A K T U A L N O Ś C I

Życzenia
22.04.2019

Rodzinnych Świąt osnutych tajemnicą Zmartwychwstania, poczucia bliskości, czasu na rozmowy, radości z czasu, który liczy się najbardziej
Monika Szufnarowska Dyrektor Szkoły

Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”
26.02.2019

Jutro (środa 27.2.2019) na czwartej lekcji odbędzie się sprzedaż charytatywnych laleczek w ramach akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Koszt jednej laleczki wynosi 30zł. Na długiej przerwie będzie można obejrzeć laleczki, które będą wystawione na dolnym korytarzu. Dzieci z klas młodszych mogą przyjść z wychowawcą przed długą przerwą, a następnie dokonać zakupu po przerwie, tak jak pozostali uczniowie. OSOBY, KTÓRE NIE NAPISAŁY W AKCIE URODZENIA „REZERWACJA”, A CHCĄ KUPIĆ SWOJĄ LALKĘ, PROSZONE SĄ O PODEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA I UZUPEŁNIENIE AKTU, W PRZECIWNYM RAZIE LALECZKA ZOSTANIE WYSTAWIONA NA SPRZEDAŻ. Osoby, które wcale nie wypełniły „aktu urodzenia” również proszone są o podejście do klasy 0b.

Wigilie klasowe
23.12.2018


Oddział przedszkolny, grupa 0b:
23.12.2018

A tak było u nas - życzenia, poczęstunek, śpiewanie kolęd... Dziękujemy Gwiazdorowi za piękne prezenty i życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

"Dziewczynka z zapałkami"
13.12.2018

"Dziewczynka z zapałkami" to tytuł przedstawienia przygotowanego przez kl. OA dla rodziców. Było świątecznie, smacznie, edukacyjnie i z humorem. Pierwsza wspólna Wigilia za nami.

Oddział przedszkolny, grupa 0b:
13.12.2018

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w "Świątecznych warsztatach plastycznych" w Pracowni Artystycznej pani Lucyny Smok w Rogalinku.

"Fabryka Śmiechu Michałek"
6.12.2018

Mikołajkowy wyjazd oddziałów przedszkolnych do "Fabryki Śmiechu Michałek" w Poznaniu.

"Mikołajkowy zawrót głowy"
6.12.2018

W grupie 0A mikołajkowy zawrót głowy!

„Dzień Pluszowego Misia”
29.11.2018


Oddział przedszkolny, grupa 0b; My również obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Zapraszamy do galerii.yka Fryderyka Chopina rozbrzmiewała wczoraj w sali nr 7. "Koncertowała" dla nas mama naszej koleżanki Tosi - pani Monika Mumot, która zadbała nie tylko o piękny repertuar, ale także wytworny strój, godny prawdziwej sali koncertowej! Dziękujemy za wspaniały występ!

"Śniadanie daje moc"
23.11.2018

Grupa OA już wie, które "śniadanie daje moc". Pozaliśmy tajemnicę piramidy żywienia, ale najwiekszą frajdą było własnoręczne przygotowanie soków owocowo-warzywnych. Było zdrowo i pysznie!

"Kocham Cię, Polsko!"
23.11.2018

20 listopada odbył się konkurs "Kocham Cię, Polsko!" dla oddziałów przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą na temat Polski oraz Rogalinka.

Oddział przedszkolny, grupa 0b:
11.11.2018

W ostatnim czasie przygotowywaliśmy się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, graliśmy na własnoręcznie wykonanych instrumentach, szukaliśmy jesieni, budowaliśmy piętrowe domy oraz obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek".

Pierwsza akcja charytatywna grupy 0A
27.10.2018

Pomagamy i bardzo dobrze się bawimy - idealnie! Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu akcji.

"Sztuka puka"
27.10.2018

"Sztuka puka"... w grupie 0a coraz głośniej!

Oddział przedszkolny, grupa 0b:
27.10.2018

Kolejny tydzień upłynął nam bardzo szybko i pracowicie. Dużo się nauczyliśmy, dużo poznaliśmy, dużo widzieliśmy. Wszystko nas interesuje...a w szczególności dalsze losy bohaterów "Magicznego drzewa" Andrzeja Maleszki - czytamy już III część!

Oddział przedszkolny, grupa 0b:
20.10.2018

W tym tygodniu mogliśmy się poczuć jak prawdziwa orkiestra, poznaliśmy literę "m jak motyl" i cyfrę 1, malowaliśmy farbami, lepiliśmy z plasteliny, dowiedzieliśmy się co należy zrobić, gdy zaatakuje nas pies oraz skończyliśmy czytać drugą część serii "Magiczne drzewo. Tajemnica mostu" Andrzeja Maleszki.

W życiu klasy 0A dzieje się bardzo dużo!
12.10.2018

W życiu klasy 0A dzieje się bardzo dużo! Coraz więcej wiemy, rozumiemy i dostrzegamy. Ale najważniejsze, że coraz lepiej się znamy i bardzo lubimy.

"Strażackie syreny" zawitały do klas 0-3 SP Rogalinek
12.10.2018

Pan Lupa i Cypis zaprosili dzieci na koncert strażackiej orkiestry dętej. Wysłuchaliśmy pięknej muzyki, a przede wszystkim poznaliśmy takie instrumenty jak: puzon, tuba, trąbka.

Oddział przedszkolny, grupa 0b:
6.10.2018

W piątek 5 października poznaliśmy pierwszą literę alfabetu "A jak aparat". Pomogły nam w tym dary jesieni, które sami przynieśliśmy do naszej klasy.

Wycieczkę autokarowa do Teatru Animacji
5.10.2018

W czwartek 4 października oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt. "Dziób w dziób".

,,Zbieraj baterie"
23.09.2018

22 września nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ,,Zbieraj baterie" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie. Zajęliśmy 2 miejsce spośród szkół i przedszkoli w gminie Mosina. Otrzymaliśmy 4 pojemniki na odpady. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 211,3 kg. Zwycięską klasą została kl. 2. Gratulujemy!

Rozśpiewane ranczo
16.09.2018

Jakie dźwięki towarzyszą na farmie, czy zwierzęta potrafią śpiewać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z klas 0-3, tworząc podwórkową orkiestrę i słuchając pięknych utworów wykonanych na niezwykłych instrumentach.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego
3.09.2018

No to doczekaliśmy się wszyscy - pierwszy dzwonek.

31.08.2018


Ostatnie" wychodne" zerówkowiczów w roku szkolnym 2017/2018
23.06.2018

Lody w Rogalinie i muzeum powozów i bryczek p. Hieronima Raduły.

Plener malarski
31.05.2018

W dniu 29.05.2018 r. p. S. Waligóra - mama Pawła, dusza artystyczna zorganizowała dla dzieci z zerówki plener malarski. Celem zajęć było doskonalenie zdolności plastycznych uczniów. Uczniowie pod czujnym okiem p. Sylwii stworzyli przepiękne prace ukazujące piękno naszego rogalinkowskiego krajobrazu. Bardzo się cieszymy, że p. Sylwia poświęciła swój czas na doskonalenie umiejętności naszych milusińskich.

