobaczyć te formy krasowe, o których uczyliśmy się na geografii. W jaskini doskwierał lekki chłód, jednak nam to nie przeszkadzało, gdyż jaskinia była piękna i warto było do niej wejść.

Na pocz±tek

Wizyta w domu dziecka
24.05.2017

Dzisiaj klasa 6 była z wizytą w domu dziecka. Było wspólne granie w "kutego", wspólne "pałaszowanie" placka no i oczywiście wręczenie prezentów czyli dwóch hulajnóg, które zostały zakupione za fundusze uzyskane ze sprzedaży ciast przez uczniów. Było przesympatycznie. Bardzo dziękujemy rodzicom, że nas zawieźli i mamie za pyszne placki. No i dziękujemy p. dyrektorowi domu dziecka za serdeczne przyjęcie.

Na pocz±tek

Zielona lekcja plastyki - 23.05.2017, klasa trzecia SP Rogalinek
22.05.2017

Z okazji 770-lecia Rogalinka, pani Lucyna Smok zaprosiła dzieci na plener malarski. Dzieci malowały przepiękne krajobrazy naszej wsi. Dziękujemy za przeżyte wrażenia artystyczne.

Na pocz±tek

Wycieczka parafialna - rocznica I Komunii w poznańskiej katedrze
22.05.2017

Uczniowie klasy 4 w rocznicę I komuni św. wzięli udział w wycieczce do katedry poznańskiej.

Na pocz±tek

I Bieg o Puchar Proboszcza parafii Rogalinek
21.05.2017

20.05.2017 r. odbyły się zawody w biegach o Puchar Proboszcza. Uczniowie SP Rogalinek też tam byli, biegli i dzielnie walczyli o puchar.
I miejsce - Franek Mumot, kl.4
II miejsce - Eryk Fryske, kl.3
III miejsce- Łukasz Kochanka - kl.6.
Serdecznie gratulujemy.

Na pocz±tek

Konkurs PCK
17.05.2017

Polski Czerwony Krzyż to największa i najstarsza organizacja humanitarna w Polsce. Jego misją jest zapobieganie ludzkim cierpieniom oraz ochrona ludzkiej godności. Działania PCK to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ideą Czerwonego Krzyża biorąc udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o PCK. Finał tego konkursu odbył się 8 maja, w Międzynarodowym Dniu Czerwonego Krzyża. W finale wzięli udział uczniowie klas 4-6 SP oraz 1- 2 GIMN. Wszyscy wykazali się bardzo szczegółową wiedzą.
A oto wyniki konkursu:
Gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy uczestnicy konkursu będą wśród swoich rówieśników szerzyć idee czerwonokrzyskie, promować zdrowy styl życia, nieść pomoc potrzebującym, wspierać innych w trudnościach.
Katarzyna Jaszczak
Na pocz±tek

Teatr "Humorek" z klasy II
14.05.2017

I znów Teatr "Humorek" z klasy II bawił i edukował kolegów z młodszych klas... Głównym przesłaniem spektaklu było uświadomienie widzom, że każde stworzenie ma swoje miejsce na Ziemi i zawsze należy respektować prawa natury... Oprócz doznań artystycznych, uczniowie zerówki i klasy I zdobyli wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku rowerowym. Dziękujemy młodym aktorom i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych przedstawień... Wdzięczni widzowie z zerówki i klasy I.

Na pocz±tek

O skuteczności narzędzi TIK w szkole
10.05.2017

Wykorzystując internet jako źródło wiedzy uczniowie kl.III SP szukali wiadomości nt. zależności pokarmowych w różnych ekosystemach. Umiejętność korzystania z informacji komputerowej pozwoliła dzieciom ułożyć jak najwięcej łańcuchów pokarmowych.

Na pocz±tek

Tydzień biblioteki
9.05.2017

Z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK 2017, który w tym roku upływa pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”, uczniowie klasy V wraz z wychowawcą/bibliotekarzem przygotowali akcję „Z lekturką pod chmurką”. Codziennie na dużej przerwie o godz. 10.35 będą czytać kolegom i koleżankom z młodszych klas ich ulubione książeczki. Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was z Elmerem, Kubusiem Puchatkiem, Smerfami i Martynką!

Na pocz±tek

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur
9.05.2017


Na pocz±tek

„ENGLISH AROUND US” SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
9.05.2017

Czy te obrazki wydają Ci się znajome??
Ile angielskich słów napotykasz codziennie??? Angielski jest wokół nas
Zachęcam do wykonania projektu „English around us”
Uczestnicy: do konkursu zapraszam wszystkich uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej.
Cele konkursu: motywowanie uczniów do nauki j.angielskiego, nauka słownictwa otaczającego nas w życiu codziennym, rozwijanie spostrzegawczości i pomysłowości.
Warunki uczestnictwa:
- Znajdź jak najwięcej napisów w języku angielskim (np. na opakowaniach produktów spożywczych, środkach czystości, w gazetach, na ubraniach, ulotkach, itp.)
- Wytnij je lub zrób zdjęcie i wydrukuj
- Przyklej je na dużą kartkę brystolu A3 lub większą i dopisz polskie znaczenie słów. Minimalna ilość to 15 słów.
- Zadbaj o to, aby praca wyglądała na przemyślaną, zaplanowaną i estetyczną. Można ozdobić odpowiednimi obrazkami.
Podpisane prace (Imię/Nazwisko/klasa) składamy u Pani Anny Pawlak w terminie do 25 maja 2017r.
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie i czekam na efekty Waszych poszukiwań!
Na zwycięzców czekają nagrody!
Na pocz±tek

III m. w Gminnym Konkursie Matematyczno - Językowym "Anglomat"
5.05.2017

Nasza dzielna drużyna z klasy czwartej w składzie Franek Mumot, Zosia Jurga i Krzysiu Nurkowski wywalczyła dzisiaj III m. w Gminnym Konkursie matematyczno - językowym Anglomat, który odbył sie w Czapurach. Dodam, że są mistrzami sudoku.

Na pocz±tek

Uwaga zebrania z rodzicami!
28.04.2017


Na pocz±tek

Znamy mistrzów pięknego czytania
28.04.2017

Dnia 28 kwietnia miłośnicy książek mogli pokrzepić swoje dusze, słuchając pięknego czytania znanych szerokiemu gronu utworów literackich. Wyłonieni w klasowych eliminacjach uczniowie szkoły podstawowej walczyli o laur zwycięstwa. Oto wskazani przez jury mistrzowie pięknego czytania:
z kl. I – Kornel Juskowiak
z kl. II – Oskar Nowak
z kl. III – Emilia Kubiak
z kl. IV – Zofia Jurga
z kl. V – Dominika Ratajska
z kl. VI – Magdalena Cukrowska
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu sztuki pięknego czytania!

Na pocz±tek

Ortografia nam niestraszna!
27.04.2017

Poprawne pisanie to sztuka niełatwa, tym bardziej, że język polski uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie. Mają z tym problem dzieci i mają dorośli. Jednak jest to nasz język ojczysty, więc obowiązkiem naszym jest dążenie do doskonałości. Jak powiedział do swoich uczniów wiele lat temu Nikos Chadzinikolau, znany grecki poeta i nauczyciel języka polskiego w jednym z poznańskich liceów: „Skoro ja, rodowity Grek, mogłem się nauczyć poprawnie mówić i pisać po polsku, to tym bardziej wy musicie”. W szkołach kładzie się duży nacisk na tę umiejętność i zachęca do pracy, organizując między innymi różne konkursy. Jednym z nich są ORTOGRAFICZNE POTYCZKI przygotowywane i prowadzone już od szesnastu lat przez Szkołę Podstawową im. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach pod Poznaniem. W gminie Mosina eliminacje gminne co roku odbywają się w Szkole Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku. Biorą w nich udział trzyosobowe zespoły z klas VI każdej ze szkół. Zwycięzcy reprezentują naszą gminę na finale powiatowym, tym razem byli to uczniowie ze szkoły w Rogalinku. 21 kwietnia pojechali do Koziegłów i zmagali się o laury. Zadania były zróżnicowane i niełatwe. Nie udało się zwyciężyć i stanąć „na pudle”, ale Pan Dyrektor wręczając nagrody i podsumowując konkurs stwierdził, że wszyscy są wygrani, bo mają takie umiejętności, które pozwoliły im znaleźć się w finale powiatowym i dlatego powinni być z siebie zadowoleni. Życzył też uczestnikom i ich opiekunom sukcesów w dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności.

Na pocz±tek

Gminny Konkurs Matematyczny
27.04.2017

Dzisiaj nasza drużyna w składzie Franek Mumot kl. 4, Maja Szulc kl. 5, Kacper Pannert kl. 6 walczyła dzielnie i zajęła IV m. w Gminnym Konkursie Matematycznym w Rogalinie. Gratulujemy!

Na pocz±tek

Konkurs Pięknego Czytania w klasie 3 SP Rogalinek
27.04.2017

W środę 26.04.2017 odbył się etap klasowy konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniem konkursowym polegającym na czytaniu nowego tekstu.

Na pocz±tek

Klasa szósta czyta przedszkolakom bajki
25.04.2017

Dzisiaj klasa 6 czytała swoje ulubione bajki z dzieciństwa "starszakom" z przedszkola. Miło było przypomnieć sobie ulubione książki, tym bardziej, że słuchało młodsze rodzeństwo.

Na pocz±tek

Konkurs języka angielskiego „Macmillan Tournament”
24.04.2017

24 kwietnia w Szkole Podstawowej w miejscowości Pecna odbył się konkurs języka angielskiego „Macmillan Tournament”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Magdalena Cukrowska, Kacper Pannert i Sebastian Mikołajczak. Nasi reprezentanci dzielnie zmierzyli się z testem przygotowanym przez Wydawnictwo Macmillan. Magdalena Cukrowska i Kacper Pannert zdobyli wyróżnienia. CONGRATULATIONS

Na pocz±tek

Życzenia wielkanocne
16.04.2017


Na pocz±tek

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego
11.04.2016

10 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny, którego zwycięzcy będą reprezentować szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym w Rogalinie. Zwyciężyli uczniowie:
W klasie czwartej:
1. Franek Mumot
2. Zuzia Wawrzyniak
3. Krzysztof Nurkowski
3. Dawid Ziółkowski

W klasie piątej:
1. Maja Szulc
2. Dominika Ratajska
3. Oskar Fogt

W klasie szóstej:
1. Kacper Pannert
2. Łukasz Kochanka
3. Sebastian Mikołajczak
Serdecznie gratulujemy!
Na pocz±tek

Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Domu Dziecka
11.04.2017

Można powiedzieć, że akcja charytatywna klasy 6 na rzecz dzieci z Domu Dziecka zakończyła się pełnym sukcesem. Podczas dwóch dni sprzedawania ciasta uzbieraliśmy 502 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Na pocz±tek

Komunikat
10.04.2017


Na pocz±tek

Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia
5.04.2017

W dniach 03-05.04 obchodziliśmy w szkole Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia, w ramach których zorganizowano m.in. Olimpiadę Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, konkursie wiedzy z zakresu ekologii i zdrowia oraz w przygotowaniu plakatu o charakterze profilaktycznym. Wszystkie klasy spisały się na medal!!! Starsi uczniowie SP i Gimnazjum w ramach olimpiady rywalizowali w rozgrywkach piłki siatkowej oraz konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Ponadto członkowie jury oceniali wykonane przez klasy książki kucharskie zawierające przepisy na zdrowe potrawy oraz degustowali przygotowane przez uczniów dania. Wszystkie były pyszne, estetycznie przygotowane oraz przede wszystkim ZDROWE!!! Serdecznie dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom - uczniom klasy VI!

Na pocz±tek

WARSZTATY Z DECOUPAGU
4.04.2017

Podczas praktyk studenckich p. Joanna Maniecka zapoznała uczniów z kl.3 SP z techniką zdobienia jaką jest decoupage. Uczniowie precyzyjnie wydzierali wzory z serwetek i naklejali na deseczki przyniesione z domu. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo doznań estetycznych i radości z samego tworzenia.

Na pocz±tek

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
3.04.2017

Celem projektu jest wykształcenie wśród dzieci potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko oraz inspirowanie uczniów do podejmowania działań promujących zdrowy styl życia. W ramach zmagań międzyklasowych uczniowie sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną z tego zakresu, projektowali plakat promujący zdrowe odżywianie, oraz zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na pocz±tek

Uwaga!
28.03.2017

Dyrektor ZS w Rogalinku uprzejmie prosi o wskazanie przez Rodziców do środy, 29 marca, które z Państwa dzieci będzie korzystało z opieki świetlicy szkolnej w czasie rekolekcji zaplanowanych na 3, 4, 5 kwietnia 2017 r. Wypełniony druk można przekazać wychowawcom, zanieść do sekretariatu lub świetlicy. Druki zostaną rozdane podczas zebrań z Rodzicami, 28 marca.

Na pocz±tek

Spotkanie profilaktyczne
23.03.2017

23.03 odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas 1-3 gim i 6 sp. z pracownikiem Policji z Mosiny i Kuratorem. Harmonogram spotkań:
klasa 1, 2, 3 gimnazjum - temat dopalacze
klasa 6 sp - temat cyberprzemoc

Na pocz±tek

Zebrania z rodzicami
23.03.2017


Na pocz±tek

Czy nad Wartą widać już ślady wiosny?
21.03.2017

Data 21 marca kojarzy się wszystkim uczniom jednakowo - to tradycyjny Dzień Wagarowicza. Zamiast na „blałkę” kl. IV pod opieką Pań Katarzyny Jaszczak i Haliny Gąsiorek wybrała się na nadwarciańskie łęgi będące fragmentem Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o formach ochrony przyrody, obserwowały, co dzieje się w przyrodzie, podziwiały piękne krajobrazy. Jednym z zadań było zmierzenie obwodu ogromnego dębu i obliczenie jego wieku. Okazało się, że ma ok. 300 lat! Ile mógłby powiedzieć! Stwierdzono też ponad wszelką wątpliwość, że wiosna przyszła: pobudziły się owady, na rozlewiskach pływają łabędzie, w zaroślach śpiewają ptaki, wkrótce zakwitnie ziarnopłon wiosenny. Był czas na posiłek i zabawę. Uczniowie nie zapomnieli też o konkursie fotograficznym i uwieczniały urodę tego miejsca. Takie lekcje mogłyby być częściej.

Na pocz±tek

„Wiosenne przebudzenie”
21.03.2017

W poniedziałek, 20.03.2017 r. odbył się u nas szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Jurorzy, nauczyciele i rodzice mieli przyjemność wysłuchać pięknych wierszy o tematyce nie tylko wiosennej. Trzeba przyznać, że nie było łatwo wyłonić zwycięzców, zwłaszcza w grupie najmłodszej. Nauczyć się na pamięć „Lokomotywy” Juliana Tuwima to nie lada wyzwanie, a pierwszaki poradziły sobie świetnie. Wyłoniono osoby, które reprezentować będą naszą szkołę w gminnym etapie już w piątek. Są to: Michalina Dudek z kl. II, Maja Schulc z kl. V i Natalia Zajączek z II gimnazjum. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, a wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój wolny czas na przygotowanie recytacji, pięknie dziękujemy.

Na pocz±tek

Kręgle w pierwszy dzień wiosny
21.03.2017

Klasy 5, 6, I g i II g integrowały się dzisiaj w kręgielni:

Na pocz±tek

Spotkanie z p. Ewą Gąsienica- Brożyńską
21.03.2017

Niezwykły gość zawitał do kl.3 w poniedziałek 20.03.2017. Była to rodowita góralka, mieszkająca w sąsiedniej miejscowości. Pani Ewa pięknie opowiadała o ukochanych Tatrach. Pokazała dzieciom przepiękne górskie krajobrazy, stroje oraz sztukę góralską. Pobudziła dzieci do twórczego myślenia, zachęcając je do malowania na szkle.

Na pocz±tek

"Wiosenne wagary" w SKODA AUTO LAB
21.03.2017

Dnia 21.03. 2017 kl.3 SP miała możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez SKODA AUTO LAB w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w ekscytującej przygodzie, która uczy jak bezpiecznie i ekonomicznie jeździć samochodem.Mogliśmy sprawdzić, ile waży ciało podczas zderzenia.Obejrzeliśmy wstrząsający film o tym, żeby nie rozmawiać w czasie jazdy przez telefon. W Interaktywnym Centrum dowiedzieliśmy się o ważnych zasadach ruchu drogowego. Panie Asia i Weronika sprawdziły jak zachowuje się ciało podczas dachowania i zderzenia, oczywiście w symulatorach. Myślę, że dzieci na długo zapamiętają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Na pocz±tek

Akcja charytatywna
21.03.2017

Dziękujemy wszystkim członkom społeczności szkolnej, którzy przyłączyli się do zbiórki środków czystości dla osób bezdomnych. K. Ziobro, J. Podeszwa

Na pocz±tek

Noc filmowa
18.03.2017

Noc filmowa w wydaniu klasy szóstej to radość z bycia ze sobą. Były podchody, rozmowy, joga i karaoke na bardzo, bardzo dobrym poziomie.


Na pocz±tek

I ty możesz uratować komuś życie
17.03.2017

W dniu 17.03.2017 r. nauczycielka kl.3 przeprowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy chętni uczniowie w formie praktycznych ćwiczeń uczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje. Poza tym sprawdziliśmy również do czego jeszcze jest potrzebne powietrze. Dzięki tym zajęciom dzieci uczą się, jak nieść pomoc innym.


Na pocz±tek

Program zajęć edukacyjnych w zakresie robotyki i programowania
17.03.2017

Zajęcia obejmują budowanie i programowanie robotów - zabawek poruszających się, reagujących na ruch, wykonujących proste czynności. Program ten umożliwia dzieciom spędzanie wolnego czasu w sposób twórczy i kreatywny. Pasją tą zarażają naszych uczniów młodzi konstruktorzy z Kórnika.


Na pocz±tek

Uwaga!
16.03.2017

Dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku informuje, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
- oddział przedszkolny w terminie 01.03.2017 - 31.03.2017
- klasy I w terminie 06.03.2017 - 24.03.2017
Obwód Szkoły Podstawowej w Rogalinku : Rogalinek i Sasinowo Wnioski Można pobrać ze strony internetowej szkoły (www.sprogal.ayzz.pl) lub w sekretariacie od poniedziałku do piatku w godz. 7.00-15.00. Zebranie z Rodzicami dzieci chętnych do uczęszczania do oddziału przedszkolnego odbędzie się w piątek 17 marca 2017r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Rogalink


Na pocz±tek

Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie
15.03.2017

Dzisiaj uczniowie klasy szóstej w ramach "Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie" wzięli udział w eksperymencie. Zastanawiali się nad tym, która podwyżka jest większa: jednorazowa o 65% czy trzykrotna o 20%. Jedna drużyna postawiła tezę, że trzykrotna o 20%, reszta grup, że jednorazowa o 65%. Następnie na podstawie trzech cen próbowali dowieść swojej tezy bądź jej zaprzeczyć. Oto rezultaty tego epsperymentu:


Na pocz±tek

Akademia Dociekliwych
9.03.2017

Powietrza nie można wprawdzie zobaczyć, ale można sprawdzić czy istnieje. W tym celu klasa trzecia SP przeprowadziła kilka doświadczeń. Sprawdzaliśmy, czy powietrze istnieje, czy waży i jakie ma właściwości.


Na pocz±tek

I m. w Gminnym Konkursie Ortograficzne Potyczki
9.03.2017

Dzisiaj nasza drużyna z Zespołu Szkół w Rogalinku w składzie: Magda Cukrowska, Sebastian Mikołajczak i Kacper Pannert kl. 6 wygrała Gminny Konkurs Ortograficzne Potyczki. Dodam, że ostatnio wygraliśmy w 2009 r. Jesteśmy z nich bardzo dumni!!!


Na pocz±tek

II m. w Gminnym Konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia
9.03.2017

Maja Szulc z kl. 5 zajęła II m. w Gminnym Konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia. Maja gratulujemy i jesteśmy dumni.


Na pocz±tek

"Niepełnosprawność to nie wyrok, żyj i ciesz się każdym dniem"
9.03.2017

Takie przesłanie towarzyszy niepełnosprawnej malarce p. Sylwii Taciak w jej życiu. W dniu 09.03.2017. spotkaliśmy się z p. Sylwią Taciak w pracowni p. L. Smok, gdzie Sylwia pokazała nam piękne prace plastyczne. Pochwaliła się również swoimi osiągnięciami artystycznymi. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi "sprawnych inaczej".


Na pocz±tek

Złota Żabka i Złota Żaba
8.03.2017

W sobotę 4 marca troje naszych uczniów wzięło udział w II etapie konkursu Złota Żabka i Złota Żaba w Swarzędzu, gdzie mierzyli się ze sobą najlepsi matematycy i poloniści z całej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Pannert matematyka kl. 6, Magda Cukrowska j.polski kl. 6 i Weronika Kochanka matematyka kl. 3 g. Wyniki 4 kwietnia. Trzymamy kciuki.


Na pocz±tek

Spotkanie z ratownikiem górskim
8.03.2017

W dniu 08.03.2017. do klasy pierwszej i trzeciej zawitał wujek Kornelii i Amelii, p. Łukasz Giemzik. Pokazał dzieciom sprzęt, który jest potrzebny do chodzenia po górach i ratowania ludzi. Dzieci były bardzo zdziwione, jak drogi jest taki sprzęt. Opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy "goprowców". Zalecał aby, każdy turysta wychodzący w góry przestrzegał zasad bezpieczeństwa, a w telefonie zainstalował aplikację RATUNEK, która ułatwia pracę ratownikom. Góry choć piękne, potrafią być też niebezpieczne. Zwykle nie pamiętamy o ratownikach, ale oni są i czuwają nad naszym bezpieczeństwem. To co charakteryzuje ratownika górskiego to skupienie, opanowanie i profesjonalizm - za to im dziękujemy, bo to znaczy, że każdy z nas może czuć się w górach bezpiecznie.


Na pocz±tek

Warsztaty zawodoznawcze w kl. 6
7.03.2017

Dzisiaj klasa 6 na zajęciach zawodoznawczych z p. psycholog z PPP w Puszczykowie próbowała sobie odpowiedzieć na pytanie - kim chcę zostać w życiu, jaki zawód chciałbym uprawiać, jakie mam predyspozycje, do jakiego zawodu. Mamy nadzieję, że będą to same udane wybory.


Na pocz±tek

PCK
7.03.2017

W lutym klasy IV-VI SP i I-II Gimnazjum miały możliwość zapoznania się na lekcjach przyrody i biologii z działalnością Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to jedna z najstarszych organizacji, której głównym zadaniem jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Poznali podstawowe zasady, jakimi kieruje się ta organizacja, tj. humanitaryzm, bezstronność, neutralność, dobrowolność, niezależność, powszechność. W Polsce organizacja ta działa pod nazwą Polski Czerwony Krzyż. Zasługą tej polskiej organizacji są takie akcje, jak: Gorączka Złota, Wyprawka dla Żaka, Światowy Dzień Walki z Głodem. PCK propaguje honorowe krwiodawstwo i pierwszą pomoc oraz zdrowy styl życia. We wszystkich wymienionych wyżej klasach naszej szkoły odbył się szkolny konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu. Poniższa tabela przedstawia zwycięzców. Z każdej klasy dwie najlepsze osoby przechodzą do finału, który odbędzie się w naszej szkole 8 maja , w dniu , w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Półksiężyca.

Wszystkich chętnych zapraszam do działania w szkolnym kole PCK. Pierwszym naszym zadaniem będzie udział w konkursie „Na największego zbieracza złota”. Konkurs jest organizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Poznaniu. Celem konkursu jest pozyskanie środków finansowych na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin najuboższych miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Zadaniem akcji jest zebranie jak największej liczby monet 1,2, 5 groszowych. Szkoły, które zbiorą największą ilość, otrzymają nagrody. Na terenie szkoły akcją będą zajmowali się uczniowie klasy IV, Którzy raz w tygodniu będą zbierali monety. Akcja trwa do 20 maja.
Katarzyna Jaszczak, opiekun szkolnego koła PCK
Na pocz±tek

Uczniowie i Rodzice!
6.03.2017

Po sukcesach w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi 19 marca zostanie zorganizowana Runda Otwarta Wyzwania Matematycznego Kings w Poznaniu dla wszystkich uczniów klas II - VI szkół podstawowych i I – III gimnazjów w województwie wielkopolskim.
Czym jest Wyzwanie Matematyczne Kings?
To unikalne połączenie konkursu matematycznego dla wszystkich uczniów, niezależnie od szkolnych ocen, oraz Festiwalu Naukowego z m.in.: eksperymentami chemicznymi, fizycznymi czy pokazami z robotyki.
Do wygrania są drony, tablety i smarftony, a niezależnie od zajętego miejsca każdy uczestnik Rundy Finałowej otrzyma szczegółową informację zwrotną o swoim występie.
Zdjęcia z poprzednich wydarzeń (w tym na Politechnice Warszawskiej), które zgromadziły tysiące uczestników, można zobaczyć na Facebooku. Zachęcamy też do zobaczenia relacji TVP3 z Łodzi (od 2:59): lodz.tvp.pl/29251785/26022017-2130
Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?
Wystarczy zarejestrować się na kings.edu.pl/register i 19 marca (w niedzielę) pojawić się na wydarzeniu.
Na pocz±tek

Warsztaty z doskonalenia kompetencji osobistych i społecznych w kl. 6
5.03.2017

W klasie 6 SP rozpoczął się cykl dziesięciu warsztatów z doskonalenia kompetencji osobistych i społecznych. Oscylują one wokół takich tematów jak "Tworzenie zintegrowanej grupy", "Budowanie poczucia bezpieczeństwa", "Radzenie sobie z napięciem", Doskonalenie komunikacji rówieśniczej", "Pogłębianie samoświadomości i poznania", "Budowanie poczucia własnej wartości", "Współdziałanie", "Asertywność", "Rozwijanie zrozumienia i empatii". Zajęcia są prowadzone przez pedagoga p. Małgorzatę Wojdat i wychowawcę w formie zabawowej, ruchowej z rekwizytami i muzyką. Wymagają od uczestników otwarcia i zaangażowania. Liczymy, że przełamanie nieśmiałości, zainicjowanie kontaktu, otwarcie na drugiego człowieka w zabawie, przeniesie się na życie codzienne i polepszy relacje klasowe.


Na pocz±tek

Akademia Dociekliwych
28.02.2017

Poznajemy prawa fizyki - szukanie środka ciężkości. Wańka - Wstańka w wykonaniu uczniów klasy trzeciej SP.

Na pocz±tek

Mini wodny świat w akwariach
26.02.2017

Tym razem uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywali dekoracje dotyczące morskich głębin, a także mini wodny świat w akwariach.

Na pocz±tek

Metoda quilingu na zajęciach w świetlicy
26.02.2017

W poprzednim tygodniu dzieci, podczas zajęć świetlicowych poznały nową metodę plastyczną - metodę quilingu, która polega na wykonywaniu przeróżnych dekoracji za pomocą zwijanych kolorowych pasków. Oto efekty pracy :-)


Na pocz±tek

Sesja z plusem 2
23.02.2017

Są już wyniki drugiej sesji z plusem - badania wyników nauczania matematyki. Nasza szkoła należy do programu wydawnictwa GWO Lepsza szkoła. Zgodnie tym programem trzy razy w ciągu roku odbywa sie badanie wyników nauczania. Klasa 3g uzyskała wynik plasujący się w staninie bardzo wysokim - 69%, klasa 1g - w staninie wysokim, klasa 2g - w staninie średnim, klasa 5- w staninie wysokim, a klasa 4 - w staninie wyżej średnim.


Na pocz±tek

Komunikat
22.02.2017

Dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku zatrudni na umowę na zastępstwo od 27 lutego 2017 r. robotnika wykwalifikowanego w wymiarze 0,75 etatu do marca, następnie 0,5 etatu od kwietnia do 31 lipca br. Godziny pracy: 16:00/18:00-22:00.Zadania: sprzątanie pomieszczeń szkoły.

Kontakt:
Podania o pracę i cv proszę składać w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres: szkolarogalinek@wp.pl
Ważne do:
2017-02-27
http://gci.mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=39&sub=0&subsub=0&menu=33&artykul=5102&akcja=artykul&prywatnosc=tak

Dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku
dr Monika Szufnarowska
Na pocz±tek

Karnawałowo - Bal przebierańców
19.02.2017

Rada Rodziców zorganizowała Bal Przebierańców dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Były królewny i zakonnice, dużo dobrej zabawy i wyśmienite humory.

Na pocz±tek

KONKURS FOTOGRAFICZNY „70 LAT ZMIAN NA 770-LECIE ROGALINKA”
17.02.2017

Uwaga! Konkursy! Zapraszamy uczniów klas IV -VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum do udziału w konkursie fotograficznym oraz historyczno - literackim „70 LAT ZMIAN NA 770-LECIE ROGALINKA”.
I.ORGANIZATORZY
Zespół Szkół w Rogalinku i Sołectwo Rogalinek.
II.CELE KONKURSU
  • zainteresowanie wiedzą pozwalającą na zachowanie pamięci historycznej, kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
  • zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, tradycją i obyczajami małej ojczyzny,
  • rozwijanie zainteresowań i umiejętności fotograficznych,
  • promowanie postaw aktywnych, twórczych,
  • przygotowanie uroczystości związanej z 770-leciem wsi Rogalinek.
    III.UCZESTNICY KONKURSU
    Konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Prace uczniów oceniane będą oddzielnie w dwóch kategoriach wiekowych.
    IV.ZADANIE KONKURSOWE
    Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie fotoreportażu ukazującego, jak zmienił się Rogalinek w okresie powojennym. Praca musi zawierać:
    -zestawienie fotografii wybranych miejsc dawniej i współcześnie,
    -wyborowi zestawu fotografii musi przyświecać jakiś pomysł, zgodnie z którym fotoreportaż ma określoną tematykę,
    -fotografie muszą być opisane (co to jest, kiedy i kto wykonał fotografię; w przypadku niemożności ustalenia dokładnej daty wykonania fotografii – przybliżona; w przypadku niemożności wskazania autora zdjęcia – określenie „z archiwum rodziny [nazwisko]”),
    -prace nie mogą naruszać praw autorskich,
    -fotografie współczesnego Rogalinka muszą być wykonane osobiście przez uczestnika konkursu,
    -prace należy dostarczyć w formie elektronicznej (na adres szkolarogalinek@wp.pl – w tytule „konkurs fotograficzny”) i wydruku na papierze formatu A4 (fotografie nie mniejsze niż 9/13 cm).
    V.TERMINARZ KONKURSU, OCENA PRAC, NAGRODY
    Prace należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 19 maja 2017 r.
    Komisja konkursowa (w skład której wejdą zaproszeni Goście) pod przewodnictwem Pani Dyrektor dokona oceny prac do dnia 11 czerwca 2017 r. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zostaną nagrodzeni zgodnie ze Statutem Zespołu Szkół. Ponadto najlepsze prace zostaną wydane w okolicznościowym wydawnictwie z okazji 770-lecia Rogalinka.
    Opracowanie
    Anna Ciesielska
    Na pocz±tek

    KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI „70 LAT ZMIAN NA 770-LECIE ROGALINKA”
    17.02.2017


    I.ORGANIZATORZY
    Nauczyciele poloniści Zespołu Szkół w Rogalinku i Sołectwo Rogalinek.
    II.CELE KONKURSU
  • zainteresowanie historią własnej rodziny, kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
  • zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, tradycją i obyczajami małej ojczyzny,
  • rozwijanie zainteresowań i umiejętności polonistycznych,
  • promowanie postaw aktywnych, twórczych,
  • przygotowanie uroczystości związanej z 770-leciem wsi Rogalinek.
    III.UCZESTNICY KONKURSU
    Konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Prace uczniów oceniane będą oddzielnie w dwóch kategoriach wiekowych.
    IV.ZADANIE KONKURSOWE
    Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie relacji ukazującej, jak zmienił się Rogalinek w okresie powojennym. Praca może mieć formę wywiadu lub opowiadania.
    Przy ocenie prac będą brane pod uwagę:
    -zgodność z tematem,
    -oryginalność, interesująca narracja lub ciekawie prowadzona rozmowa,
    -zgodność z faktami,
    -spójność kompozycji,
    -bogate słownictwo, poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.
    Prace należy dostarczyć w formie elektronicznej (na adres a.ciesielskag2@gmail.com – w tytule „konkurs”) i wydruku na papierze formatu A4 (nauczycielowi języka polskiego).
    V.TERMINARZ KONKURSU, OCENA PRAC, NAGRODY
    Prace należy oddać do dnia 19 maja 2017 r.
    Komisja konkursowa (w skład której wejdą zaproszeni Goście) pod przewodnictwem Pani Dyrektor dokona oceny prac do dnia 11 czerwca 2017 r. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zostaną nagrodzeni zgodnie ze Statutem Zespołu Szkół. Ponadto najlepsze prace zostaną wydane w okolicznościowym wydawnictwie z okazji 770-lecia Rogalinka.
    Opracowanie
    Anna Ciesielska
    Na pocz±tek

    http://www.pistacja.tv
    16.02.2017

    WWW.pistacja.tv to nasz ulubiony podręcznik internetowy do nauczania matematyki. Klasa czwarta z chęcią ogląda filmy o kątach, prostych prostopadłych i równoległych czy o mierzeniu odcinków. Ale nie tylko ucznowie szkoły podstawowej mają przyjemność uczyć się z tego podręcznika. Również gimnazjaliści poznają tajniki dodawania i odejmowania sum algebraicznych z tej internetowej książki. Służy ona również do nauczania wyprzedzającego, w którym uczniowie sami zapoznają się z tematem w domu, przed lekcją.