Wycieczka do drukarni
26.05.2018

Dnia 25.05.2018 gościliśmy w drukarni EMPIR w Sasinowie. Celem wycieczki było poznanie zawodów ludzi pracujących w drukarni. Większość urządzeń drukarskich wzbudziła u dzieci podziw i zdziwienie. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści pani kierowniczki, która pokazała drogę od białej kartki do kolorowej broszurki. Dzieci obserwowały proces rozcinania, składania i sortowania papieru. Na pamiątkę pobytu otrzymaliśmy notesiki. Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom za umożliwienie wejścia na teren zakładu. Pani Przybylak- mamie Wiktorii dziękuję za pomoc w organizacji wycieczki, pani Gramzie- mamie Zosi dziękuję za pomoc w opiece podczas wycieczek.

Z wizytą w zakładzie krawieckim
25.05.2018

Dnia 24.05.2018r. klasa zerowa, dzięki uprzejmości właścicieli zwiedziła zakład krawiecki państwa Waligórów. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej oraz ukazanie przydatności tego zawodu. Dzieci zobaczyły wyposażenie zakładu oraz sposób działania urządzeń i przyborów jakimi posługuje się krawcowa, jak również etapy powstawania odzieży. Miłą niespodzianką przygotowaną przez p. Sylwię był poczęstunek dla dzieci i możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy rodzicom Pawła, p. Waligórom za umożliwienie wizyty w zakładzie oraz poświęcony dzieciom czas. W drodze powrotnej p. P. Gramza zafundowała dzieciom odpustowe pierniczki za dobre zachowanie podczas wycieczki.Dziękujemy.

"Cudownych rodziców mam"
21.05.2018

Dnia 18 maja 2018 w naszej szkole odbyło się wielkie święto - Dzień Rodziny dla rodziców, gości i dzieci z klasy zerowej. Rodzice z dumą przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy. Uczniowie przygotowali dla swoich rodziców zabawy muzyczno - ruchowe metodą Batii Strauss. Rodzice chętnie włączyli się do zabawy. Na koniec odbyła się zabawa "Zgaduj - zgadula", tzn. rodzice musieli odgadnąć, na którym obrazku znajduje się ich portret, za co otrzymali medale i upominki. A później ognisko i świetna zabawa na świeżym powietrzu. Ta uroczystość pozostawia po sobie miłe wspomnienia, jak również cementuje więzy rodzinne, zachowując tradycje jakie są kultywowane w naszej społeczności.

Wiedeńscy mistrzowie w SP Rogalinek
19.05.2018

W piątek 18.05. klasa pierwsza i zerówka SP przeniosły się do Wiednia, aby poznać W. A. Mozarta - cudowne dziecko i L. Van Beethovena - głuchego geniusza. Pan Lupa i przyjaciele przekonali nas jak zróżnicowana jest muzyka klasyczna i czy na pewno musi być poważna. Dzieci usłyszały wiele utworów tych twórców i świetnie się przy tym bawiły.

Spotkanie z pielęgniarką
19.05.2018

Dnia 18.05.2018 r. zawitała do nas pani Basia, ciocia Mateusza, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu w Puszczykowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam np. w jaki sposób hamować krwawienie z nosa. Demonstracja różnego rodzaju igieł i strzykawek wzbudziła duże zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy za tak owocną wizytę.

Zabawy z Ozobotem
13.05.2018

Przez cały tydzień dzieci z zerówki mogły testować małego robocika. Celem tych zajęć było użycie właściwej sekwencji kolorów, tak aby poprawnie zaprogramować robota. Nie zawsze nam się to udawało i robot sam wybierał sobie drogę, ale to przecież dopiero początki nauki programowania. Dzieci starały się określić położenie robota, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Ćwiczenia w czytaniu
13.05.2018

Nauka czytania w edukacji przedszkolnej nie sprowadza się do zapoznania przedszkolaka z alfabetem. To również nie czytanie książki chórem. W naszej zerówce doświadczyliśmy wielu metod nauki czytania. Jedną z najbardziej ulubionych przez dzieci jest układanie wyrazów z sylab. I w tym jesteśmy dobrzy.

10.05.2018Wesołe lekcje w-f w klasie zerowej
9.05.2018


Programowanie przez rysowanie
9.05.2018


Ilość zabawy i nauki z Ozobotem jest nieograniczona. Przekonały się dzisiaj dzieci z zerówki testując małego "robocika". Ozobot i Doc wykonywały szalony taniec i docierały do różnych miejsc zaprogramowanych przez dzieci. Te proste urządzenia sprawiają, że programowanie staje się łatwe i wdzięczne na poziomie edukacji przedszkolnej.

Lekcje patriotyzmu w klasie zerowej
30.04.2018


Realizacja bloku tematycznego "Jesteśmy Polakami i Europejczykami". Udział w konkursach plastycznych "Moja mała ojczyzna" i "Pocztówka z Mosiny". Nauka piosenki "Jestem Polakiem". Udział w apelu z okazji Święta 3 Maja. Poznanie legend, zabytków i miejsc pamięci narodowej związanych z Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Rogalinkiem.

Prawdziwy trening piłkarski
18.04.2018


Wielkopolska Akademia Piłkarska zaprasza młodych miłośników futbolu na treningi, dlatego dzisiaj uczniowie zerówki mieli okazję potrenować z przedstawicielem tejże Akademii.

Imponujące impresje Claud'a Debussy'ego
15.04.2018


Czy dźwiękiem można namalować obraz? Na to pytanie dzieci ze Szkoły Podstawowej szukały odpowiedzi wraz z artystami z ART BONSAI. Artyści zaprosili dzieci do świata plastyki, gdzie obrazy powstają pod wpływem muzyki.

Trening umiejętności społecznych
12.04.2018


Umiejętności społeczne to kompetencje, które przyczyniają się do skutecznego funkcjonowania w grupach społecznych, dlatego dzieci z zerówki kształciły te kompetencje podczas 8 warsztatów, prowadzonych przez szkolnego psychologa p. W. Wardziak-Lubka. Mają one pomóc dzieciom w codziennych kontaktach ze sobą i z dorosłymi. Dzieci uczyły się przede wszystkim szacunku do siebie i do innych. Dobra szkoła społecznego uczenia się to głównie zabawa. Zerówkowicze chętnie słuchali prelekcji p. psycholog, ale jeszcze lepiej bawili się przedstawiając scenki dramowe dotyczące danego zagadnienia.

Dalszy ciąg doświadczanek
8.04.2018

Dalszy ciąg doświadczanek przyrodniczych, tym razem rozsadzamy wykiełkowane nasiona i dalej czekamy co nam z tego wyrośnie.

Święto Patryka w zerówce
8.04.2018

Święto Patryka w zerówce.

Zajączek w zerówce
25.03.2018

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi dzieci czekały na zajączka, po zjedzeniu wielkanocnego śniadania. Zajączek nie przeraził się zimna i odwiedził dzieci w zerówce. Dzieci szukały ukrytych prezentów na dworze, chociaż było zimno. Uśmiechy i radość na buziach zerówkowiczów wynagrodziły zajączkowi jego poświęcenie. Ale było radości i zabawy!!! Dziękujemy zajączku!