    Na pocz±tek

    Podróże z Obieżyświatem
    15.02.2017

    Wietnam to powoli budzący się z długiego snu azjatycki tygrys. Kraj, w którym kobiety nadal noszą stożkowe kapelusze. Intryguje turystów wspaniałymi widokami. Takimi słowami przywitała dzieci z kl.III SP p. R. Zajączek, była nauczycielka geografii, babcia naszego kolegi Szymona i śmiało można powiedzieć - Obieżyświat. Pani Regina podzieliła się swoimi wrażeniami z wycieczki do Wietnamu. Zwróciła uwagę na ciekawostki dotyczące tego egzotycznego regionu świata. Obejrzeliśmy: Stołeczne Hanoi ze świątyniami, które nazywają się "Pagodami", rejs wśród skalnych wysp, które są cudami natury, Sajgon, kosmopolityczną metropolię z przykładami architektury kolonialnej... Przejazd autobusem sypialnianym, rozkoszowanie się wspaniałymi smakami - zupa Pho, jedzenie na ulicy na małych krzesełkach razem z miejscową ludnością, między którą jeżdżą skutery - najbardziej zadziwił dzieci skuter załadowany jajkami, zwiedzanie Mauzoleum i przejście w skupieniu przed mumią władcy Ho Chi Minh. Przygnębiające wrażenie pozostawiło Muzeum Pozostałości Wojennych. Najbardziej podobała się historyjka o najdroższej kawie Koffee Luwak. Dowiedzieliśmy się o mieszkańcu Rogalinka, który za pracę w Wietnamie otrzymał medal. Te opowieści dostarczyły uczestnikom lekcji wielu ciekawych wrażeń i wzbudziły tęsknotę za wyprawą w nieznane. Serdecznie dziękujemy p. Reginie Zajączek za tak wspaniałe duchowe przeżycia, no i za sajgonki.

    Na pocz±tek

    Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
    15.02.2017




    Styczniowe zadanie „Projektu rozwoju czytelnictwa i kompetencji czytelniczych”
    14.02.2017

    Harry Potter, Pollyanna, Julia Capuletti, Kazik Nowak, Ania z Zielonego Wzgórza, Charlie Bucket, Julek Miler, Hermiona, Piotruś Pan to bohaterowie naszych ulubionych lektur, w które wcielili się uczniowie klasy piątej. Styczniowe zadanie „Projektu rozwoju czytelnictwa i kompetencji czytelniczych” polegało na przebraniu się w wybraną postać literacką i przedstawieniu jej losów. Piątoklasiści świetnie opanowali sztukę autoprezentacji, a przy okazji dobrze się bawili. D.K.

    Na pocz±tek

    Projekt „Rozwoju czytelnictwa i kompetencji polonistycznych” na półmetku!
    14.02.2017

    Projekt „Rozwoju czytelnictwa i kompetencji polonistycznych” na półmetku! Od „Narodowego Czytania” poprzez kartkę dla powstańca, list do postaci literackiej, opis krajobrazu po plakat reklamujący wybraną lekturę - uczniowie klas IV-VI i gimnazjum rywalizowali w całorocznym konkursie. Oto najlepsi z najlepszych na półmetku projektu: Klasa IV: Apolonia Dudek, Franciszek Mumot, Martyna Mańka, Zofia Jurga, Małgorzata Kubiak. Klasa V: Dominika Ratajska – 15 pkt, Maja Szulc – 15 pkt, Jakub Zieliński – 13 pkt, Paweł Łyskawa – 11 pkt, Filip Zieliński – 11 pkt. Kl. VI: Nicole Anioła -10 pkt, Magdalena Cukrowska – 10 pkt, Aleksandra Sobańska – 7 pkt, Maja Chocaj – 6 pkt, Wiktoria Nowak – 6 pkt. Kl. IG: Weronika Nowak – 13 pkt, Marlena Jankowska – 8 pkt, Wiktoria Jędrzejczak – 7 pkt, Ewelina Kutzner – 6 pkt. Kl. IIG: Paulina Mieloch – 14 pkt, Weronika Gramza – 9 pkt, Kornelia Walkowiak – 9 pkt, Weronika Rąk – 9 pkt. Kl. IIIG: Bartosz Dłubała – 12 pkt, Marta Organiściak – 10 pkt, Zuzanna Kossowska – 9 pkt, Kacper Borowski – 8 pkt, Weronika Kochanka – 7 pkt. Najlepsze efekty pracy uczniów można oglądać na szkolnych gazetkach. Obecnie wyeksponowane są pomysłowe plakaty promujące książki, do których obejrzenia zachęcamy także w galerii.

    Na pocz±tek

    Ujawnij swój talent!
    14.02.2017

    Do 20 lutego czekamy na wiersze o miłości – napisane przez gimnazjalistów (oraz chętnych uczniów szkoły podstawowej) oraz piękne zakładki do książek z sentencją o miłości od uczniów klas IV – VI (estetyka, bezbłędnie i starannie zapisana sentencja o miłości wraz z jej autorem). Jest to kolejne zadanie w ramach realizowanego przez cały rok programu rozwoju czytelnictwa i kompetencji polonistycznych, ale tym razem nieobowiązkowe – a zatem okazja do zdobycia dodatkowych punktów.
    Na Wasze prace czekają nauczycielki języka polskiego.
    Na pocz±tek

    Ferie nie muszą być nudne
    4.02.2017

    Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. W tym roku szkolnym ferie zorganizowała p. Paulina Olszowa - była uczennica naszej szkoły, obecnie nauczycielka i animatorka zajęć dla dzieci. Dużym sukcesem okazało się otrzymanie dofinansowania z Ośrodka Kultury w Mosinie na ten cel. Pani Paulina przygotowała dla najmłodszych program bogaty w atrakcje plastyczne. W czasie zajęć artystycznych dzieci wyczarowywały ramki do zdjęć, wykonywały pejzaże z bibuły i waty, tworzyły przepiękne obrazy w 3 D oraz bawiły się masą solną. Zajęcia te rozwijały fantazję, wyobraźnię. Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i chęć wspólnej zabawy. Fotorelacja na profilu Rogalinek Wieś - forum, zapraszamy do obejrzenia, a p. Paulinie dziękujemy za poświęcenie dzieciom swojego czasu i talentu.

    Na pocz±tek

    Dzień Babci i Dziadka w KGW
    22.01.2017

    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to są dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, tym dniem jest na pewno Święto naszych Babć i Dziadków. Z tej okazji dnia 21.01.2017 r. odbyła się uroczystość dla wszystkich dziadków i babć z naszej miejscowości. W trakcie uroczystości goście mogli podziwiać występy uczniów naszej szkoły. Apolonia Dudek zaprezentowała repertuar muzyczny a Marcelina - poetycki. Gościnnie wystąpiła Amelia Kurantowicz, której babcia mieszka w Rogalinku. Gratulujemy dziewczynom pięknego głosu i talentu oraz życzymy dalszych, udanych sukcesów estradowych.

    Na pocz±tek

    Dzień Babci i Dziadka
    20.01.2017

    Dzień Babci i Dziadka uczciliśmy tańcami i góralską muzyką. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z klas 0-3 pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach, zapraszając ich na wspólne kolędowanie po góralsku. Na wstępie pani dyrektor przywitała gości ciepłymi słowami, w tym również księdza proboszcza. Goście ze wzruszeniem odebrali piękne słowa piosenek skierowane w ich stronę. Ponieważ tematem przewodnim spotkania było kolędowanie, wszyscy mogliśmy pośpiewać góralskie kolędy i pastorałki. W trakcie występu kapeli góralskiej Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach tanecznych, jak również sami mogli wziąć udział w tych zabawach. Ten dzień był pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.


    Na pocz±tek

    Podróże punktu po krainie geometrii czyli lekcja matematyki w klasie czwartej
    19.01.2017

    Nie ma to jak wystąpić w inscenizacji na matematyce i to w roli punktu podróżującego po prostej i przekonać się, że ta prosta nie ma końca lub zagrać rolę nożyczek wycinających w prostej odcinek. Uczniowie klasy czwartej poznając własności figur bawili się przy tym znakomicie.

    Na pocz±tek

    Muzyka w wykonaniu naszych uczennic.
    16.01.2017


    Na pocz±tek

    Zespół muzyczny gościł w domu opieki "Świerkowy zakątek" w Mosinie
    16.01.2017

    7 stycznia zespół muzyczny gościł w domu opieki "Świerkowy zakątek" w Mosinie. Zagraliśmy kolędy, laureaci konkursu "Choinka pachnąca poezją" Zosia Ożańska i Wiktor Sioch pięknie recytowali wiersze. Pensjonariusze przyjęli nas bardzo miło i nagrodzili oklaskami każdy występ.

    Na pocz±tek

    Owocowy karnawał w kl. 0 - 3
    14.01.2017

    W piątek 13.01.2017 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzięki pracy uczniów, starszych kolegów i koleżanek oraz wychowawczyń salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, którą poprowadził DJ z firmy ART AND MUSIC. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w postacie owoców, warzyw oraz postacie znane z baśni. Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani słodkimi jabłuszkami. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wyśmienicie.

    Na pocz±tek

    Projekty matematyczne w I semestrze
    14.01.2017

    Wiadomo, że metoda projektu kształtuje u uczących się takie cechy jak: zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, umiejętność pracy w grupie, także umiejętność podejmowania decyzji grupowych, rozwiązywania konfliktów, szukania kompromisów oraz dyskutowania, pracy z różnymi źródłami wiedzy, umiejętności przeprowadzania rozmów i wywiadów i wiele innych. Klasa 5 i 6 brała udział w projekcie matematycznym „Przy świątecznym stole”. Z receptur na tradycyjne świąteczne wypieki wybrała przepis na pierniczki i przygotowała składniki na ciasto dla całej klasy. Sporządziła kosztorys i obliczyła, jaką kwotę należałoby zebrać od każdego ucznia klasy na zakup składników ciasta (po konsultacji z klasą). Po upieczeniu pierników zaproponowała sposób ich podania tak, aby każdy uczeń został obdarowany równo. Obliczyła ile kcal zawiera porcja przewidziana dla 1 ucznia. Projekt został zaprezentowany w połączeniu z konsumpcją smacznych pierniczków. A że wszyscy bawili się przy tym świetnie widać to na zdjęciach. Przygotowano również inne projekty: Planujemy świąteczne wydatki, Ubieramy choinkę, Pakujemy prezenty. Natomiast klasa czwarta brała udział w projekcie matematyczno - ekologicznym: Ile puszek tygodniowo, rocznie "produkuje" moja rodzina, klasa, Rogalinek i jak wysokość wież ustawionych z tych puszek ma się do wysokości domu mieszkalnego czy szczytu Rysy.

    Na pocz±tek

    Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie na matematyce
    10.01.2017

    Czy można eksperymentować na matematyce? Oczywiście, że tak. Np. można zbadać jak rozpoznać bez wykonywania dzielenia, czy ułamek zwykły ma rozwinięcie dziesiętne skończone czy nieskończone okresowe? Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w takim eksperymencie.

    Na pocz±tek

    Akademia Dociekliwych
    3.01.2017

    Zabawy z cieniem i nie tylko, czyli łamanie praw fizyki w bajkach pogłębiło u uczniów klasy trzeciej wiadomości na temat dyscyplin naukowych niezbędnych do poznania wybranego zagadnienia.

    Na pocz±tek

    Koncerct VIA ARTIS
    22.12.2016

    Uczniowie SP Rogalinek, Basia Bąk kl. III oraz Iwo Sobański kl. 0 z mamą, na koncercie VIA ARTIS. Gratulujemy talentu i dziękujemy za wzruszające przeżycia.

    Na pocz±tek

    Wigilia
    22.12.2016

    Wigilia szkolna nie może obyć się bez Jasełek. Klasy 2 i 1 gimnazjum przedstawiły Jasełka pod tytułem "2016 lat później". Wszyscy uczniowie śpiewali kolędy, a zespół muzyczny uświetnił ten dzień swoimi występami. Następnie w klasach odbyły się klasowe wigilie, podczas których podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, wymieniliśmy prezentami, a składanym życzeniom nie było końca.

    Na pocz±tek

    Choinka pachnąca poezją
    21.12.2016

    W pieknej scenerii świątecznych dekoracji odbył sie XIV konkurs recytatorski: Choinka pachnąca poezją dla uczniów klas 0-3. Wszyscy uczniowie zachwycali recytacją na wysokim poziomie. Jury po burzliwych obradach wyróżniło Xawerego Knopa z kl. 1 i Igę Szulc z kl.3. III miejsce zajął Wiktor Sioch z kl. 2, II miejsce Michalina Dudek z kl.2 i I miejsce zajęła Zofia Ożańska z kl. 0. Gratulujemy wszystkim dzieciom!

    Na pocz±tek

    Jasełka
    19.12.2016

    Trochę radości dla podopiecznych domu opieki Świerkowy Zakątek z Mosiny czyli Jasełka w wykonaniu klasy 6. Uczniowie z własnej inicjatywy przygotowali Jasełka, wyreżyserowali je, jak również wykonali stroje i scenografię. Rodzice to najwdzięczniejsza widownia. Nikt tak nie oklaskuje swoich pociech jak oni, dlatego wieczorem odbyło się przedstawienie jasełkowe klasy 6 dla rodziców.

    Na pocz±tek

    Pieczenie pierników
    14.12.2016

    Dzieci z kl. III SP przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia upiekły pyszne pierniki. Z pomocą babć i rodziców praca szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały, wykrawały foremkami i dekorowały różnokolorowymi lukrami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w szkole unosił się aromat pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

    Na pocz±tek

    Kiermasz Świąteczny
    14.12.2016

    W dniu 13.12.2016 odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były prace dzieci i rodziców: choinki z różnych tworzyw, świeczniki, aniołki, stroiki i inne ozdoby. Dzieci i rodzice byli zadowoloni z powodzenia kiermaszu. Uczniowie cieszyli się, że ich prace wzbudzają tak duże zainteresowanie nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci i rodziców zaangażowania i dobrej współpracy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoiska kiermaszu.

    Na pocz±tek

    Wycieczka do Muzeum Bambrów
    10.12.2016

    W dniu 09.12.2016 klasa 3 SP Rogalinek odwiedziła unikalną placówkę, jaką jest Muzeum Bambrów Poznańskich. Dzieci zapoznały się z historią osadników z Bambergu oraz kulturą wsi wielkopolskiej na przełomie XIX i XX wieku. Uczniowie obejrzeli typową chatę dla wsi podpoznańskiej, stroje Bamberek, narzędzia oraz pamiątki rodu Bambrów, których potomkowie do dziś stanowią nieodłączną część Poznania.

    Na pocz±tek

    Mikołajkowy turniej sportowy
    7.12.2016

    Mikołajkowy turniej sportowy dla zerówkowiczów i starszaków z Przedszkola Słoneczko. Była wyśmienita zabawa, zdrowa konkurencja, wspaniałe medale, upominki, dyplomy i mnóstwo smakołyków.

    Na pocz±tek

    Mikołajki
    6.12.2016

    Dzień to wyjątkowy, gdyż każdy chce być dzisiaj św. Mikołajem. Stąd na głowach uczniów i nauczycieli czerwone czapki, stąd akcje charytatywne - kartki świąteczne sprzedawane na rzecz pogorzelcom i pomoc dla dwuletniego Antosia z Mosiny, podopiecznego fundacji Siepomaga.

    Na pocz±tek

    Mikołajki
    6.12.2016

    6 grudnia klasy 0 i I spotkały się z Mikołajem w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie. Oprócz Mikołajkowych prezentów, były też inne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których utrwalały wiadomości o czterech porach roku, poznawały tradycje bożonarodzeniowe i wykonywały postać Mikołaja z papieru, kubka i waty. Z zaciekawieniem zwiedziły również muzeum z eksponatami nie tylko naszych rodzimych zwierząt. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody - wycieczkę, obie klasy zaliczają do bardzo udanych. Teraz przed nami Święta...

    Na pocz±tek

    "Śniadanie, które daje moc"
    6.12.2016


    W grzecznym tonie i z zasadami savoir-vivre'u klasa druga przygotowała dzisiaj "Śniadanie, które daje moc", zgłębiając tajniki zdrowego odżywiania.

    Na pocz±tek

    Akcja charytatywna klasy VI na rzecz swojej nauczycielki
    6.12.2016


    Uczniowie klasy VI zorganizowali akcję charytatywną, z której dochód przeznaczyli dla swojej nauczycielki, której spalił się dom.

    Na pocz±tek

    Mikołajki
    2.12.2016


    Uwaga! We wtorek wszyscy ubieramy do szkoły czapki św. Mikołaja.

    Na pocz±tek

    Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
    2.12.2016



    1 miejsce - Kacper Pannert kl. 6, 30 p. - awans do etapu rejonowego
    2 miejsce - Łukasz Kochanka kl. 6, 18 p.
    3 miejsce - Małgorzata Woś kl. 5, 11 p.
    Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.
    Na pocz±tek

    Ogłoszenie wyników konkursu "W krainie uśmiechu":
    2.12.2016



    1 miejsce - Frania Niedźwiedzka, Marika Łuczak
    2 miejsce - Jagoda Chocaj, Zuzia Wierzbicka, Amelia Bednarz, Gabrysia Rozmiarek
    3 miejsce - Kuba Brall, Ksawery Knop, Wiktoria Wrzalik
    Wyróżnienie: Martyna Maciejewska, Zosia Jurga
    Bożena Łuczak, Justyna Podeszwa

    Na pocz±tek

    Wrzesień i październik w świetlicy szkolnej
    2.12.2016


    Na początku roku szkolnego uzgodniliśmy zasady zabawy i pracy w świetlicy. Dużo czasu spędziliśmy aktywnie na placu zabaw i w sali gimnastycznej. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne różnymi technikami oraz uczestniczyliśmy w obchodach uroczystości szkolnych i państwowych.
    Bożena Łuczak, Justyna Podeszwa

    Na pocz±tek

    KALENDARZ GRUDNIOWY
    29.11.2016



    1.12. SPRZEDAŻ CIAST – POMAGAMY RODZINIE PANI ALI (KL.6); WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI
    2.12. SPRZEDAŻ CIAST – POMAGAMY RODZINIE PANI ALI (KL.6); WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO; ZGODNIE Z PROPOZYCJĄ SU WYSZYSCY UBIERAMY SIĘ NA CZERWONO
    5.12. SZKOLNY DZIEŃ HIV/AIDS – KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW
    6.12. MIKOŁAJKI; SPRZEDAŻ RĘCZNIE ROBIONYCH KARTEK ŚWIĄTECZNYCH - POMAGAMY RODZINIE PANI ALI (KL.4)
    7.12. MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY DLA ZERÓWKOWICZÓW (gościmy przedszkole z Rogalina)
    10.12. PISEMNY ETAP ELIMINACJI OKRĘGOWEJ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ
    12.12. PROJEKT PRZYRODNICZY – KRAJOBRAZ NA PTAK (KL. 5)
    13.12. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY; ZEBRANIA Z RODZICAMI
    15.12. ZEBRANIE RADY RODZICÓW; CHOINKA PACHNĄCA POEZJĄ – WIECZORNICA DLA ZERÓWKI
    16.12. RADA PEDAGOGICZNA – EWALUACJA ZEWNĘTRZNA; GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK
    19.12. PROJEKT PRZYRODNICZY – KRAJOBRAZ NA PTAK (KL. 5); SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI CHOINKA PACHNĄCA POEZJĄ
    22.12. WIGILIE KLASOWE; WIGILIA PRACOWNIKÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
    Ustalenia SU: 5-9.12. Szkolne Koło Caritas zbiera w sali nr 1 żywność trwałą dla potrzebujących; przedstawiciele SU pieką piernik na kiermasz świąteczny
    Świetlica: wykonanie kartek dla starszych i chorych mieszkańców wsi
    Wolontariat Cecylki Knedelek: malowanie motyli dla Hospicjum Palium (I G)

    Na pocz±tek

    Sprawozdanie z "Tygodnia Bezpieczeństwa"
    28.11.2016


    W dniach 21-25 listopada obchodziliśmy w szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy go od akcji happeningowej „Dzień bez smartfona”, w ramach której 55 uczniów naszej szkoły złożyło podpis pod deklaracją, zobowiązując się tym samym do nieużywania w dniu 21 listopada telefonu komórkowego. Pani Ala Potocka przygotowała transparenty i hasła, które klasa I skandowała podczas happeningu. Pani Małgosia Wojdat oraz Pani Wioletta Wardziak-Lubka rozdawały dzieciom naklejki i zbierały podpisy pod deklaracją. W tym czasie na hallu zawisły gazetki tematyczne adresowane m.in do rodziców oraz przez cały tydzień wychowawcy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum rozmawiali z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem w domu, w drodze do i ze szkoły, w Internecie, podczas zabawy etc. Ponadto w Szkole Podstawowej Pani Ewa Ostrowska i uczniowie klasy II przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów przedstawienie pt. “O misiu, który odważył się być mądry”, Pani Gabrysia Matuszak i uczniowie III klasy namalowali komiksy poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem dzieci w gospodarstwie wiejskim, natomiast dzieci z klasy I uczestniczyły m.in. w zajęciach w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Odbyło się również szkolenie e-learnigowe dla nauczycieli nt. Cyberprzemocy i Zespołu Uzależnienia od Internetu. Punktem kulminacyjnym naszych obchodów był konkurs dla uczniów starszych klas. Uczniowie i ich wychowawcy przygotowali krótkie formy sceniczne oraz filmiki dot. bezpieczeństwa. Wyszło super! Gratulujemy zwycięzcom, tj. klasie IV Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum. Bardzo dziękujemy wszystkim - uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięć związanych z Tygodniem Bezpieczeństwa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody dni bezpieczeństwa, które odbędą się już za rok!

    Na pocz±tek

    "CAD od najmłodszych lat"
    27.11.2016


    W ramach projektu "CAD od najmłodszych lat", dzieci klasy drugiej mogą zapoznać się z narzędziami do projektowania 3D!

    Na pocz±tek

    MAŁY WOLONTARIAT CECYLKI KNEDELEK
    27.11.2016


    Wolontariat w naszej szkole obejmuje wszystkie klasy. Koordynatorem programu jest dyrektor szkoły Monika Szufnarowska. Za podstawowe cele programu można uznać rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na otoczenie, pomoc rówieśnikom szkolnym w trudnych sytuacjach, wspieranie inicjatyw wolontariackich dzieci i młodzieży, budowanie poczucia odpowiedzialności, rozwój zainteresowań i umiejętności, edukacja młodszych kolegów, wsparcie wolontariuszy, promocja życia bez uzależnień, docenianie najaktywniejszych wolontariuszy, wyławianie młodych talentów, promocja wolontariatu w przedszkolu i szkole. W październiku dyrektor omówił na zebraniu Samorządu Uczniowskiego najważniejsze zadania w programie. Pojawiły się już pierwsze zapowiedzi działań: malowanie motyli dla Hospicjum Palium w Poznaniu, wykonanie kartek bożonarodzeniowych dla mieszkańców Rogalinka i Sasinowa, przygotowanie pierników na kiermasz. Propozycje działań w ramach wolontariatu prosimy zgłaszać do sekretariatu szkoły. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi." Niech te słowa przyświecają naszej pracy na rzecz innych.
    Na pocz±tek

    Konkurs na najlepszą scenkę i najlepszy film o bezpieczeństwie
    25.11.2016


    W ramach "Tygodnia Bezpieczeństwa" odbył się dzisiaj konkurs na najlepszą scenkę i najlepszy film o bezpieczeństwie. Oto próbki możliwości naszych uczniów:

    Na pocz±tek

    Dzień Pluszowego Misia
    23.11.2016


    W Dniu Pluszowego Misia, w ramach szkolnego tygodnia bezpieczeństwa, klasa 2 zaprosiła zerówkę i klasę 1 na przedstawienie "O Misiu, który odważył się być mądrym". Wraz z aktorami z klasy 2 dzieci miały okazję powtórzyć zasady bezpieczeństwa na drodze.

    Na pocz±tek

    Wizyta w Jump Arenie
    23.11.2016


    W Jump Arenie niektórzy uczniowie z klas 4 - 6 udowodnili, że mają talent do gimnastyki artystycznej.

    Na pocz±tek

    Wycieczka do Muzeum Rogala
    23.11.2016


    Wizyta klas 0-3 SP Rogalinek w pięknej, renesansowej kamienicy z widokiem na ratusz i koziołki oraz udział w pokazie o tajemnicach wypieku rogali świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. W muzeum dzieci usłyszały legendę o powstaniu rogali, uczestniczyły w ich przygotowaniu, pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Uczniowie nauczyli się również słynnego poznańskiego zaśpiewu, czyli miejscowej intonacji.
    Na pocz±tek

    Dalsze podróże z Obieżyświatem
    22.11.2016


    W dalszej podróży z Obieżyświatem zatrzymaliśmy się w azjatyckich górach. Dzieci z kl.3 SP pracując w grupach wykonały projekty o Koronie Ziemi z przygotowanych samodzielnie materiałów.

    Na pocz±tek

    Wycieczka do Poznania
    22.11.2016


    Na wycieczkę do Poznania wybrały się klasy 0 - 3. Pogoda dopisała na Starym Rynku oprócz poznańskich koziołków i mnóstwa innych atrakcji. W oczekiwaniu na warsztaty w Muzeum Rogala zwiedziliśmy poznański Stary Rynek. Udało nam się nawet zobaczyć w samo południe "trykające" się koziołki. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

    Na pocz±tek

    Wyniki konkursu Złota Żabka w dziedzinie matematyki
    19.11.2016

    W czwartek uczniowie szkoły podstawowej pisali szkolny etap konkursu Złota Żabka w dziedzinie matematyki. Oto wyniki:
    - 1. Kacper Pannert kl. 6 - 26 p. i awans do II etapu w Swarzędzu, gdzie zmierzy się z najlepszymi matematykami z Wielkopolski
    - 2. Łukasz Kochanka kl. 6 - 19 p.
    - 3. Sebastian Mikołajczak kl. 6 - 15 p.
    Serdecznie gratulujemy!
    Na pocz±tek

    Matematyka z Matlandią
    17.11.2016


    Matlandia to udany sposób na ciekawą matematykę. Jest to program komputerowy do nauki matematyki wydawnictwa GWO. Kto pierwszy uratuje rozbitków z tajemniczej wyspy? Kto zdobędzie najwięcej złotych medali i nagród? Kto wywalczy sobie wysokie miejsce w lidze najlepszych matematyków? Ten, kto potrafi sprawnie liczyć, logicznie myśleć i ma doskonałą pamięć! Matlandia przypomina lubiane przez dzieci gry komputerowe – zamienia rozwiązywanie zadań w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji. Spodoba się zarówno uzdolnionym, jak i tym, którym nauka sprawia trudności.

    Na pocz±tek

    Pasowanie na czytelnika
    17.11.2016


    Dnia 14 listopada uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Z częścią artystyczną wystąpili uczniowie klasy V z Koła Miłośników Biblioteki, a ceremonii pasowania dokonała pani Eleonora Talarczyk.

    Na pocz±tek

    Śniadanie daje moc
    17.11.2016


    Klasa I w ramach akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” przygotowała na wspólne śniadanie kolorowe kanapki, pastę jajeczną ze szczypiorkiem, owocowe szaszłyki i sok wieloowocowy. Podczas śniadania omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

    Na pocz±tek

    Podróże z Obieżyświatem - cd
    17.11.2016


    Jedzenie pałeczkami to tradycyjna forma spożywania posiłków w większości krajów azjatyckich. My też mieliśmy okazję uczyć się tej umiejętności oglądając najpierw film na Youtube. Szło nam całkiem nieźle.

    Na pocz±tek

    Spotkanie z pielęgniarką
    17.11.2016


    Pani pielęgniarka przybyła do klasy III SP, by porozmawiać o małym bohaterze Mikołaju Szkudlarskim i jego chorobie. Dzieci utrwaliły sobie, jakie są objawy cukrzycy i jak zachowywać się w stosunku do dzieci przewlekle chorych.

    Na pocz±tek

    W PODRÓŻ DO KRAINY MITOLOGII SŁOWIAŃSKIEJ
    17.11.2016


    Klasa piąta i szósta w listopadzie spotkała się z niezwykłym gościem – pisarzem książek dla dzieci - Panem Łukaszem Wierzbickim, który zabrał uczniów w barwną podróż przez świat słowiańskich mitów. Dowiedzieliśmy się, że świat narodził się z jaja. Człowiek powstał z wiechcia słomy. Zakuty w łańcuch Weles miota się w podziemnej krainie. Bociany przynoszą ludzkie dusze wprost z niebiańskiego Wyraju. „A czy stare jak świat słowiańskie mity mają coś do zaoferowania dzieciom XXI wieku?” – zastanawia się Łukasz Wierzbicki. – „To już zależy od nas samych. Bo mit to opowieść, w której każdy odnajduje swą własną mądrość, z której czerpie inspirację.” Oczarowani krainą mitologii słowiańskiej udaliśmy się w podróż niezapomnianą, pełną zasadzek, zmuszającą do refleksji nad życiem.

    Na pocz±tek

    MAMY ZDOLNYCH UCZNIÓW
    17.11.2016


    Przełom października i listopada to czas udziału naszych uczniów w wielu konkursach i zawodach. Uczniowie naszej szkoły swoje pasje i zainteresowania rozwijają zarówno w szkole, jak i na zajęciach dodatkowych. Z powodzeniem pokazują swoje talenty na konkursach i zawodach. Na szczególne wyróżnienie zasługują:
    - Zuzanna Lampart, kl. 2 gimnazjum, Mistrzyni Polski OKINAWA w karate kyokushin
    - Kacper Borowski, kl. 3 gimnazjum, zdobywca II miejsca w XV Jubileuszowym Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Wpisani w historię" z okazji Święta Niepodległości
    - Apolonia Dudek, kl. 4, zdobywczyni II miejsca w II Konkursie "Piosenki Małolata" Stowarzyszenia "Galiarda" I Klubu Raszyn
    - Zuzanna Wawrzyniak, kl. 4, wyróżniona w XI Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie Zdobyte dyplomy można obejrzeć w holu szkoły. Gratulujemy!

    Na pocz±tek

    Tydzień Bezpieczeństwa
    17.11.2016


    W dniach 21-25 listopada obchodzić będziemy w szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych nawyków w zakresie bezpieczeństwa a jej adrestatem są uczniowie, rodzice i nauczyciele. W tym czasie odbędzie się w szkole szereg działań profilaktycznych, m.in. happening pod hasłem “Dzień bez Smartfona” oraz konkurs dla uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum poświęcony sprawom związanym z bezpieczeństwem. Szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzeń, w tym obszerną fotorelację, zamieścimy już wrótce!


    Na pocz±tek

    Klasa 5 projektuje domy w programie Autodesk123D
    16.11.2016


    Z inicjatywy Pani Weroniki Barcz, mamy uczennicy z kl. 6, kolejna klasa miała możliwość udziału w pierwszym w Polsce projekcie Mobilnego Centrum Edukacyjnego CADemia.pl To projekt dedykowany dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Projekt sięga do założeń neurodydaktyki. Wiedza na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego mózgu pozwala na stworzenie programów rozwijających inteligencję przestrzenną u wszystkich dzieci. Wspieranie orientacji przestrzennej u dzieci, skutkuje lepszą percepcją nauk ścisłych, rozwojem kreatywności i pamięci. Tych kompetencji uczą się w tym roku nasi uczniowie na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki prowadzonych przez nauczycieli i rodziców. Uczniowie uczą się trójwymiarowanego modelowania w środowisku Autodesk 123D. Projekty uczniów klasy piątej na pierwszy rzut oka niczym się nie różniły od projektów architektów. Wcześniej w takich zajęciach uczestniczyła również klasa druga.

    Na pocz±tek

    Po co nam TIK w szkole?
    16.11.2016


    Ważną umiejętnością zdobywaną przez uczniów w trakcie kształcenia w szkole podstawowej jest m.in. umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, w tym także wyszukiwania i korzystania z informacji. W tym celu mogliśmy "poserfować w sieci" szukając informacji o Wietnamie. Lekcja była bardzo ekscytująca i pouczająca.

    Na pocz±tek

    Gminny Konkurs "Jesienna zaduma"
    16.11.2016


    Podczas dzisiejszego gminnego konkursu "Jesienna zaduma" Michasia Dudek z klasy 2 zajęła drugie miejsce w kategorii klas 1-3, natomiast Zosia Ożańska z zerówki, zwyciężczyni eliminacji szkolnych, mimo iż zaprezentowała się poza konkursem, rownież zdobyła wielu fanów. Obu dziewczynkom gratulujemy sukcesu!

    Na pocz±tek

    Zwiedzamy kontynenty
    11.11.2016


    W czasie podróży z Obieżyświatem dotarliśmy do Azji. Kultura tego kontynentu jest dla nas bardzo egzotyczna, ale żeby nam ją przybliżyć mama Amelki przygotowała dla całej klasy sushi, a dziewczynki ubierając kimona mogły się poczuć jak prawdziwe gejsze .