Klasowy konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie"
25.03.2018

Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich dzieci. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze o tematyce wiosennej.

Powitanie wiosny
22.03.2018

21 marca 2018 klasy "0" i II wesoło i z humorem obchodziły powitanie wiosny. Barwnym i głośnym korowodem przeszliśmy ulicami Rogalinka w poszukiwaniu oznak wiosny. Po powrocie do szkoły pożegnaliśmy Panią Zimę i miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.

Zerówkowe "doświadczanki", tym razem chemiczne
22.03.2018

Dzisiaj zastanawialiśmy się dlaczego oliwa zawsze wypływa... na wierzch.

Zabawy tematyczne, swobodne, w "role"
21.03.2018

W naszej zerówce zabawa pozwala nam rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie, estetycznie, ruchowo i duchowo. Dzisiaj w astronomiczny dzień wiosny chwytaliśmy wiosenne promyki słońca na placu zabaw.

Dzień Kobiet w zerówce
8.03.2018

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty. Taki dzień raz się w roku zdarza. Gdy 8 Marca z gwarem wiosny Wytryśnie z kalendarza". Z okazji Święta Kobiet chłopcy z klasy zerowej przy pomocy rodziców złożyli koleżankom i pani wychowawczyni serdeczne życzenia i kwiatki. Wyrazem wdzięczności były również własnoręcznie zrobione tulipany. Wszystkim chłopcom z klasy "0", i tym małym i tym dużym serdecznie dziękujemy.

W świecie bajek i baśni
2.03.2018

Książka naszym przyjacielem. Spotkanie z bibliotekarzem, organizacja "Kącika ciekawej książki", opowiadanie ulubionych baśni, rozwiązywanie krzyżówek o bohaterach naszych bajek, to wszystko miało na celu rozbudzanie zainteresowania dzieci książkami oraz wdrażanie do szanowania książek jako wartości materialnej i kulturowej.

Ciekawe lekcje w-f w klasie zerowej
2.03.2018


Przenikanie się tradycji
9.02.2018

Przenikanie się tradycji, stare czy nowe, co wybrać? Na szczęście dzieci z zerówki nie musiały wybierać. Delektowanie się smakiem pączków w "tłusty czwartek" jest nie tylko przyjemnością, ale również zadośćuczynieniem wielowiekowej, polskiej tradycji, o której nie wolno nam zapominać. Od paru lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa. W tym roku również nie zawiodła i dzieci z zerówki otrzymały mnóstwo słodkich życzeń walentynkowych.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
27.01.2018

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tego dnia można spotkać w szkole wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych postaci bajkowych. Na sali podczas pląsów i tańców robi się kolorowo i wesoło.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez firmę ART-MUSIC.

Jak nauczyć dziecko czytać?
24.01.2018

W zerówce próbujemy różnych sposobów. Jednym z nich jest wielokrotne pokazywanie uczniom zestawu kart ze ściśle określoną treścią, są to wyrazy z nową literką. Każdy zestaw prezentuję dzieciom 3 razy dziennie w odstępach 30-sto minutowych. Metoda ta oparta jest o system kart wymyślonych przez p. Glenna Domana. Dziecko zapamiętuje wyrazy słuchowo oraz wzrokowo, a system powtórzeń skutecznie zapisuje je w pamięci trwałej.

Kodowanie informacji
24.01.2018

Zadaniem dzieci było umieszczenie kotów w kolorze białym, brązowym i czarnym na płocie, za płotem, przed płotem. Następnie dzieci kodowały swoją informację przedstawiając ją na tablicy w postaci symboli (koła w kolorze białym, czarnym, brązowym). Pozostałe dzieci odczytywały kompozycje ułożoną na tablicy.

Dzień Babci i Dziadka
20.01.2018

W dniu 19.01.2018 dzieci z zerówki zaprosiły do szkoły swoje ukochane babcie i dziadków. Dzieci przedstawiły ciekawy program artystyczny, jasełka, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach oraz zaprosiły dziadków i babcie do wspólnej zabawy... To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy z wnuków.

Mówimy miłym głosem
18.01.2018

Trening umiejętności społecznych w zerówce- cz.2. Mówimy miłym głosem.

Nareszcie pierwszy śnieg
18.01.2018

Nareszcie pierwszy śnieg i zabawy na śniegu. Tropimy ślady zwierząt.

Operowe opowieści wg Staniaława Moniuszki
11.01.2017

W dniu 12.01.2018. dzieci z klasy "0" i "I" miały okazję obejrzeć fragmenty spektaklu operowego, poprzedzone komentarzem podróżnika Marcela. Brawurowo wykonane arie operowe przez solistkę podkreśliły niezwykłość spektaklu. Celem spotkania było pokazanie najmłodszej publiczności uroku i wyjątkowości opery jako gatunku muzycznego.

Za oknem jesienna plucha...
11.01.2018

Za oknem jesienna plucha, a u nas w zerówce zimowo. A to za przyczyną sztucznego śniegu, który robiliśmy z pianki do golenia i sody. Taka namiastka zimnego puchu dała dzieciom wiele radości. Zagniatanie, lepienie, formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia motorykę małą.

"Trening umiejętności społecznych"
11.01.2018

Dzisiaj tj. 10.01.2018 klasa "0" rozpoczęła "Trening umiejętności społecznych" prowadzony przez p. psycholog W. Wardziak-Lubka. Dzieci poznały 3 kroki dobrego słuchania i wdrażały je w życie w ciągu dnia. Bardzo chętnie odgrywały scenki dramowe, wskazujące na umiejętność słuchania.

Jasełkowe spotkanie z rodzicami
19.12.2017

W piątkowy wieczór 15.12.2017 r. cała zerówka wraz z rodzicami spotkała się przy jednym stole. Na początku rodzice obejrzeli jasełka pt."Historia świętej rodziny, której zła wróżka pomieszała szyki". Następnie wręczyliśmy rodzicom własnoręcznie zrobione świeczniki, no i z niepokojem wypatrywaliśmy gwiazdora z prezentami. Później podzieliliśmy się opłatkiem i w miłej, i świątecznej atmosferze spędziliśmy wieczór. Wigilia klasowa i kolędowanie z rodzicami bardzo nam się podobało.

Od ziemi aż do nieba na żywioły uważać trzeba
13.12.2017

W tym tygodniu przeprowadzaliśmy zabawy badawcze, za pomocą których poznawaliśmy wybrane właściwości powietrza, wody, ognia i ziemi.

Legendy góralskie
10.12.2017

Legendy góralskie to element naszego dziedzictwa narodowego, naszej kultury i tradycji, dlatego pasjonaci tej tradycji przekazują ją dzieciom. Dnia 08.12.2017 o polskim kompozytorze K. Szymanowskim, który zakochał się w górach opowiedzieli nasi goście.