    Na pocz±tek

    Obchody Dnia Niepodległości w Rogalinku
    11.11.2016



    Na pocz±tek

    Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego
    11.11.2016

    10 listopada odbył się Szkolny Kokurs Matematyczny. Zwyciężyli uczniowie:
    W klasie czwartej:
    1. Franek Mumot 15 p.
    2. Apolonia Dudek 9 p.
    2. Zofia Jurga 9 p.
    2. Krzysztof Nurkowski 9 p.

    W klasie piątej:
    1. Dominika Ratajska 9 p.
    1. Oskar Fogt 9 p.
    1. Małgorzata Woś 9 p.

    W klasie szóstej:
    1. Kacper Pannert 20 p.
    2. Sebastian Mikołajczak 17 p.
    2. Maciej Woś 17 p.

    Na pocz±tek

    Noc filmowa
    11.11.2016


    Noc filmowa, czyli podchody z QR Codami i zabawa na całego. Klasa 6 przy okazji dobrze znanej zabawy w podchody uczyła się odczytywania QR Codów, które zawierały zagadki i łamigłówki matematyczne. W przerwach, ruch i ćwiczenia w sali gimnastycznej, a przed spaniem dobry film do poduszki.

    Na pocz±tek

    Święto Niepodległości
    11.11.2016

    Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy konkursem piosenki patriotycznej

    Na pocz±tek

    Śniadanie daje moc
    9.11.2016

    W ramach programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc" klasa trzecia SP Rogalinek przekonała się, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma śniadanie. Uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne śniadanko i świeżo wyciśnięty soczek. Następnie w miłej atmosferze "pałaszowaliśmy" to, co nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

    Na pocz±tek

    Nagroda Burmistrza Gminy Mosina dla nauczycielki Beaty Buchwald
    1.11.2016

    Dnia 27 października podczas XXXVIII Sesji Rady Miejskiej Burmistrz Gminy wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej wręczyli nagrody dla dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli Gminy Mosina oraz stypendia samorządu Gminy Mosina dla uczniów gimnazjów wyróżniających się w nauce. Nauczycielkę naszej szkoły, Beatę Buchwald, wyróżniono za ogólnopolskie sukcesy w konkursach historycznych-7 laureatów oraz 4 laureatów konkursów wojewódzkich. Do promocji szkoły przyczyniają się prace laureatów konkursów ogólnopolskich przygotowane pod opieką nauczycielki, które jako szczególnie wartościowe, wydawane są w postaci publikacji, np. w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Historia i Życie” praca Zuzanny Anioły Zofia i Józef Skonkowie: „Ocalić od zapomnienia” w publikacji Historia i Życie. Czas pokoju i radości w historii moje rodziny i jej otoczenia. Obecnie przygotowywana jest publikacja w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno- Literackiego Pamięć nieustająca. pt. Oni i my - spotkania dwóch światów, w której znajdzie się kolejna praca Zuzanny Anioły.
    Beata Buchwald dwukrotnie została laureatką ogólnopolskiego konkursu Instytutu Badań Edukacyjnych Lekcja dobrej historii, dzięki temu ZS uzyskał tytuł Szkoła z Lekcją Dobrej Historii i znalazł się w prestiżowym gronie 30 szkół z całej Polski, które zostały wyróżnione za nauczanie historii z pasją, ciekawie i na wysokim poziomie. Uczniowie pod opieką p. Buchwald osiągają wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym, np. 5 miejsce w powiecie- 2015 r. 8 miejsce- 2016 r. Beata Buchwald podejmuje szereg działań, które osadzone są w historii i kulturze regionalnej i lokalnej. Od wielu lat realizuje projekty badawcze, których tematy dotyczą ważnych wydarzeń historycznych, w tym historii Rogalinka. Pani Buchwald jest autorką szeregu publikacji, konsultantem merytorycznym publikacji „Jak rozwijać umiejętności historyczne w gimnazjum” wydanej przez Instytut Badań Edukacyjnych. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli, występuje na licznych ogólnopolskich konferencjach. Jest członkiem Komisji Dydaktycznej Polskiego Towarzystwa Historycznego. Za osiągniecia w pracy wyróżniona Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Nagrodą Ministra Edukacji.

    Na pocz±tek

    Beata Buchwald wyróżniona w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku”
    1.11.2016

    21 października 2016 roku w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyła się Gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Konkurs zorganizował Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Wśród zaproszonych gości była: Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu- Pani Anna Balcerek- Kałek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Mosinie- Pani Alicja Trybus. Celem konkursu o tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku” było wyróżnienie nauczycieli, których cechuje entuzjazm i pasja w pracy. Nauczycieli, którzy kształcą i wychowują dzieci i młodzież rozwijając u nich poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnują patriotyzm regionalny. Nauczycieli dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań, cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadających szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie zaangażowanych w rozwój szkoły. W kategorii „Wielkopolski Nauczyciel Roku” zgłoszono 140 nauczycieli. Wśród 16 wyróżnionych nauczycieli znalazła się nauczycielka naszej szkoły- Beata Buchwald, którą do konkursu zgłosił Dyrektor Zespołu Szkół w Mosinie- Pani Alicja Trybus.

    Na pocz±tek

    Zielona szkoła
    25.10.2016

    Na zielonych szkołach nie tylko uczymy się, ale i świetnie bawimy.


    Na pocz±tek

    OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ AKADEMIA AQUAFRESH W NASZEJ ŚWIETLICY
    27.10.2016

    W tym roku dzieci uczestniczące w akcji dowiedzą się, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne, a Kapitan Aquafresh zaprosi najmłodszych do Pastusiowej Olimpiady. Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji otrzymują ulotki informacyjno-edukacyjne do przekazania rodzicom. W materiałach tych Państwo znajdą podstawowe informacje dotyczące dbania o zdrowy uśmiech dzieci. Zachęcamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh. Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci! A chętnych na zajęcia zaprasza do świetlicy Pani Bożena Łuczak. Szanowni Państwo, zapraszamy do pobrania darmowej aplikacji, będącej częścią programu, w którym nasza szkoła bierze udział. Przekonanie dziecka do dwuminutowego mycia zębów może okazać się trudne. Jednak dzięki naszej darmowej aplikacji możesz to zmienić. Kapitan Aquafresh i Pastusie pokazują dzieciom, jak poprawnie szczotkować zęby. Wpadające w ucho piosenki zabawne tańce przykuwają uwagę dzieci w trakcie mycia ząbków, gdy w tym samym czasie zegar odlicza 2 minuty - zalecany czas mycia zębów. Dzięki zabawie dzieci nawet nie zauważają, gdy nadchodzi koniec szczotkowania zębów! http://akademia-aquafresh.pl/strefa-dzieci/181-aplikacja.html Tegoroczną edycję programu wspierają Patroni Honorowi, a wśród nich Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Patroni medialni tegorocznej edycji to w dalszym ciągu Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska - serwis dzieci.pl, Parenting.pl oraz pismo Bliżej Przedszkola. Dla uczestniczących w akcji oraz dla rodziców dzieci organizator przygotował konkurs "Uśmiech Dziecka", w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości prawie 40 000 zł, w tym rodzinna wycieczka do Bułgarii! http://www.akademia-aquafresh.pl/nagrody-w-konkursie-dla-rodzicow.html

    Na pocz±tek

    Rozgrywki sportowe klas 0-III
    23.10.2016

    Zdrowa szkoła to szkoła sprzyjająca zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Kształtowanie prozdrowotnych nawyków jest inwestycją, która zawsze się opłaca. W tym też celu odbywają się zawody sportowe dla dzieci i rodziców klas 0-III. W dniu 18.10.2016 roku do "Wyścigów na wesoło" przystąpili rodzice i dzieci z zerówki i klasy pierwszej. Natomiast klasy druga i trzecia rozegrały turniej " Dwa ognie". Wszyscy mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe oraz zmierzyć się z przeciwnikiem. Zawody odbyły się w miłej, przyjaznej atmosferze i dały uczestnikom wiele satysfakcji.

    Na pocz±tek

    JESIENNA ZADUMA
    23.10.2016

    W trzecim tygodniu października w klasach 0, I, II i III odbył się klasowy konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienna zaduma”. Celem konkursu było wyłonienie spośród wszystkich uczniów talentów recytatorskich. Udział w konkursie był obowiązkowy i miał charakter eliminacji. Zdarza się bowiem, że utalentowanym dzieciom brakuje odwagi i wiary we własne możliwości, aby dobrowolnie zgłosić się do konkursu. Najlepsi recytatorzy wezmą udział w konkursie szkolnym, który odbędzie się 3 listopada i będą rywalizować w kategorii klas 0 – III. Zwycięzca w konkursie szkolnym będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym.
    A oto laureaci konkursów klasowych:
    kl. 0 - Zosia Ożańska, Liliana Banaszak, Piotr Hoffa, Tosia Mumot i Iwo Sobański
    kl. I - Wiktoria Witkowska, Kuba Bral, Xawery Knop, Karina Gładysz, Mateusz Nowak i Wiktoria Wrzalik
    kl. II – Wiktor Sioch, Michalina Dudek, Marika Łuczak, Zuzia Wierzbicka, Frania Niedźwiecka i Jagoda Chocaj
    kl. III – Basia Bąk, Emilia Kubiak i Wiktoria Cyka
    Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach!

    Na pocz±tek

    TECHNOLOGIA JUTRA W 3D – JEDYNY TAKI PROJEKT W POLSCE
    21.10.2016

    Z inicjatywy Pani Weroniki Barcz, mamy uczennicy z kl. 6, dzisiaj miała miejsce inauguracja pierwszego w Polsce projektu Mobilnego Centrum Edukacyjnego CADemia.pl To projekt dedykowany dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Projekt sięga do założeń neurodydaktyki. Wiedza na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego mózgu pozwala na stworzenie programów rozwijających inteligencję przestrzenną u wszystkich dzieci. Jak wiemy, dzieci różnią się od siebie, ale zanim odkryjemy, jaki rodzaj inteligencji przejawia każde dziecko, warto rozwijać uniwersalne predyspozycje. Wspieranie orientacji przestrzennej u dzieci, skutkuje lepszą percepcją nauk ścisłych, rozwojem kreatywności i pamięci. Modelowanie i wydruk 3D pozwalają też pokazać dzieciom, w jaki sposób świat wirtualny łączy się ze światem rzeczywistym. Tych kompetencji będą się w tym roku uczyć nasi uczniowie na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki prowadzonych przez nauczycieli i rodziców. Uczniowie nauczą się trójwymiarowanego modelowania w środowisku Autodesk 123D. Atrakcją projektu będzie zastosowanie w modelowaniu wydruku 3D. To pierwszy w Polsce program, dedykowany szkołom, który – inspirowany doświadczeniami amerykańskimi – rozwija w sposób atrakcyjny wyobraźnię przestrzenną.

    Na pocz±tek

    DUCH SIENKIEWICZA
    21.10.2016

    20 października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Był to szkolny etap XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię”. Uczestnicy przygotowali fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza. Pierwsze miejsce w kategorii uczniów kl. I-III zdobył Szymon Ratajski z kl. 2, dwa pierwsze miejsca jury przyznało Dominice Ratajskiej i Małgorzacie Woś z kl. 5 (kategoria kl. 4-6) oraz Kacprowi Borowskiemu z trzeciej klasy gimnazjum (kategoria kl. 1-3 gimnazjum). Decyzją jury w składzie: Monika Szufnarowska, Gabriela Matuszak i Małgorzata Wojdat, w kolejnym etapie – powiatowym – naszą szkołę będą reprezentować Szymon, Dominika i Kacper. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

    Na pocz±tek

    ALARM PRZECIWPOŻAROWY
    21.10.2016

    20 października o godz. 11:00 miał miejsce w naszej szkole alarm przeciwpożarowy. Przedszkolaki i uczniowie razem z gronem pedagogicznym i pracownikami obsługi ćwiczyli ewakuację w sytuacji zadymienia. Wszyscy sprawnie wyszli na teren boiska. Sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem zakończyło się sukcesem.

    Na pocz±tek

    Jesienne rozgrywki sportowe
    19.10.2016

    Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała rozgrywki sportowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wszyscy bawili się świetnie. Dochód z imprezy przeznaczony jest na potrzeby szkoły.

    Na pocz±tek

    Kółko Mistrzowie Kodowania
    19.10.2016

    Kółko Mistrzowie Kodowania odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 8 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach.

    Na pocz±tek

    Dzień Edukacji Narodowej
    16.10.2016

    Na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października spotkały się cztery pokolenia nauczycieli. Uroczystość zaszczycił Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, który wygłosił wykład o swojej pasji, czyli alpinistyce, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Izabela Lorentz oraz wiceprzewodniczący Wojciech Miśko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również byli dyrektorzy szkoły w Rogalinku, pani Irena Cikorska, sołtys wsi Rogalinek pani Dorota Domagała, pani Lucyna Smok, najstarsi absolwenci Łucja i Alojzy Szabelscy, pani Zofia Skonka. Uczestnicy akademii bawili się świetnie podczas występów naszych dzieci i zaproszonych artystów. Przy serniku i kawie goście wspominali dawne czasy. Pamiątkowe zdjęcie uwieczniło tę wzruszającą chwilę.

    Na pocz±tek

    SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY
    16.10.2016

    W poniedziałek 10 października odbyła się w naszej szkole pierwsza, z trzech zaplanowanych w tym roku, zbiórka makulatury. Od samego rana Rada Rodziców odbierała surowiec od uczniów i pakowała do samochodu, którym odwieziono zebrany papier do skupu. Aktywność uczniów, szczególnie najmłodszych, przerosła nasze oczekiwania i konieczne okazało się przełożenie zebranego surowca do większego auta. Zgromadziliśmy łącznie 1700 kg makulatury, za którą otrzymaliśmy 427 zł. Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że już gromadzicie makulaturę na kolejną zbiórkę, która odbędzie się w lutym. W rankingu klas:
    I miejsce zajmuje klasa 1 SP, która zebrała 424,3 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 23,6 kg)
    II miejsce zajmuje klasa 3 SP, która zebrała 250 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 13,2 kg)
    III miejsce zajmuje klasa 2 SP, która zebrała 247,4 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 13 kg)
    IV miejsce zajmuje klasa 5 SP, która zebrała 132,6 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 11 kg)
    V miejsce zajmuje klasa 4 SP, która zebrała 186,8 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 9,8 kg)
    VI miejsce zajmuje klasa 0, która zebrała 116,15 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 6,5 kg)
    VII miejsce zajmuje klasa 6 SP, która zebrała 124 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 5,9kg)
    VIII miejsce zajmuje klasa 2 g, która zebrała 69,6 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 2,9 kg)
    IX miejsce zajmuje klasa 1 g, która zebrała 56 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 2,8 kg)
    X miejsce zajmuje klasa 3 g, która zebrała 15,8 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 0,9 kg) Informacji o rankingu indywidualnym uczniów udzielamy osobiści w świetlicy szkolnej. Justyna Podeszwa

    Na pocz±tek

    Zajęcia z terapii pedagogicznej
    16.10.2016

    Dnia 03.10.2016 r. do klasy III SP zawitała pani pedagog Alina Potocka. Tematem zajęć było szukanie odpowiedzi na pytanie: „Co robić, żeby się lepiej uczyć?" Pani pedagog zaproponowała dzieciom naukę poprzez odkrywanie, działanie i przeżywanie. Praca w grupach i w kręgu wymagała od dzieci lepszego poznania siebie, współpracy i odpowiedzialności za efekt pracy. Dzieci zmagały się z różnymi zagadkami, magicznymi krzyżówkami i grami edukacyjnymi metodą E. Dennisona. Uczniowie byli aktywni i chętnie brali udział w zajęciach.



    Na pocz±tek

    „Święto drzewa”
    16.10.2016

    Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do programu edukacyjno-ekologicznego pt. „Święto drzewa", który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji wiedzy o znaczeniu drzew w przyrodzie. W związku z przystąpieniem do akcji zrealizowaliśmy następujące zadania: Uczniowie klas 0-III przygotowali wystawę prac plastycznych pt. „Magiczne drzewo". Klasa II wraz z wychowawczynią posadziła „Drzewko dla Pokoju" na boisku szkolnym. Klasa III wybrała się na wycieczkę do lasu, podczas której uczniowie rozpoznawali wybrane gatunki drzew i krzewów oraz budowę warstwową lasu. Cała szkoła wzięła udział w akcji „Zbiórka makulatury" zorganizowanej przez Radę Rodziców i panią Justynę Podeszwę. Wszystkie dzieci zaangażowały się w obchody „Święta drzewa”.



    Na pocz±tek

    DZIEŃ PIECZONEGO JABŁKA
    11.10.2016

    We wtorek 11 października Samorząd Uczniowski przygotował Dzień Pieczonego Jabłka. Członkowie samorządu zorganizowali porcje jabłek dla swoich klas, które zostały zapieczone w piekarniku. Zapach smakowicie rozchodził się po szkole. Jabłka były serwowane na ciepło. Klasa 1 gimnazjum zrobiła „Kawiarenkę pod jabłuszkiem” i sprzedawała pieczywo z jabłkiem – super! Dochód ze sprzedaży „cegiełek” na ciasta – 140 zł zostanie przekazany dla Hospicjum Palium w Poznaniu.

    Na pocz±tek

    W trosce o zdrowy uśmiech dziecka
    11.10.2016

    Świetlica szkolna w Rogalinku uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh''. Są to działania z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Dzieci otrzymały karty mycia zębów uśmiechu z papieru, przedstawiły na planszy, jak zdrowo się odżywiać. Na plakacie znalazły się piękne owoce i warzywa wykonane różnymi technikami. Ogłoszony został konkurs plastyczny: "W krainie uśmiechu'', który trwać będzie od 10 X do 15 XI. Nagrody czekają!
    Bożena Łuczak


    Na pocz±tek

    ZBIÓRKA MAKULATURY !!!
    11.10.2016

    Dziś z samego rana przed naszą szkołą odbyła się zbiórka makulatury. Rada Rodziców ze wsparciem pani Justyny Podeszwy odbierała od uczniów wielkie ilości papieru! Zaangażowanie tak sporej rzeszy ludzi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - zebraliśmy ponad 1700 kg, co dało nam w rezultacie 427 zł!!! Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Meblomik - Jarosława i Anety Mikołajczaków, za wieeelką pomoc w zbiórce, za udostępnienie pojazdu oraz za osobisty, charytatywny transport do skupu. Dziękujemy również Gminnemu Centrum Informacji w Mosinie oraz Urzędowi Gminy Mosina za pomoc rzeczową w postaci gadżetów reklamowych, które otrzymywały dzieci biorące udział w akcji. Ranking po pierwszej zbiórce: w kategorii na największą ilość indywidualnie uzbieranego surowca:
    I miejsce - Wiktoria Wrzalik kl. 1 - 162,9 kg
    II miejsce - Nikodem Kołodziejczak kl. 4 - 92 kg
    III miejsce - Szulc Maja kl. 5 - 70,1 kg
    w kategorii na największą ilość klasowo (w przeliczeniu na 1 ucznia) uzbieranego surowca:
    I miejsce - klasa 1 - 424,3 kg
    II miejsce - klasa 3 - 250 kg
    III miejsce - klasa 2 - 247,4 kg
    DZIĘKUJEMY !!!


    Na pocz±tek

    Wizyta policjanta
    4.10.2016

    W dniu 30.09.2016 r. odwiedził nas policjant, p. Paweł Ożański, z Komendy Ruchu Drogowego w Poznaniu. Celem spotkania była szeroko rozumiana problematyka bezpieczeństwa. W czasie spotkania pan policjant przekazał nam cenne informacje nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabawy oraz w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć pełne umundurowanie policjanta na służbie.

    Na pocz±tek

    Dzień Tabliczki Mnożenia
    4.10.2016

    Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Na schodach widniały przykłady tabliczki mnożenia, dzięki czemu uczniowie mogli się jej uczyć nawet wchodząc do klas po przerwie. Odbył się konkurs na najlepszy wiersz dotyczący tabliczki mnożenia. Z każdej klasy został również wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia. W klasie piątej zwyciężyła Maja Szulc, a w klasie sżóstej Kacper Pannert. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością tabliczki, ale również sprawnością działania na komputerach. Na przerwach uczniowie mogli poćwiczyć tabliczkę mnożenia, grając w gry na stronie http://files.gwo.pl/mnozenie/.


    Na pocz±tek

    Pamiętamy o bohaterach Powstania Warszawskiego
    4.10.2016

    Dnia 30 września wysłaliśmy 57 kartek i listów do Powstańców. W ten sposób uczniowie klas V i VI SP oraz gimnazjaliści wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bohateron.pl. Niektórzy uczniowie w krótkiej formie, zawierającej wyrazy wdzięczności i podziwu dla bohaterów tego krwawego zrywu, wyrazili swe podziękowanie za walkę o wolność ojczyzny. Wielu wybrało formę listu, która pozwoliła na pogłębioną refleksję. Była to nie tylko lekcja historii i patriotyzmu, ale także drugi już element realizowanego w Zespole Szkół programu rozwoju czytelnictwa i kompetencji polonistycznych. W październiku na uczniów klas 0-III czeka zadanie „Poczytaj mi, mamo! Poczytaj mi, tato!” i wyzwanie dla rodziców – kalendarz czytelniczy (szczegóły u wychowawców i na gazetce koło biblioteki). Dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej i gimnazjum list do wybranej postaci literackiej. Poza tym w październiku dla wszystkich uczniów odbędą się eliminacje do powiatowych konkursów recytatorskich („Wpisani w historię” – etap szkolny, na który trzeba przygotować recytację fragmentu prozy Sienkiewicza, odbędzie się 20.10. o godz. 15.30; „Jesienna zaduma”) i szkolny etap gminnego „Dyktanda dla leworęcznych”.


    Na pocz±tek

    Wizyta w teatrze
    2.10.2016

    Klasa 4, 5 i 6 wybrała się do teatru. Obejrzała spektakl Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Opowieści biblijne". Historie biblijne są prawdziwą skarbnicą, z której do dzisiaj czerpią inspirację pisarze, poeci, malarze, rzeźbiarze, muzycy-artyści sztuk wszelakich. Dlatego też, twórcy przedstawienia szczególną uwagę zwracają na szeroki wachlarz wciąż aktualnych wzorców osobowych, zachowań, wad i pragnień, kształtujących oblicze duchowe młodego człowieka. W lekki, często komediowy sposób uświadamiają widzowi, że nic nie jest ostateczne, wszystko da się naprawić. Potrzebna jest do tego siła ducha, wiara, pokora i wytrwałość w dążeniu do celu. Nastoletni Jarek jest szkolnym mistrzem wyczynowej jazdy na deskorolce. Ma wielu fanów i jest gwiazdą facebook’a. Właśnie przygotowuje się do prestiżowych pokazów organizowanych z okazji Światowego Dnia Deskorolki, w których sponsor ufundował dla zwycięzców najlepszy na świecie sprzęt do uprawiania tego sportu. Jarek zaniedbuje przez to obowiązki w szkole, jak i w domu, dlatego rodzice stawiają mu ultimatum. Jeśli nie zaliczy ważnego testu, na zawsze koniec z deskorolką. Dla Jarka jest to wielki dramat, bowiem skateboarding to jego sposób na życie. Przynależność do tej subkultury wyraża poprzez styl bycia, ubiór, muzykę i język. Zwraca się więc z prośbą do najlepszej uczennicy w szkole - Magdy, czy mógłby ściągać od niej na teście. Dziewczyna odmawia, lecz zostawia mu książkę. Do testu pozostała tylko jedna noc. Czy Jarek podejmie wyzwanie i rozpocznie przygodę z historiami biblijnymi? Czy to, czym dotychczas żył i miało dla niego najwyższą wartość, czyli portale społecznościowe i jazda na deskorolce, nabiorą innych znaczeń, a on sam rozszerzy horyzonty i spojrzy na świat oderwany od taniej sławy, blichtru i fałszywych idoli? Spektakl „Boskie Poczucie Humoru czyli Opowieści Biblijne” odnosi się nie tylko do pierwotnej funkcji poznawczej Biblii jaką jest przybliżenie widzowi tajemnic świata, ale także tej dydaktycznej – przekazującej wskazówki jak żyć. Z perspektywy czasu wiemy, że problemy człowieka od wieków nie zmieniły się prawie wcale. Nadal poszukujemy odpowiedzi na pytania o sens życia, o przyczynę naszej bytności na tym najlepszym z możliwych światów. Historie biblijne stają się więc źródłem uniwersalnych wzorców osobowych, powtarzających się i odmienianych przez wszystkie przypadki w historii ludzkości postaw i dylematów, prób walki lub pogodzenia się z losem. Twórcy za pomocą tworzyw stricte teatralnych takich jak: doskonały tekst, komediowy charakter, gra w masce, dramaturgia wydarzeń i rozbudowane wątki, proponuje młodemu widzowi nowatorski wgląd w arkana Biblii. Bez moralizatorskiego tonu, na nowo ukazuje bogactwo charakterów, zdarzeń i postaci biblijnych przenosząc współczesnego widza w czasy starożytne.
    Opis spektaklu ze strony www.in-art.wroclaw.pl/spektakle/


    Na pocz±tek

    Klasa 0 i I na wycieczce w Deli Parku
    2.10.2016

    Dnia 29 września 2016 roku klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do Deli Parku w Rosnówku. Dla „zerówki” była to pierwsza autokarowa wycieczka. Podróż minęła w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Dzieci wymieniały się nie tylko swoimi „słodkościami”, ale i uwagami z podróży. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji. Wraz z przewodnikiem maluchy zwiedziły małe zoo (zachwyciły się alpakami) i „Ekspozycję miniatur”, gdzie z zadowoleniem odkryły poznański Ratusz z koziołkami. Dużą atrakcją był spacer „Trasą podniebną”, gdzie oprócz pięknych widoków z góry, można było również rozwiązywać różne zagadki edukacyjne na interaktywnych ekranach. Najweselej jednak było zdecydowanie na placu zabaw, pośród olbrzymich, dmuchanych zamków, samolotów czy łodzi. Pogoda tego dnia dopisała, a o humory nie trzeba było się martwić. W radosnym nastroju wróciliśmy szczęśliwie z naszej udanej pierwszej wycieczki...


    Na pocz±tek

    Pieczenie chleba
    29.09.2016

    Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba. Zgodnie z podstawą programową nauczania początkowego uczniowie klasy trzeciej uczą się poprzez działanie, doświadczenie , oraz zabawę. Dzisiaj spróbowaliśmy upiec chleb. Był przepyszny.


    Na pocz±tek

    Spotkanie z p. Zofią Skonką
    29.09.2016

    W dW dniu 26.09.2016 r. klasa III SP w Rogalinku uczestniczyła w spotkaniu z p. Zofią Skonką. Uczniowie poznali historię wojenną Rogalinka z opowieści naocznego świadka. Dowiedzieli się m.in. dlaczego spalono most oraz jak trudno było żyć ludziom pod niemiecką okupacją.niu 26.09.2016 r. klasa III SP Rogalinek uczestniczyła w spotkaniu z p. Zofią Skonka. Uczniowie poznali historię wojenną Rogalinka z opowieści naocznego świadka. Dowiedziały się m.in. dlaczego spalono most, oraz jak trudno było żyć ludziom pod niemiecką okupacją.


    Na pocz±tek

    Dzień Języków Obcych
    28.09.2016

    W poniedziałek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Było barwnie, głośno i bardzo międzynarodowo. Każda z klas, od zerówki począwszy, a na trzeciej gimnazjum skończywszy, „udała się” w podróż do innego kraju. I tak zerówka odwiedziła Stany Zjednoczone, klasa I – Szwajcarię, klasa II – Indie, klasa III – Niemcy. Klasa IV zawitała do Austrii, klasa V do Irlandii, a VI do Australii. Gimnazjaliści z klasy I udali się w podróż do Lichtensteinu, z klasy II do Kanady, a z klasy III do Nowej Zelandii. Na drzwiach sal lekcyjnych oraz szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przedstawiające typowego mieszkańca danego kraju, uczniowie ubrani byli w kolory flagi wylosowanego państwa, na przerwach rozbrzmiewała muzyka w różnych językach, klasy przygotowały łamańce językowe, a szkolny reporter próbował namówić napotkanych uczniów na krótki wywiad. Kilkoro uczniów wzięło udział w konkursie dla chętnych i przebrało się za sławną osobę z wylosowanego przez klasę kraju. Natomiast uśmiechnięte buzie wielu uczniów zdobiły flagi namalowane przez utalentowane plastycznie gimnazjalistki z klasy pierwszej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień w naszej szkole był naprawdę międzynarodowy, a więc wychowawcom klas, uczniom, którzy zaprezentowali ciekawe przebrania oraz rodzicom za trud włożony w przygotowanie kostiumów. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawczyni zerówki, Pani Joli Chmielarz, która sprawiła, iż dla zerówkowiczów był to iście amerykański dzień. Dziękujemy również mamom – kowbojkom – za pomoc w obsłudze naszych najmłodszych uczniów oraz rodzicom za wspaniałe przebrania przygotowane dla dzieci. Ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w poniedziałek (03.10.16 r.) na pierwszej długiej przerwie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a już wkrótce również filmiku z obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.
    Organizatorki: Anna Pawlak i Kamila Ożańska


    Na pocz±tek

    Wycieczka do Szreniawy
    25.09.2016

    Wzorem lat ubiegłych Muzeum Rolnictwa w Szreniawie przygotowało kolejną edycję imprezy edukacyjnej pt. „Jesień na wsi". Klasy 3 i 2 SP w Rogalinku wybrały się na nią dnia 22.09.2016. Obejrzeliśmy pokazy i wzięliśmy udział w zajęciach interaktywnych poświęconych tematyce omłotów zbóż, przetwarzania płodów rolnych, wyrobu żywności tradycyjnej oraz przygotowywania zapasów na zimę. Wiadomości i wrażenia ze Szreniawy przydadzą się nam do realizacji projektu "Stąd jestem - poznaję tradycje ludowe mojej wsi."
    Gabriela Matuszak


    Na pocz±tek

    Klasowe czytanie
    25.09.2016

    Klasa III SP w Rogalinku aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Wzięliśmy udział w czytaniu „Quo vadis” i tak nam się to spodobało, że wspólnie z rodzicami i bibliotekarką - p. D. Konik, p. dyrektor M. Szufnarowską oraz zaproszonymi gośćmi przeczytaliśmy lekturę Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Dzięki tej książce dowiedzieliśmy się również o tym, jak dzieciom było trudno przeżyć wojnę. Jest to utwór, który porusza, emocjonalne zaciekawia , ale nie budzi lęku. Cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć tej intelektualnej przygody.
    Gabriela Matuszak


    Na pocz±tek

    Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół w Rogalinku
    24.09.2016

    Europejski Tydzień Sportu to projekt realizowany przez Komisję Europejską, który ma na celu promocję aktywności fizycznej i pogłębienie wiedzy na temat korzyści z niej wynikających wśród wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Realizację tegoż projektu w Zespole Szkół w Rogalinku rozpoczęliśmy w poniedziałek 12 września od spotkania z panią Moniką Michalik, brązową medalistką tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz trenerem zapaśniczki, panem Mateuszem Gucmanem. Wizytę sportowców pomógł nam zorganizować działający w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy "Zapaśnik Rogalinek". Po obejrzeniu emocjonującego filmu z walki pani Moniki Michalik o olimpijski medal, rozmawialiśmy o życiu sportowca i kulisach uczestnictwa w olimpiadzie oraz zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. We wtorek, 13 września, klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej odwiedziły mosiński klub LOFT fitness, gdzie uczniowie uczestniczyli w treningu piłki nożnej oraz spróbowali swoich sił podczas ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu sportowego. W środę i czwartek wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegu zorganizowanym przez pana Stefana Wieczorka, nauczyciela wychowania fizycznego: w środę klasy 0 - 3, a w czwartek 4 - 6. Natomiast gimnazjaliści pod opieką pana Stefana i pani Katarzyny Ziobro wybrali się na marszobieg ulicami Rogalinka. W piątkowy poranek nasi najmłodsi uczniowie przyłączyli się do obchodów ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, dbając tym samym o czystość najbliższego otoczenia szkoły. Po południu z kolei siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kotwica Rogalinek" rozegrały mecz zorganizowany z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie. Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu zakończyliśmy w piątkowy wieczór meczem siatkówki pomiędzy uczniami, a nauczycielami i rodzicami. Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół w Rogalinku pozwolił dzieciom poznać ofertę zajęć sportowych w naszej szkole i najbliższej okolicy. Uczniowie i rodzice spróbowali swoich sił w różnych dyscyplinach oraz dowiedzieli się, jak wygląda droga po medal, zdrowie i dobrą kondycję fizyczną.
    Justyna Podeszwa