Warsztaty plastyczne w pracowni p. L. Smok
8.12.2017

Dnia 07.12.2017 r. klasa zerowa skorzystała z zaproszenia Pracowni Artystycznej z Rogalinka pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dębów. Tematem przewodnim było malowanie bombek.Dzieci bawiły się świetnie, malowały farbami, przyklejały cekiny, aniołki, gwiazdki, posypywały bombkę brokatem. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera, której nigdy nie brakuje u p. Lucynki.

Wszystko wokół nas się zmienia, poznajemy urządzenia
5.12.2017

Cele lekcji:
- zapoznanie z urządzeniami ułatwiającymi ludziom życie.
- zwrócenie uwagi na postęp techniczny
- zabawy konstrukcyjne z urządzeniami człowieka pierwotnego.

Rysujemy wiedzę w zerówce
5.12.2017

Wizualizacja litery "d' i "m".

Pieczenie pierników
5.12.2017

W dniu 04.12.2017 uczniowie zerówki pod kierunkiem wychowawczyni, mam i cioć przeprowadzili zajęcia kulinarne pt."Mikołajkowe pieczenie pierników". Głównym celem było upieczenie ciastek, ale również integracja wszystkich dzieci i rodziców. Zapach korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole. Wielką frajdę sprawiło dzieciom wykrawanie ciasta i dekorowanie upieczonych pierników, no i degustacja.

30.11.2017


Andrzejki w zerówce 2017
30.11.2017

30 listopada 2017 w klasie "0" zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, czy wróżenia z wykorzystaniem kubeczków. Wróżby przeplatane były tańcami przy "smerfnej" muzyce.

Uczymy się efektywnie współpracować ze sobą
29.11.2017

Podstawą nowej koncepcji efektywnego uczenia się jest edukacja poprzez doświadczenie, samodzielne odkrywanie, badanie, poszukiwanie, połączone z możliwością wyboru metod pracy. Tak też było w zerówce na lekcji o ptakach.

Rewia na lodzie: "Królowa Śniegu." - wyjazd klas 0-3
29.11.2017

Uczniowie naszej szkoły na ten wyjazd czekali od dawna. Temperatura panująca wewnątrz zaskoczyła niektórych uczniów, chociaż wiedzieli, że plaży na Majorce nie będzie. Obejrzeliśmy wspaniałe widowisko zrealizowane z wielkim kunsztem i rozmachem. Uczniom podobały się poszczególne sceny zatańczone głównie przez dzieci. Odpowiednio dobrana choreografia, pełna napięć muzyka przeniosły nas wszystkich w zaczarowany świat.

Dzień Pluszowego Misia w zerówce w SP Rogalinek
23.11.2017

Z okazji Święta Misia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi misiami. Pani wychowawczyni przybliżyła dzieciom historię pluszowego misia. Następnie przywitaliśmy Obieżyświata Misia Oliwiera i Gerwazego z ich właścicielem p. Filipem - wujkiem naszej Amelki. Pan Filip to prawdziwy podróżnik. Opowiedział o tym, dokąd zawędrował ze swoim pluszakiem podczas dalekich podróży. Miś Oliwier pochwalił się, że był w Tajlandii, Wietnamie, Chinach i pokazał nam ciekawostki z tych państw. Dzieci chętnie pytały gościa o jego dalekie wyprawy, no i dlaczego bierze ze sobą misie. Wykonaliśmy piękną laurkę i podziękowaliśmy naszemu gościowi za piękne opowieści oraz za misiowy kalendarz.

Świat w internecie
23.11.2017

Podczas zajęć z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu klasa "0" zapoznała się z programem "Sieciaki.pl". Dzieci opowiadały o własnych doświadczeniach z wykorzystaniem komputera. Przybliżyły sobie pojęcie sieć za pomocą zabawy ilustrującej działanie sieci komputerowej. Ta zabawa uświadomiła uczniom, że łatwo w internecie serfować, ale jeżeli wyrządzi się zło, trudniej to odplątać.

Akademia Aquafresh
23.11.2017

Klasa "0" uczestniczyła w programie "Akademia Aquafresh". Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy "Pastusiowe przygody" czyli animowane bajki edukacyjne i słuchowiska z zakresu higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego Pastusie nie lubią Robaczka Próchniaczka, jak dbać o zęby, jak często chodzić do dentysty i kto to jest Cukrowy łobuz. Po każdym zajęciu uczniowie odpowiadali na pytania zdobywając różne sprawności.

Spotkanie z psychologiem zwierząt z fundacji "Zwierzęce Marzenia" z Komornik
18.11.2017

Klasa "0" wysłuchała prelekcji nt. "Psi elementarz" Dowiedzieliśmy się jak można zaadoptować kota lub psa, co te zwierzaki powinny jeść i jak opiekować się naszymi podopiecznymi.

Jesienny Bieg Po Zdrowie
18.11.2017

W piątek 17.11.2017 r. odbył się "Jesienny Bieg Po Zdrowie" grupy zerowej SP Rogalinek i grupy "Tygrysków" z przedszkola "Słoneczko" z Rogalinka. Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej i wzmacnianie wiary we własne siły. Poszczególne zadania wymagały od dzieci zwinności i szybkości. Ważna też była umiejętność pracy w zespole. Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach. Uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki.

Metody nauki czytania w zerówce Sp Rogalinek 14.11.2017
14.11.2017

Zdobycie umiejętności czytania wymaga od dziecka wielkiego trudu,dlatego tak dużo urozmaiconych metod początkowej nauki czytania, zmierzających do określonego celu. Stąd wniosek .że w naszej zerówce ciężko i wytrwale pracujemy nad tą umiejętnością.

Wizyta harcerek ze szczepu "Wilki"- Olgi Kijak i Basi Bąk
14.11.2017

W dniu 14.11.2017. odwiedziły nas w zerówce starsze koleżanki, które należą do drużyny harcerskiej w Mosinie. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami obowiązującymi zucha i harcerza. Dziewczyny zachęcały uczniów do samodzielności, opowiadając o zdobywaniu różnych sprawności, o zbiórkach, biwakach i obozach. Przez to dzieci mogły poznać na czym polega bycie dobrym zuchem i harcerzem zgodnie z harcerskimi zasadami.

Śniadanie daje moc w zerówce - cd. 14.11.2017 Zawsze myj ręce przed jedzeniem
14.11.2017

Dzieci próbowały umyć się za pomocą klocka mając związane ręce.To ćwiczenie uświadomiło dzieciom, że trzeba się myć wszędzie i dokładnie. Przeanalizowaliśmy wiersz D. Gellner "Bałaganiara", próbując odpowiedzieć na pyt." Jak wyglądałoby nasze życie, gdyby wszyscy byli bałaganiarzami i leniami."