    Na pocz±tek

    Kup Pan szczoteczkę!
    20.09.2016

    Rozpoczynamy w naszej szkole kolejną akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości szczoteczek i past do zębów, które zostaną wysłane do ośrodków misyjnych w Afryce. W szkołach prowadzonych przez misjonarzy, wolontariusze z Polski nauczą dzieci dbać o zęby. Z relacji dentysty- wolontariusza Krzysztofa Gniazdowskiego: Nauka mycia zębów dla tych dzieci to wspaniała zabawa. Ogromna radość panuje wówczas, kiedy mogą zabrać szczoteczki i pasty do domu. Niektóre maluchy od razu zjadają pastę, bo to dla nich nieznany, wspaniały smakołyk. Przyłącz się do akcji, kup pastę i szczoteczkę i przynieś do szkoły ( stoisko na parterze szkoły). Akcja potrwa od 20 września do 20 października. Pod koniec października szczoteczki zostaną wysłane do Afryki. Za przeprowadzenie akcji w naszej szkole odpowiedzialna jest klasa III gimnazjum pod opieką wychowawcy Katarzyny Jaszczak.
    koordynator akcji: Beata Buchwald


    Na pocz±tek

    Dzień Sportu w Loft Fitness
    13.09.2016

    W dniu 13.09.2016 r., który to dzień jest również Dniem Edukacji w ramach Europejskiego Dnia Sportu, uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Rogalinku, realizując projekt ALCIS (Active Learining for Childern in Schools) odwiedzili klub Loft Fitness w Mosinie. Uczyniło to tego dnia również wiele ich rówieśników z różnych szkół europejskich. Projekt ten zorganizowano celem promowania sportu i aktywności fizycznej w Europie, w szczególności skupia się na dzieciach, zachęcając ich do włączenia aktywności fizycznej, ćwiczeń i sportu do codziennego życia: nie tylko w czasie Europejskiego Tygodnia Sportu, lecz na dłużej. W klubie dzieci mogły usłyszeć od profesjonalistów jak ważna jest w życiu każdego człowieka aktywność fizyczna, zobaczyć sprzęt, na którym można trenować, a także wzięły udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez pana Mikołaja Szynklewskiego licencjonowanego trenera - instruktora piłki nożnej. Godzinne zajęcia dały dzieciom dużo zabawy i radości. Mimo zmęczenia uśmiech gościł na ich twarzach. Uczniowie powrócili do ławek szkolnych i zastanawiali się jak wygląda ich aktywność fizyczna, jak można ją zwiększyć.
    Realizator projektu w SP Rogalinek
    Katarzyna Jaszczak

    Na pocz±tek

    Święto Pieczonego Ziemniaka
    13.09.2016

    Dnia 13.09.2016 kl. III SP zorganizowała „pradawne wykopki”. Na początku spotkania wychowawczyni opowiedziała trochę o historii ziemniaka i jego roli w żywieniu człowieka. Dzieci mogły własnoręcznie nazbierać ziemniaków do swoich koszyczków i ocenić jak ciężko pracowali rolnicy w dawnych czasach. Po wytężonej pracy, dzieci zasłużyły na pyszną przekąskę. Były to ziemniaki upieczone w ognisku no i oczywiście kiełbaski. Następnie odbyły się konkursy sportowe m.in. rzut ziemniakiem do koszyka, slalom z pyrą na łyżce, sadzenie ziemniaków. Zmęczeni, ale zadowoleni, z pełnymi koszykami wróciliśmy do domu. No i teraz wiemy na pewno skąd się biorą ziemniaki.

    Na pocz±tek

    Uczymy się języków obcych z platformą LERNI
    7.09.2016

    Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła przez kolejne trzy miesiące będzie uczestniczyć w projekcie edukacyjnym Akademia TiK – języki obce 2.0. Udział w projekcie stwarza możliwość nauki pięciu języków obcych za pomocą platformy LERNI. Z platformy mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Aby zalogować się do kursu należy wejść na stronę www.lerni.us i wybrać zakładkę „Logowanie”. Po wpisaniu odpowiednich danych: Adres e-mail: annfly@wp.pl Hasło: AKADEMIATIK i zalogowaniu, otworzy nam się strona kursu. Aby przejść do modułu nauki należy wybrać w górnym menu „Nauka”, możemy wybrać odpowiedni poziom, rozdział i lekcję. By powrócić do konta – klikamy ikonę domku. Polecamy i zachęcamy do nauki języków obcych.
    Koordynator projektu
    Anna Pawlak
    Na pocz±tek

    Narodowe Czytanie
    3.09.2016

    W minioną sobotę, 3 września odbyła się czwarta z kolei edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania. Tego roku, jako przewodnie dzieło wybrano "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Mosińska Biblioteka Publiczna we współpracy z Zespołem Szkół w Rogalinku, na tegoroczne spotkanie przywołała sporą rzeszę miłośników książki. Każdy uczestnik zagłębił się w słowach naszego rodzimego literata...i my dajmy sobie teraz tę szansę... "Porwać Ligię wydawało mu się rzeczą możliwą i tego był prawie pewien, ale również pewien był, że wobec nauki on sam, jego męstwo, jego potęga są niczym i że z nią sobie nie poradzi. Ów rzymski trybun wojskowy, przekonany, że ta siła miecza i pięści, która zawładnęła światem, zawsze nim władać będzie, po raz pierwszy w życiu ujrzał, że poza nią może być jeszcze coś innego, więc ze zdumieniem zadawał sobie pytanie: co to jest?" Uczestnicy spotkania: uczniowie nauczania zintegrowanego, klas IV – VI i gimnazjum, burmistrz pan Przemysław Mieloch, radny Zbigniew Grygier, dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinie pani Anna Bąk, dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku pani Monika Szufnarowska, panie bibliotekarki oraz grono nauczycieli i rodziców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    Na pocz±tek

    Otwarcie siłowni
    27.08.2016

    Dnia 27.08.2016r. na terenie Szkoły Podstawowej w Rogalinku powstała siłownia zewnętrzna z inicjatywy szkoły, sołectwa oraz Rady Rodziców. Z siłowni tej mogą korzystać dzieci, a także wszyscy mieszkańcy Rogalinka. Odbywają się na niej lekcje w-fu, dzięki, którym możemy rozwijać swoją sprawność fizyczną. Wszystkie urządzenia są szczegółowo opisane, dzięki czemu wiemy jak korzystać z nich oraz jak wykonywać na nich prawidłowo ćwiczenia. Siłownia zawiera regulamin, z którym każdy ćwiczący powinien się zapoznać.

    Na pocz±tek

    1 WRZEŚNIA…
    1.09.2016

    Po wakacyjnej przerwie cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok szkolny. Na naszą uroczystość przybyli Burmistrz Gminy Mosina Pan Przemysław Mieloch, Ks. Proboszcz z Eugeniusz Kiszka, Sołtys Rogalinka Pani Dorota Domagała, Sołtys Sasinowa Pan Bogdan Koralewski, Radny Gminy Mosina Pan Zbigniew Grygier, reprezentanci Rady Rodziców Panie Anna Binek, Dorota Wrzalik i zaproszeni goście podziękowali Dyrektor Pani Katarzynie Jaszczak za wieloletnią pracę na rzecz placówki, za wiele cennych inicjatyw, przywitali także nową Panią Dyrektor Monikę Szufnarowską, życząc wielu sukcesów w kierowaniu szkołą. Po części oficjalnej odbyło się krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów kl.2 g przygotowane przez Panie Dorotę Konik, Justynę Podeszwę i Kamilę Ożańską. Na koniec Pani Dyrektor Monika Szufnarowska zaprosiła wszystkich przedszkolaków, aby pomogli uruchomić jej pierwszy dzwonek. Kiedy rodzice z uczniami udali się do klas, Pani Dyrektor zaprosiła gości na spotkanie, którego celem było umówienie wspólnych przedsięwzięć na kolejne miesiące.

    Na pocz±tek

    SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
    SP w Rogalinku 5 m. w powiecie- Gratulacje dla SP w Rogalinku
    3.07.2016

    Nasza szkoła zbiera gratulacje za wynik sprawdzianu szóstoklasisty. Na stronie http://czasmosiny2.pl zostały umieszczone gratulacje dla uczniów, nauczycieli i dyrektora szkoły pod tytułem "Gratulacje dla SP w Rogalinku i Daszewicach".

    Na pocz±tek

    Szkoła w Rogalinku uzyskała najwyższe wyniki z I cz. sprawdzianu szóstoklasisty 2016
    24.06.2016
    Uczniowie naszej szkoły uzyskali średnią 73,89% z I cz. sprawdzianu szóstoklasisty i jest to najwyższa średnia w gminie (76% z matematyki i 71% z j. polskiego). Dla porównania SP 2 w Puszczykowie uzyskała uzyskała średnią 66,20%, a SP 1 w Puszczykowie – 66,38%. Z II cz. sprawdzianu uczniowie uzyskali średnią 78,56% i jest to trzeci wynik w gminie po Daszewicach (81,75%) i SP nr 2 w Mosinie (78,82%). Gratulujemy naszym uczniom!

    Na pocz±tek

    Zakończenie roku szkolnego 2015/16
    24.06.2016

    Czas na wakacje. Ale zanim się pożegnamy, jeszcze trzeba odebrać świadectwa. Pożegnaliśmy uczniów klasy szóstej SP i trzeciej gimnazjum. Obejrzeliśmy inscenizacje, prezentacje, łza się w oku kręciła podczas "wspominek". A teraz czas na wypoczynek.

    Na pocz±tek

    Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
    15.06.2016
    W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” każda klasa stworzyła plakat z własnym hasłem. Mogliśmy przeczytać i usłyszeć m.in.: "Czytamy bo lubimy", "Czy czytam? No przecież!", "A właśnie, że czytam!". Po zaprezentowaniu plakatów odbyło się wspólne czytanie na boisku szkolnym.

    Na pocz±tek

    Zajęcia terenowe
    13.06.2016

    W poniedziałek 13 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 4 spotkali się z rówieśnikami z Zespołów Szkół w Daszewicach i w Rogalinie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie na drugich w tym roku zajęciach terenowych. Tym razem pojechaliśmy do Daszewic, gdzie przy pomocy uczniów z klasy 6 zmierzyliśmy prędkość z jaką płynie rzeka, poznaliśmy rośliny wodne, warstwy lasu i gatunki drzew oraz zbadaliśmy wodę z rzeki Głuszynki. Rywalizowaliśmy również w dwóch konkurencjach sportowych. Zajęcia były dla uczniów okazją do integracji z koleżankami i kolegami z okolicznych szkół oraz wykorzystania zdobytej na lekcjach wiedzy przyrodniczej, a dla nauczycieli możliwością wymiany doświadczeń zawodowych. Gospodarzom dziękujemy za miłe przyjęcie, mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym będziemy mogli spotkać się na kolejnych lekcjach przyrody w terenie. Justyna Podeszwa


    Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
    2.06.2016

    W dniach 30.05-1.06 2016 r. uczniowie klasy 4, 5, 6, 1 i 2 gimnazjalnej naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Program wycieczki przewidywał koncert organowy w Katedrze Oliwskiej, spacer po Ogrodzie Botanicznym w Oliwie – rejs statkiem na Westerplatte, spacer do Pomnika Obrońców Wybrzeża, zwiedzanie Gdyni, okrętu „Błyskawica”, Muzeum Oceanograficznego i Akwarium Morskiego, zwiedzanie gdańskiej starówki: Długiego Targu, portu nad Motławą, katedry. Ostatniego dnia wycieczki byliśmy z wizytą w „Pasiece u strusi” oraz spotkaliśmy się z rybakiem na plaży w Jantarze- zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem pasieki, dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, jak pracuje rybak… a na koniec zwiedzaliśmy zamek krzyżacki w Malborku. Humory dopisywały, pogoda też. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do domu.

    Na pocz±tek

    Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty
    24.05.2016
    Możemy być dumni z uczniów naszej klasy szóstej. Osiągnęli wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty z j. polskiego i matematyki w staninie bardzo wysokim, a z j. angielskiego w staninie wysokim. Ze wszystkich części uzyskali wyniki wyższe niż kraj i gmina - z I części- 73,89%, średnia kraju - 63%, gmina 63,88%, z j. polskiego 71,58%, średnia kraju - 71%, gmina 71,11%, z matematyki 76,05%,średnia kraju 54%, gmina 56,19%, z j. angielskiego 78,53%, średnia kraju 71%, gmina 76,13%.

    Na pocz±tek

    Spotkanie rodzinne w kl. II SP
    20.05.2016
    Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto, które każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie pamiętają o swoich rodzicach pociechy, przygotowując uroczystości w szkole. Dnia 20 maja 2016 r. dzieci z klasy II SP w Rogalinku przygotowały dla swoich mam i tatusiów miłą niespodziankę w formie "Koncertu życzeń". Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności, grając na flażoletach, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Wszystko dla swoich rodziców. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Wielką atrakcją okazało się ognisko przygotowane przez tatę Martynki. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami.

    Na pocz±tek

    Akcja charytatywna klasy 5
    21.05.2016
    Uczniowie klasy 5 byli pomysłodawcami i organizatorami akcji „Pomagamy dzieciom z Domu Dziecka”. Najpierw przez dwa dni zbierali fundusze, sprzedając ciasta w szkole. Za uzbieraną sumę 290 zł zostały zakupione gry (po wcześniejszym ustaleniu z dyrektorem Domu Dziecka w Kórniku - Bninie co jest najbardziej potrzebne). Wczoraj pojechaliśmy całą klasą wręczyć prezenty osobiście. Przy okazji zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem domu dziecka. Zobaczyliśmy, jak mieszkają, uczą się i wypoczywają dzieci tam mieszkające, zapoznaliśmy się z problemami, z jakimi się borykają. A na koniec bawiliśmy się świetnie na placu zabaw. Dziękujemy rodzicom za pomoc w kupowaniu prezentów i za transport. Dziękujemy również Pani Dyrektor Domu Dziecka w Kórniku - Bninie za serdeczne przyjęcie i za propozycję dalszej współpracy. Na pewno skorzystamy. Mariola Samborska

    Na pocz±tek

    Konkursy historyczne
    20.05.2016

    Uczniowie Zespołu Szkół w Rogalinku uczestniczą od lat w licznych konkursach historycznych. Wielokrotnie braliśmy udział i odnosiliśmy sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W zeszłym roku Bartosz Dłubała zajął I miejsce w tym konkursie, a w tym roku miejsce czwarte (startowało ok. 200 uczestników). W ostatnim czasie sporym sukcesem było zdobycie pierwszej lokaty przez drużynę naszej SP w gminnym konkursie z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Zwycięską ekipę stanowili uczniowie klasy piątej - Maja Chocaj i Filip Adamczyk oraz szóstoklasistka - Wiktoria Jędrzejczak. Wszystkie ww. sukcesy uczniowie odnosili pod opieką nauczyciela historii Kazimierza Gzika.
    Na pocz±tek

    Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016
    10.05.2016

    Maja Szulc kl.4 - wynik bardzo dobry, Oskar Fogt kl.4 - wyróżnienie, Kacper Pannert kl.5 - wyróżnienie, Łukasz Kochanka kl.5 - wyróżnienie, Weronika Nowak kl.6 - wynik bardzo dobry
    Na pocz±tek

    III m. w Gminnym Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych
    28.04.2016

    28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Rogalinie odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Rogalinka w składzie: Maja Szulc kl. 4, Łukasz Kochanka kl. 5 i Marek Giernacki kl. 6 zajęła III miejsce. Na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie, a na pierwszym Szkoła Podstawowa z Krosna. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Na pocz±tek

    Zajęcia terenowe w Muzeum Przyrodniczo - Łowieckim w Uzarzewie dla klas 4-5
    19.04.2016
    Siedzibą Muzeum jest XIX-wieczny dwór ziemiański z powozownią i nowo wybudowanym pawilonem. We dworze pokazana jest historia łowiectwa z dawnymi sposobami polowania, broń myśliwska, przykłady sztuki inspirowanej łowiectwem i kultura ziemiańskiego myślistwa. W powozowni zlokalizowano wystawę ptaków i kolekcję jaj ptaków gnieżdżących w Polsce, różnorodne środowiska dziko żyjących zwierząt oraz wystawę "Zwierzęta w czterech porach roku". W pawilonie zgromadzono trofea zdobyte przez Adama Smorawińskiego na pięciu kontynentach oraz kolekcję 78 gatunków papug. Celem edukacyjnym zajęć było również zapoznanie uczniów z warstwami lasu. Po zajęciach wszyscy delektowali się przy ognisku pyszną kiełbasą.

    Na pocz±tek

    Uczymy się, jak pomagać innym
    5.03.2016
    Celem edukacyjnym zajęć z pierwszej pomocy było zapoznanie uczniów klasy drugiej z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka. Dzieci uczyły się oceniać zagrożenie, czy osoba poszkodowana oddycha oraz dowiedziały się, kiedy i jak wezwać pomoc. Ćwiczyły na fantomie uciskanie klatki piersiowej i wdechy ratownicze, a także „pozycję boczną ustaloną”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zajęciach.

    Na pocz±tek

    Sport to zdrowie w kl. II SP
    5.03.2016
    Sport to zdrowie – wychodząc z tego założenia bardzo cieszymy się z lekcji w-f. Zawsze na początku lekcji mamy rozgrzewkę, którą prowadzi pani lub któryś z uczniów. Ćwiczymy elementy piłki siatkowej, koszykowej, unihokeja i to sprawia nam wielką przyjemność. Chłopcy najbardziej lubią piłkę nożną, dwa ognie i unihokeja, natomiast dziewczynki wolą zabawy swobodne i gimnastykę oraz elementy siatkówki.

    Na pocz±tek

    Warsztaty pisankowe w kl. II SP
    5.03.2016
    Twórczość ludowa w naszej szkole przeżywa swój renesans m.in. za sprawą p. Jadwigi Anioła, która zawitała do nas 26.02.2016 r. ze swoimi pisankami. Misternie wykonane przez p. Jadwigę pisanki zachwyciły dzieci. Obecność twórczyni ludowej na zajęciach w kl. II SP jest dowodem aktywnego wykorzystania tradycji w edukacji regionalnej. Dzieci wysłuchały pogadanki nt. sposobów malowania i ozdabiania jajek, następnie mogły spróbować metodą rytowniczą wyrzeźbić własną pisankę.

    Na pocz±tek

    Konkurs matematyczny klasy 5
    20.02.2016
    W piątek odbył się konkurs matematyczny dla klasy V. Wygrał Kacper Pannert, który zdobył 22 p., drugie miejsce zajął Łukasz Kochanka - 19 p., a trzecie Daria Gościniak i Wiktoria Nowak po 14p. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach gminnych.
    Na pocz±tek

    UWAGA! Harmonogram rekrutacji do Szkoły Podstawowej w Rogalinku 2016/17
    16.02.2016 r.

    Harmonogram rekrutacji do Szkoły Podstawowej w Rogalinku...
    Karta zgłoszenia do oddziału przedszkolnego...
    Karta zgłoszenia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej...

    Na pocz±tek

    Dzień Babci i Dziadka
    15.02.2016
    W Szkole Podstawowej w Rogalinku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. W pięknie udekorowanej sali dzieci z kl. II SP wraz z wychowawczynią G. Matuszak przygotowały bogaty program artystyczny. Uczniowie zaprosili swoich dziadków i babcie do teleturnieju "Familiada". Dzieci w formie wierszy złożyły życzenia, po czym zaprezentowały przepiękne utwory wykonane na instrumentach muzycznych. Następnie zaprosiły do wysłuchania odpowiedzi na pytanie "Za co kocham swoją Babcię i Dziadka?". Na koniec dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie zrobionymi upominkami. Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

    Na pocz±tek

    Bal przebierańców
    13.02.2016
    Rada Rodziców Zespołu Szkół w Rogalinku zorganizowała "Bal przebierańców" dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Bawili się wszyscy: klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Zabawa była przednia. Bawiły się razem rodziny kowbojów, Indianie, zakonnice. Wszyscy wykazali się inwencją, jeśli chodzi o przebrania. Pląsy były przeplatane konkursami, a że to był tłusty czwartek, RR ufundowała dla wszystkich wyśmienite pączki.

    Na pocz±tek

    Spotkanie z p. Łukaszem Wierzbickim
    8.02.2016
    W poniedziałek (8.02.), na zaproszenie biblioteki w Rogalinku, gościliśmy w szkole Łukasza Wierzbickiego, autora wielu książek dla dzieci. Pan Łukasz razem z bohaterami swojej książki „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana” zabrał nas w fascynującą podróż do Mongolii. Przywiezione przez autora stroje zmieniły dzieci w Mongołów i gości przybyłych na koronację nowego władcy. Zabawa była wspaniała! Już czekamy na następne ciekawe spotkanie autorskie.

    Na pocz±tek

    WHAT IS POSTCROSSING? It's .
    8.02.2016
    A project that allows anyone to receive postcards (real ones, not electronic) from random places in the world. Od października 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Rogalinku biorą udział w projekcie „Postcrossing – tanie podróżowanie”. W przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej. Postcrossing jest serwisem społecznościowym, który umożliwia jego zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Strona jest w języku angielskim i stosuje się regułę, iż właśnie w tym języku kartki powinny być napisane. Nasza szkoła ma także utworzony profil na stronie internetowej, gdzie system losuje nam adresy przypadkowych osób z całego świata. W ciągu naszej kilku miesięcznej działalności wysłaliśmy kilka kartek do uczestników postcrossingu z takich krajów jak: Rosja, Niemcy, Stany Zjednoczone. My otrzymaliśmy kartki z Chin, Japonii i Holandii.
    Koordynatorem i opiekunem projektu w Zespole Szkół w Rogalinku jest pani Anna Pawlak.
    Na pocz±tek

    Rada Rodziców "osładza nam życie"
    13.01.2016
    Rada Rodziców ponownie osłodziła życie uczniom i pracownikom szkoły. W ramach wdzięczności za zaangażowanie w przygotowaniach do świątecznego kiermaszu i pomoc w zdobyciu funduszy, prywatni sponsorzy z rady poczęstowali wszystkich słodkimi pralinkami

    Na pocz±tek

    Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego- etap rejonowy
    12.01.2016
    W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego brało udział 2 uczniów. Marek Giernacki z kl. 6a zdobył p., a od 32 p. był awans do finału, natomiast Weronika Nowak zdobyła 26 p. Gratulujemy.
    Na pocz±tek

    Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III „Choinka pachnąca poezją”
    22.12.2015
    W dniu 18 grudnia 2015 roku, jak co roku w okresie przedświątecznym, odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. „Choinka pachnąca poezją”. W spotkaniu tym biorą udział uczniowie klas 0-3, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych. Każdą klasę reprezentuje pięcioro dzieci, które recytują wiersze o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami imprezy są Jolanta Chmielarz i Ewa Ostrowska. Konkurs ten cieszy się wielką popularnością wśród uczniów i już na stałe wszedł do kalendarza imprez oraz uroczystości naszej szkoły, o czym świadczy już kolejna, 13 edycja tego wydarzenia. Zwycięzcami konkursu w roku 2015 zostali: I miejsce: Wiktor Sioch z klasy Ib, II miejsce: Apolonia Dudek z klasy IIIa, III miejsce: Zuzanna Wawrzyniak z klasy IIIa, wyróżnienie I: Iga Szulc z klasy IIa, wyróżnienie II: Franciszek Mumot z klasy IIIa.

    Na pocz±tek

    XIX Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej im. Tomasza Zajączkowskiego
    11.12.2015
    4 grudnia br. w Murowanej Goślinie odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej im. Tomasza Zajączkowskiego w kategorii dziewcząt. Nasz klub reprezentowały dwa zespoły "dwójek" i jeden zespół "trójek". Składy: I zespół "dwójek" - Kamila Krzyżaniak, Ola Sobańska i Iga Szulc; II zespół „dwójek” - Paulina Rybska, Maja Szulc i Oliwia Kaczmarek. Zespół "trójek" - Daria Gościniak, Wiktoria Nowak, Wiktoria Król i Wiktoria Napierała. Mimo silnej konkurencji nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze: I zespół „dwójek” zajął IV miejsce, II zespół „dwójek” - XIV miejsce, zespół "trójek" - V miejsce. Zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Na pocz±tek

    Pieczenie pierników
    11.12.2015
    W naszej szkole tradycją stało się pieczenie pierników. Wychowawczynie i rodzice zorganizowali zajęcia kulinarne, których głównym celem była nauka pieczenia pierników. Zapach przypraw korzennych długo roznosił się przyjemnym aromatem po całej szkole. Wielką frajdę dzieciom sprawiła wspólna praca i zabawa przy wałkowaniu i ozdabianiu pierników.

    Na pocz±tek

    Konkurs poezji świątecznej w kl. II
    10.12.2015
    10 grudnia 2015 r. wszyscy uczniowie z klasy drugiej SP w Rogalinku przystąpili do konkursu poezji świątecznej. Celem takich konkursów jest przede wszystkim propagowanie piękna poezji oraz kształtowanie kultury żywego słowa. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i śmieszne bałwanki.

    Na pocz±tek

    Rozgrywki sportowe klas 0-III
    10.12.2015
    W czwartek 10.12.2015 rodzice i dzieci klas 0-III zostali zaproszeni na zawody sportowe „Mikołajkowy Bieg po Zdrowie”. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w konkurencjach. Zarówno dzieci, jak i rodzice wykazali się wielką sprawnością, zaangażowaniem oraz umiejętnością rywalizacji.

    Na pocz±tek

    Spotkanie z Mikołajem
    7.12.2015
    Wizyta Świętego Mikołaja w naszej wsi to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie zawiódł i zawitał do rogalinkowskich i sasinowskich dzieci. Trochę mu w tym pomogli sołtysi wsi Rogalinek i Sasinowo, za co wszystkie dzieci bardzo dziękują. Spotkanie z Mikołajem i elfami przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

    Na pocz±tek

    Andrzejki
    28.11.2015
    W sobotę 21 listopada bawiliśmy się na dyskotece andrzejkowej. Świetna atmosfera, dobra muzyka serwowana przez Macieja i trochę jedzenia to przepis na udaną zabawę. Było nas 39 osób. Dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za pomoc w dopilnowaniu porządku w "kawiarence". Pani Justyna zapraszała na kolejną imprezę: andrzejkowe rozgrywki sportowe! J.P. i K.Z.

    Na pocz±tek

    Andrzejkowe czary – mary w kl. O-III
    25.11.2015
    Wieczór andrzejkowy w tym roku przygotowali uczniowie z Samorządu Szkolnego. Wróżki z klas VI SP i II Gimnazjum wprowadziły zebranych w tematykę andrzejek. Dla uczniów klas 0-III czekały specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby i konkursy. Jednym z bardziej obleganych miejsc było stanowisko malowania twarzy. Przez cały czas uczniowie bawili się w rytm skocznej muzyki.

    Na pocz±tek

    Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
    21.11.2015

    W szkolnym etapie konkursu wygrali i jednocześnie awansowali do rejonowego etapu Marek Giernacki i Weronika Nowak z kl. 6a z wynikiem 30 p. Drugie miejsce zajął Kacper Pannert z kl. 5a - 21 p., trzecie miejsce zajął Oskar Gerke z kl. 6a z wynikiem 19 p. Gratulujemy.
    Na pocz±tek

    Wyniki Złotej Żabki - Konkursu Matematycznego
    21.11.2015

    W szkolnym etapie konkursu wygrał i jednocześnie awansował do II etapu Marek Giernacki z kl 6a z wynikiem 27 p. Drugie miejsce zajął Kacper Pannert z kl. 5a - 19 p., a trzecie miejsce - Weronika Nowak kl. 6a z wynikiem 15 p. Gratulujemy.

    Na pocz±tek

    Spotkanie ze sztuką w kl. II SP
    19.11.2015
    W dniu 19 listopada uczniowie klasy II SP mieli możliwość obcowania ze sztuką plastyczną p. Olszowy. Poprzez zajęcia artystyczne pobudzamy dzieci do aktywności twórczej. Jest to również świetny sposób na nawiązywanie różnych form współpracy z osobami, które pomagają nam stymulować aktywność twórczą w zakresie plastyki. Niezapomnianych przeżyć, nowych wrażeń i wiadomości dostarczyło dzieciom malowanie aniołków, bałwanków i reniferów.

    Na pocz±tek

    Koncert naszych uczniów w domu opieki
    19.11.2015
    19 listopada 2015 zespół muzyczny z naszej szkoły koncertował w domu opieki "Świerkowy Zakątek" w Mosinie.

    Na pocz±tek

    Nauka i integracja - lekcje przyrodnicze w terenie
    30.10.2015
    W piątek 30 października uczniowie z Zespołów Szkół w Daszewicach (klasa 3 i 4), Rogalinie (klasa 4) i Rogalinku (klasa 4) uczestniczyli we wspólnej lekcji przyrody w terenie. Spotkaliśmy się rano w Zespole Szkół w Rogalinie, podzieliliśmy na grupy i wyruszyliśmy do parku przy Pałacu Raczyńskich. Każda grupa otrzymała karty pracy przygotowane wspólnie przez nauczycieli przyrody, na podstawie których uczniowie wykonali praktyczne zadania do tematów realizowanych od początku roku szkolnego w klasie, np. określili kierunki geograficzne na podstawie obiektów przyrodniczych, orientowali plan parku używając kompasu, mierzyli obwód dębów i określali, czy mogą one być pomnikami przyrody. Zajęcia zakończyliśmy chwilą zabawy w przypałacowym parku. Uczniowie zawarli nowe znajomości, a niektórzy spotkali koleżanki i kolegów z przedszkola. Wspólna nauka spodobała się nam tak bardzo, że trudno było się rozstać. Z niecierpliwością czekamy na ciepłą wiosnę, aby kontynuować wspólną naukę na kolejnych zajęciach. Justyna Podeszwa

    Na pocz±tek

    Wspólna nauka i zabawa w klasie II SP
    25.10.2015
    Na każdej lekcji mówimy o sprawach ciekawych, a czasem zabawnych. Wykonując proste eksperymenty, szukamy odpowiedzi na wiele pytań, które bez doświadczeń nie są tak oczywiste. Zaprojektowaliśmy model wulkanu i ulepiliśmy go z gliny, by z bliska obserwować jego wybuch. Sprawdziliśmy, co jest potrzebne, aby mógł palić się ogień. Doszliśmy do wniosku, że do spalania niezbędny jest tlen. Chcieliśmy dowiedzieć się również, dlaczego nie udało nam się zdmuchnąć kartki papieru ze stołu. Okazało się, że zgodnie z prawami przyrody powietrze w ruchu ma mniejsze ciśnienie niż to nieporuszające się, dlatego papier był od góry przyciskany do stołu. Szukaliśmy również odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie wszystkie przedmioty jednakowo spadają. Dzięki temu doświadczeniu dowiedzieliśmy się, co to jest przyciąganie ziemskie. Wnikliwe wykonywanie eksperymentów pozwala nam rozwiązać niejedną tajemniczą zagadkę. Szukanie odpowiedzi sprawia nam wielką radość.

    Na pocz±tek

    Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej w Rogalinku
    14.10.2015
    Dnia 14.10.2015 r. odbyła się ważna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Rogalinku przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili: Pan Wiceburmistrz Burmistrz Przemysław Mieloch i kierownik Wydziału Oświaty Pani Anna Kałek. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą ekologiczną i troską o naszą przyrodę, jak przystało na wychowanków szkoły, której patronem jest Adam Wodziczko. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pasowania dokonała Pani Dyrektor K. Jaszczak, a rodzice rozdali prezenty.

    Na pocz±tek

    Wycieczka do ZOO w Poznaniu klas II i III SP
    10.10.2015
    Wycieczka do dużego ZOO w Poznaniu dnia 08.10.2015 była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogalinku. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości nt. dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Podczas przejażdżki wycieczkową ciuchcią dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Uczniom najbardziej podobały się olbrzymie słonie, śmieszne małpki i wysokie żyrafy oraz groźny tygrys. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

    Na pocz±tek

    Święto Drzewa w Zespole Szkół w Rogalinku
    10.10.2015
    Obchody Święta Drzewa zaczęliśmy sprzątaniem lasu w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Wysłuchaliśmy wtedy prelekcji p. leśniczego Szymona Werfla, który pięknie opowiadał o zasobach lasu i konieczności ich oszczędzania. Następnie klasa II SP wybrała się na wycieczkę do lasu, by tam posłuchać, co drzewa mają nam do powiedzenia. Przeprowadziliśmy kilka doświadczeń, aby poznać, co znajduje się w poszczególnych warstwach lasu. W klasach 0 – III przeprowadzono zajęcia, których motywem przewodnim było drzewo. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne poświęcone drzewom. Uwieńczeniem prac było wykonanie „Drzewka Życzeń”. Uczniowie z klas 0 – V na listkach klonowych napisali prośby drzewa do ludzi. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wykazali się wielkim zaangażowaniem w przygotowanie i przeprowadzenie obchodów Święta Drzewa.

    Na pocz±tek

    Wycieczka do lasu kl. II SP
    6.10.2015
    W piękny wrześniowy dzień uczniowie klasy II SP wybrali się na wycieczkę do lasu. Jej głównym celem była edukacja przyrodnicza. Las zaoferował nam świeże powietrze oraz ciekawe miejsca, by go poznać. Podczas spaceru rozpoznawaliśmy warstwy lasu, nazywaliśmy drzewa, krzewy i rośliny leśne. Zbieraliśmy jesienne skarby: liście, szyszki. Niestety, grzybów nie było. Z przyniesionych materiałów dzieci wykonały prace plastyczne „Warstwy lasu” z wykorzystaniem okazów naturalnych.

    Na pocz±tek

    Na pocz±tek























  • BIP Facebook Dyplomy, certyfikaty... GALERIA Rada Rodziców Zespołu Szkół w Rogalinku Napisz do nas...