Święto Niepodległości
10.11.2017

Obchody Święta Niepodległości w zerówce SP Rogalinek. W ramach bloku tematycznego "My Polacy" uczyliśmy się patriotyzmu, śpiewając piosenkę "Jestem Polką i Polakiem, fajną dziewczynką i chłopakiem", obejrzeliśmy film pt. " Mały Polak" o symbolach narodowych. Wykonaliśmy dużo prac plastycznych, upamiętniających to święto, przy okazji rozwijając zdolności manualne. Byliśmy na cmentarzu zapalić znicz pod pomnikiem poległych w czasie I wojny światowej. Poznaliśmy również sylwetki Polaków, którzy w różny sposób walczyli o wolność. Uczestniczyliśmy w akademii z okazji tego święta, przygotowanej przez starsze koleżanki i kolegów. Zakończeniem dnia było zjedzenie świętomarcińskich rogali i zapoznanie się z legendą o tym dlaczego w Wielkopolsce jemy tyle rogali.

Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem - ciąg dalszy akcji Śniadanie daje moc
10.11.2017

Dzieci przechodząc przez labirynt zbierały różne produkty spożywcze, warzywa i owoce. Po zakończeniu zadania dziecko musiało wymyślić jak może wyglądać jego śniadanie z zebranych produktów. Labirynt pełnił rolę drogi, jaką dziecko pokonuje idąc do szkoły, stąd tak ważna rola śniadania.

Śniadanie daje moc
8.11.2017

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i gotowania, dlatego w czasie zajęć edukacyjnych klasa "0" wzięła udział w akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci otrzymały cenne informacje w oparciu o 12 zasad odżywiania oraz o roli prawidłowego żywienia. Dzieci poprzez zajęcia kulinarne i zabawy ruchowe zwiększyły swoją świadomość nt. roli śniadania w diecie dziecka.

Baletowe opowieści Czajkowskiego i Strawińskiego w kl. "0"
8.11.2017

W niezwykłą podróż muzyczną zabrał nas kompozytor "Dziadka do orzechów" Piotr Czajkowski. Usłyszeliśmy i obejrzeliśmy słynne tematy muzyki baletowej, takie jak: "Walc kwiatów" czy "Taniec cukrowej wieszczki" z baletu "Dziadek do orzechów". Poznaliśmy również innowacyjne spojrzenie na muzykę p. Igora Strawińskiego. Harmonika jego kompozycji wywołała w nas pewne zdumienie i zaskoczenie.

Gry planszowe integrują i uczą
3.11.2017

W warunkach dominacji kultury audiowizualnej gra planszowa ćwiczy pamięć, rozwija myślenie no i przemyca wartości edukacyjne i społeczne. Dzisiaj zerówka grała w "Sylabinkę" czyli dzięki grze planszowej dokonywaliśmy analizy i syntezy wyrazów oraz uczyliśmy się wygrywać i przegrywać.

Kreatywne zabawy dzieci w zerówce
31.10.2017

Istotą zabaw tematycznych, które są bardzo lubiane przez dzieci jest odtwarzanie w postaci zabawowej różnych sytuacji, faktów i zdarzeń zaobserwowanych w życiu. Zabawy w role takie jak: w sklep, w szkołę, w dom, zajęcia i zawody dorosłych (traktorzysta, kierowca, strażak, nauczyciel, pielęgniarka) są dla naszych dzieci okazją do poznawania ról społecznych i relacji między ludźmi.

Dni Bezpieczeństwa
31.10.2017

W dniach 25-27 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpieczeństwa. Z myślą o najmłodszych ogłoszono konkurs na plakat lub komiks pod hasłem “Bezpieczna przerwa”. Prace były ocenianie w trzech kategoriach - estetyka, samodzielność wykonania oraz kreatywność. Wyróżnienia i nagrody otrzymały: Martyna Kruszona z klasy 1, Karina Gładysz, Maja Baranowska i Wiktoria Witkowska z klasy 2 oraz Marika Łuczak z klasy 3. Ponadto uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty, które zawisły na hallu szkoły (poniżej fotorelacja). W ramach wydarzenia “Starsi - młodszym”, uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek m.in. broszury informacyjne, filmy psychoedukacyjne oraz zajęcia profilaktyczne poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem na drodze, w cyberprzestrzeni, podczas zabawy etc. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom - organizatorom i uczestnikom oraz Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla osób wyróżnionych w konkursie plastycznym.

Zajęcia zabawowo - sensoryczne
27.10.2017

Dzisiejsze zajęcia w zerówce miały na celu usprawnianie manualne, czyli doskonalenie precyzji dłoni.

Konkurs recytatorski w kl "0" "Jesienna Zaduma"
26.10.2017

Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy i recytacji oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły. Jury w składzie p. Irena Kmieciak, p. Małgorzata Wojdat i p. Bożena Łuczak ogłosiło laureatów: I miejsce- Amelia Nitendel- Kaliszer, Szymon Rąk, II miejsce- Mikołaj Firuta, III miejsce- Zofia Gramza. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki i gratulacje. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i ciekawą interpretacją utworów.

Obserwacja pracy strażaków
23.10.2017

Nasza zerówka to ma szczęście do poznawania pracy różnych ludzi. Tym razem obserwowaliśmy strażaków przy wycinaniu konarów naszej lipy. Było to bardzo ekscytujące, gdyż połamane gałęzie zagrażały nam "maluchom" wychodzącym na spacer. Ale dzielni strażacy, dla naszego bezpieczeństwa zrobili porządek z niepotrzebnymi gałęziami.

Wyjazd do teatru
19.10.2017

Dnia 19.10.2017 r. dzieci z klas 0-3 wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Słoń i kwiat" w wykonaniu profesjonalnych aktorów oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Dzieci obejrzały mądry, zabawny spektakl o wierze we własne siły, o zagubieniu w świecie dżungli, o dostrzeganiu wartości w innych osobach oraz o sile marzeń.

Uczymy się ratować
18.10.2017

Podczas zajęć z pierwszej pomocy uczniowie zerówki w trakcie zabawy uczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje. W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez WOŚP. Na tych zajęciach ćwiczący uczyli się rozpoznawania trzema zmysłami (wzrok, słuch, dotyk) czy poszkodowany oddycha. Dzieci świetnie bawiły się przy układaniu osoby w pozycji bocznej ustalonej. Już kilku uczniów "zdeklarowało się", że w przyszłości będzie ratownikami, choć stwierdzili, że do ratowania życia potrzebna jest siła.

"Autostrada do szkoły"
17.10.2017

17.10.2017r. dotarł do naszej szkoły program społeczno- edukacyjny "Autostrada do szkoły". Dzieci mogły przenieść się na wirtualną ulicę, gdzie starały się poruszać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu narzędzi typu wirtualne google znacznie wzrosła atrakcyjność zajęć. Dzieci mogły również na interaktywnym stole rozpoznawać znaki drogowe układając je z puzzli. Można było sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując quiz o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji za profesjonalne przedstawienie tematu i świetną zabawę.

Koncerty muzyki klasycznej w naszej szkole
13.10.2017

Dnia 13.10.2017 zawitał do klasy 0 i I rudy ksiądz z Wenecji, pan Antonio Vivaldi, a to za sprawą aktorów i artystów z firmy Art Bonsai z Poznania. Poprzez dzisiejszy koncert dzieci w prosty i ciekawy sposób przybliżyły sobie trudną tematykę muzyczną. Przewodnikiem po tej trudnej drodze był podróżnik Maurycy z przyjacielem Cypisem. Obaj bohaterowie ruszyli szlakiem Vivaldiego poszukując w jego twórczości odgłosów natury. Towarzyszyły im leśne skrzaty, które grały na skrzypcach, altówce i wiolonczeli, tworząc smyczkowe trio.

A w zerówce praca wre
11.10.2017

Uczymy się współpracować w grupie, kształcimy również spostrzegawczość i pamięć - gra Memory. Matematyka na wesoło w zerówce. Segregujemy wg wielkości, kształtu, koloru, tworzymy zbiory.

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Rogalinku
13.10.2017


Zajęcia integracyjne z rodzicami w ramach Warsztatów Plastycznych
9.10.2017

Celem warsztatów było zatrzymanie pędzącego rodzica, pochylenie się nad swoim dzieckiem, a przede wszystkim wspólna zabawa. Warsztaty uświadomiły wszystkim, że nic nie zwalnia rodzica z działań twórczych dla dobra swojego dziecka. Przybliżyliśmy sobie ciekawe techniki plastyczne m.in. poznaliśmy konsystencję "Suchej porcelany" i "Pachnącej masy plastycznej". Dziękuję wszystkim mamom, babciom i ciociom za obecność i do zobaczenia.

Poznajemy świat różnymi zmysłami
5.10.2017

By świat poznać i zrozumieć, ćwiczyć zmysły trzeba umieć.

Złota polska jesień
5.10.2017

Za oknami buro, ponuro, a w zerówce złota polska jesień.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu 03.10.2017 r.- klasa "0" i I
3.10.2017

Po dotarciu na miejsce młodzi przyrodnicy wyruszyli na poszukiwania mieszkańców Ogrodu. Niezapomnianych emocji dostarczyły im obserwacje zwierząt przez lornetki i lupy. Następnie z naturalnych okazów dzieci przygotowały mieszkańca ogrodu - wiewiórkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani przewodniczki, która w interesujący sposób opowiadała o zwyczajach niektórych zwierząt np. Dlaczego chrząszcz rohatyniec nazywa się nosorożec? Co robią ptaki kwiczoły w sytuacji zagrożenia? Skąd wziął się w Polsce ślimak pomrów? Dlaczego na drzewach są budki dla ptaków? I wiele, wiele innych... Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń estetycznych, zmysłowych i edukacyjnych.

Dzień Chłopaka w zerówce
29.09.2017


Wycieczka do sklepu spożywczego
28.09.2017

26.09.2017 "Mądre Sówki" ze szkolnej zerówki wybrały się na wycieczkę do "Sklepu Polskiego" p. Grażyny. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz towarami znajdującymi się w sklepie, głównie przetworami. Oglądaliśmy półki pełne przetworów z owoców i warzyw. Bardzo zainteresował dzieci zielony słoik z przecierem ze szczawiu i jak to powiedział jeden z chłopców z "makaronem", czyli seler konserwowa. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały lizaki. które smakowaliśmy w szkole. Dzieci wyszły z przekonaniem, że praca ekspedientki jest ciekawa i pożyteczna. Utrwaliły również kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Zabawy paluszkowe
28.09.2017

O rozwój motoryki małej, czyli sprawność ruchową dłoni, dbamy też w naszej zerówce. Dzieci lubią takie aktywności, które wzmacniają całą dłoń, stąd zabawy substancjami o różnej konsystencji, takimi jak: piasek kinetyczny, modelina, plastelina, malowanie dłońmi czy paluszkami. Takie "zabawy paluszkowe" zwiększają wrażliwość dłoni i sprawiają dzieciom wiele frajdy.

Poznajemy pracę rolnika
28.09.2017

Jesienne prace na polu - siew zbóż.

Kasztanowa matematyka
22.09.2017

Przeliczanie i dodawanie. Dzieci z klasy zerowej wizualizując sobie cyferki w postaci kasztana, czy żołędzia, świetnie przyswajają matematyczne działania.

Jemy zdrowe warzywa i owoce, kl."0" Sp Rogalinek 21.09.2017 r.
21.09.2017

Nie ma nic lepszego niż porcja świeżo wyciśniętego soku. Dzieci z kl."0" dowiedziały się, że świeżo robione soki mają dużo witamin i składników odżywczych oraz że poprawiają odporność i pozwalają zadbać o figurę. Dużą furorę zrobił sok nazwany przez dzieci "Buraczana siła". Bardzo smakował sok marchwiowo pomarańczowy i brzoskwiniowy.

Sprzątanie Świata klasa "0" SP Rogalinek
21.09.2017

Dzięki uprzejmości pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie mogliśmy dnia 21.09.2017r. dowiedzieć się na czym polega zbieranie sortowanych śmieci. Wszystkie dzieci zobaczyły i weszły do środka wielkiej śmieciarki. Pracownicy firmy opowiedzieli na czym polega ich praca i poprosili dzieci, żeby dbać o środowisko i po prostu nie śmiecić.

Nauka przez zabawę
20.09.2017

Zabawy w przedszkolu mają za zadanie dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań... Zabawa w "Stopy" to doskonały pomysł na trenowanie koordynacji i równowagi.

Początki nauki czytania
20.09.2017

Wielu dzieciom wydaje się, że nauka czytania to ciągły stres i nerwowe chwile spędzone nad książką. Zerówkowicze z naszej szkoły wymyślili "Biegane czytanie" i byli bardzo ździwieni, że w ten sposób można uczyć się czytać. Sprawiło im to wielką radość, a jednocześnie połączyli przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą.

Pierwsze dni w zerówce
20.09.2017

Pierwsze dni w zerówce wcale nie są takie złe. Poznajemy się podczas wspólnych zabaw.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18
20.09.2017

Witamy zerówkowiczów w Szkole Podstawowej w Rogalinku.

Świetlica opiekuńczo- wychowawcza
12.09.2017

Świetlica opiekuńczo- wychowawcza czynna
w poniedziałek od 15:00 do 18:00
od wtorku do piątku od 14:30 do 17:30
Opiekun: Alina Potocka

3.09.2017

"Narodowe Czytanie" w Szkole Podstawowej w Rogalinku czyli wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

30.08.2017


24.08.2017

Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej. Chętnych uczniów wraz z Rodzicami zapraszamy na mszę świętą również w poniedziałek o godz. 8:00.
Dyrektor Szkoły

8.08.2017


Uwaga!
8.08.2017


Trwają prace budowlane związane z OAZĄ. Ze względu na bezpieczeństwo, wzbroniony jest wstęp na teren boiska szkolnego.
Godziny otwarcia sekretariatu w czasie wakacji
30.06.2017

W czasie wakacji letnich sekretariat czynny w następujące dni:
26.06. - 10.07.2017 w godz. 6.00 -14.00
07.08. - 10.08. i 16.08. - 18.08. w godz. 6.00 - 14.00
21.08. - 31.08. w godz. 7.00 - 15.00
W ważnych sprawach proszę kontaktować się drogą mailową : szkolarogalinek@wp.pl lub telefonicznie z dyrektorem szkoły 609-221-200.

Zerówka w Krośnie i Krosinku
21.06.2017

Drugą część dzisiejszej wycieczki zerówka spędziła w Krosinku, w piekarni "Tosmak", gdzie odbyły się warsztaty pt."Od ziarenka do bochenka". Dowiedzieliśmy się nie tylko, skąd się bierze chleb, ale sami upiekliśmy, pod czujnym okiem pana Pawła około 100 pysznych drożdżówek. Jedne były z rabarbarem, inne z marmoladą, a jeszcze inne z budyniem... A wszystkie grubo posypane kruszonką... Po upieczeniu, każdy z nas otrzymał w pięknych, firmowych "tytkach" po kilka "sznek z glancem"... A były gorące, chrupiące i przepyszne... Wszyscy możemy urządzić w swoich domach małą imprezkę i poczęstować rodzinę własnymi wypiekami. Miłego popołudnia. Smacznego! A Firmie "Tosmak" przesyłamy gorące podziękowania i przyznajemy medal za najlepszą na świecie drożdżówkę!

Na pocz±tek

Zerówka w Krośnie i Krosinku
21.06.2017

Zerówka w Krośnie i Krosinku... Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Od rana korzystaliśmy z różnych uciech, jakie zapewnił nam nowiutki plac zabaw w Krośnie. Mieliśmy okazję wypróbować sprzęty, których jeszcze nie znaliśmy... Było ciepło, wesoło i słodko... Niektórzy z nas zajadali lody, inni gofry. Ogólnie panował nastrój beztroskiej zabawy!

Na pocz±tek

Festyn
11.06.2017

Festyn w ZS Rogalinek to coroczny zwyczaj. W tym roku nie zabrakło atrakcji. Były nimi przedstawienie "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu rodziców, uczniów i nauczycieli, występ zespołu muzycznego, pokaz talentów, pokaz Zumby, mecz piłki nożnej dla uczniów, mecz piłki nożnej dla dorosłych Jastrzębie Rogalinek kontra FC Śrem, zawody rowerowe dla przyszłych przedszkolaków, pokaz zapasów UKS Zapaśnik, wystawa prac plastycznych, historycznych, literackich wykonanych przez uczniów w związku z obchodami 770-lecia Rogalinka, sterowanie robotami, tor przeszkód dla dzieci, udzielanie I pomocy, malowanie lasu rogalińskiego na kartonach, kolorowe zdrapywanki, malowanie rogalińskich aniołów i dzików, rysowanie węglem, malowanie twarzy, stwory z masy solnej.
Był również taniec wśród big baniek, wykonanie żelowych obrazków, kucyki, konkurs strzelniczy z nagrodami – Bractwo Kurkowe, Eurobungee, dmuchańce. GASTRONOMIA dzieła naszych Rodziców: kawa, herbata, zdrowe koktajle, woda w butelkach, woda z cytryną, woda z miętą, woda z sokiem, woda bez dodatków, pyszne domowe ciasta i galaretki, wata cukrowa i popcorn, karkówka, kiełbasa i kaszanka z grilla, grochówka, zupa gulaszowa, sałatki, tosty, chleb ze smalcem i ogórkiem.
zniów i rodzic
Na pocz±tek

Dzień Rodziny
6.06.2017

Dnia 02 czerwca obchodzono w zerówce Dzień Rodziny. Najpierw, w sali lekcyjnej odbyła się część artystyczna, emocjonująca nie tylko występujące dzieci, ale także ( a może nawet bardziej...?) oklaskujących ich rodziców. Następnie były życzenia i prezenty. Niektórym zakręciła się w oku łza wzruszenia... Wszyscy rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech, które tego dnia zaprezentowały się naprawdę z tej najlepszej strony i stanęły na wysokości zadania! Następnie przeniesiono się na boisko szkolne, gdzie przy ognisku, w blasku zachodzącego słońca, biesiadowano do późnych godzin wieczornych. Spotkanie to należy zaliczyć do bardzo miłych i "integrujących" naszą klasową rodzinkę wydarzeń.

Na pocz±tek

Uwaga - wyprawka dla klasy 0 na rok 2017/18
2.06.2017

 • WYPRAWKA
 • Dzień Dziecka
  2.06.2017

  Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie zerówki i klasy I spędzili bardzo aktywnie: rekreacyjnie i edukacyjnie. Pierwszym postojem był Czempiń i zwiedzanie nowej, przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. Docelowym miejscem był "Nenufar Club" w Kościanie, gdzie dzieci w towarzystwie piratów odbyły podróż dookoła świata i uczestniczyły w wykwintnym przyjęciu, podczas ktorego ćwiczyły zasady kulturalnego zachowania przy stole, w trakcie spożywania posiłków. Program wycieczki był bardzo napięty, ale udało się jeszcze wykroić czas na wspaniałą zabawę na atrakcyjnym, olbrzymim placu zabaw, kupno pamiątek i pyszne lody. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku...

  Na pocz±tek

  Festyn
  1.06.2017


  Na pocz±tek

  Trening kształtowania umiejętności prospołecznych
  25.05.2017

  Dziś uczniowie zerówki z sukcesem zakończyli Trening kształtowania umiejętności prospołecznych, który obejmował 8 spotkań, mających na celu wykształcenie i nauczenie się 8 podstawowych umiejętności. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogą nam lepiej funkcjonować w szkole i radzić sobie w różnych sytacjach, nie tylko szkolnych. Gratulacje!

  Na pocz±tek

  Teatr "Humorek" z klasy II
  14.05.2017

  I znów Teatr "Humorek" z klasy II bawił i edukował kolegów z młodszych klas... Głównym przesłaniem spektaklu było uświadomienie widzom, że każde stworzenie ma swoje miejsce na Ziemi i zawsze należy respektować prawa natury... Oprócz doznań artystycznych, uczniowie zerówki i klasy I zdobyli wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku rowerowym. Dziękujemy młodym aktorom i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych przedstawień... Wdzięczni widzowie z zerówki i klasy I.

  Na pocz±tek

  Uwaga zebrania z rodzicami!
  27.04.2017


  Na pocz±tek

  Życzenia wielkanocne
  16.04.2017


  Na pocz±tek

  Komunikat
  10.04.2017


  Na pocz±tek

  Wyjazd do Teatru Animacji na spektakl pt. "Odlot"
  1.04.2017

  Dzisiejszy dzień w zerówce należy zaliczyć do bardzo udanych. Z samego rana udaliśmy się do Teatru Animacji na spektakl pt. "Odlot". Wybór sztuki nie był przypadkowy - w bardzo przekonujący sposób zareklamowaly go klasy I i II, które miały przyjemność obejrzeć przedstawienie już wcześniej. Spektakl porusza problem tolerancji, prawa do bycia innym, tematy wychowawcze i ekologiczne. Poza licznymi edukacyjnymi przesłankami był świetnym widowiskiem kulturalnym. Zachwyciła nas wspaniała scenografia, piękne "kostiumy" i wyśmienita gra aktorów. My również polecamy tę sztukę wszystkim widzom: zarówno malym, jak i dużym.

  Na pocz±tek

  "Walizka Wyobraźni"
  1.04.2017

  Po raz kolejny zawitała do zerówki "Walizka Wyobraźni". Tym razem zaprosiła nas na spotkanie z książką pt. " Sznurkowa historia", której bohaterem jest niezwykły sznurek, z całkiem zwykłego sklepu papiernczego... Na warsztatach poznalismy różne rodzaje sznurków, rozpoznawalismy za pomocą zmysłu dotyku akcesoria ze sklepu papierniczego, a także stworzyliśmy własne kompozycje sznurkowe. Dowiedzieliśmy się również, jak należy zachować się w sytuacjach, kiedy czujemy się "niechciani i niepotrzebni".

  Na pocz±tek

  "Wiosenne przebudzenie"
  28.03.2017

  "Wiosenne przebudzenie" w zerówce , czyli konkurs recytatorski w klimatach wiosennych. Jury (w składzie: p. Kasia ze świetlicy oraz p. Joasia, odbywająca u nas praktykę pedagogiczną) po dzisiejszych przesłuchaniach wszystkim uczestnikom złożyło serdeczne gratulacje, a dodatkowo postanowiło wyróżnić 5 następujących recytatatorów: Zosię Ożańską, Antosię Mumot, Lilkę Banaszak, Nikolę Dastych i Majkę Sołtysiak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Na pocz±tek

  Uwaga!
  28.03.2017

  Dyrektor ZS w Rogalinku uprzejmie prosi o wskazanie przez Rodziców do środy, 29 marca, które z Państwa dzieci będzie korzystało z opieki świetlicy szkolnej w czasie rekolekcji zaplanowanych na 3, 4, 5 kwietnia 2017 r. Wypełniony druk można przekazać wychowawcom, zanieść do sekretariatu lub świetlicy. Druki zostaną rozdane podczas zebrań z Rodzicami, 28 marca.

  Na pocz±tek

  Zebrania z rodzicami
  23.03.2017


  Na pocz±tek

  Powitanie wiosny
  21.03.2017

  Zgodnie z ludową tradycją uczniowie klas 0, I i II pożegnali dziś zimę, paląc i topiąc Marzannę w spienionych wodach Warty... Każda klasa przygotowała na tę okoliczność własną, slomianą kukłę, a barwny pochód przemaszerował przez wieś przy dźwiękach kołatek, bębenków, trójkątów i innych instrumentów perkusyjnych. Teraz już tylko pozostało nam optymistycznie patrzeć na prognozę pogody i wypatrywać prawdziwej, nie kalendarzowej wiosny...

  Na pocz±tek

  Uwaga!
  16.03.2017

  Dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku informuje, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
  - oddział przedszkolny w terminie 01.03.2017 - 31.03.2017
  - klasy I w terminie 06.03.2017 - 24.03.2017
  Obwód Szkoły Podstawowej w Rogalinku : Rogalinek i Sasinowo Wnioski Można pobrać ze strony internetowej szkoły (www.sprogal.ayzz.pl) lub w sekretariacie od poniedziałku do piatku w godz. 7.00-15.00. Zebranie z Rodzicami dzieci chętnych do uczęszczania do oddziału przedszkolnego odbędzie się w piątek 17 marca 2017r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Rogalink


  Na pocz±tek

  Akademia Wyobraźni - Play Doh
  11.03.2017

  W ramach programu: Akademia Wyobraźni - Play Doh uczniowie zerówki zrealizowali marcowy projekt pt. "Pierwsze oznaki wiosny". Z kolorowej ciastoliny powstały żaby, bociany, krokusy, pierwiosnki i skowronki. Teraz możemy juz odliczać dni do 21 marca...

  Na pocz±tek

  Karnawałowo - Bal przebierańców
  19.02.2017

  Rada Rodziców zorganizowała Bal Przebierańców dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Były królewny i zakonnice, dużo dobrej zabawy i wyśmienite humory.

  Na pocz±tek

  Poznajemy różne rodzaje domów
  31.01.2017

  Poznajemy różne rodzaje domów, planujemy zajęcia, uczymy się wyrażać własne opinie.

  Na pocz±tek

  Poznajemy literkę "n"
  31.01.2017

  Poznajemy literkę "n". Odkrywamy ją w różnych wyrazach: na początku, w środku i na końcu.

  Na pocz±tek

  My się mrozu nie boimy
  31.01.2017

  My się mrozu nie boimy...Boisko szkolne opanowane przez zerowkę zimową porą.


  Na pocz±tek

  Zimowe miasto
  31.01.2017

  Zimowe miasto - gazetowy artyzm w wykonaniu zerówki.


  Na pocz±tek

  Dzień Babci i Dziadka
  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka uczciliśmy tańcami i góralską muzyką. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z klas 0-3 pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach, zapraszając ich na wspólne kolędowanie po góralsku. Na wstępie pani dyrektor przywitała gości ciepłymi słowami, w tym również księdza proboszcza. Goście ze wzruszeniem odebrali piękne słowa piosenek skierowane w ich stronę. Ponieważ tematem przewodnim spotkania było kolędowanie, wszyscy mogliśmy pośpiewać góralskie kolędy i pastorałki. W trakcie występu kapeli góralskiej Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach tanecznych, jak również sami mogli wziąć udział w tych zabawach. Ten dzień był pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.


  Na pocz±tek

  Owocowy karnawał w kl. 0 - 3
  14.01.2017

  W piątek 13.01.2017 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzięki pracy uczniów, starszych kolegów i koleżanek oraz wychowawczyń salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, którą poprowadził DJ z firmy ART AND MUSIC. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w postacie owoców, warzyw oraz postacie znane z baśni. Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani słodkimi jabłuszkami. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wyśmienicie.

  Na pocz±tek

  Bal karnawałowy
  3.01.2017  Na pocz±tek

  Mikołajkowy turniej sportowy
  7.12.2016

  Mikołajkowy turniej sportowy dla zerówkowiczów i starszaków z Przedszkola Słoneczko. Była wyśmienita zabawa, zdrowa konkurencja, wspaniałe medale, upominki, dyplomy i mnóstwo smakołyków.

  Na pocz±tek

  Mikołajki
  2.12.2016


  Uwaga! We wtorek wszyscy ubieramy do szkoły czapki św. Mikołaja.

  Na pocz±tek

  Śniadanie daje moc
  9.11.2016

  Uczniowie zerówki w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc". Nic tak pysznie nie smakuje, jak własnoręcznie przygotowane kanapki, zgodne z piramidą żywienia, którą "zgłębialiśmy" na poprzednich zajęciach. Smacznego!

  Na pocz±tek

  OGÓLNOPOLSKI EDUKACYJNY PROGRAM AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAYDOH
  27.10.2016

  Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, który umożliwia prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających zdolności plastycznie i wyobraźnię. Zachęcamy Państwa do wykorzystania ciastoliny również w domu, to wartościowe ćwiczenie przygotowujące m in. do nauki pisania. W zakładce programu jest dedykowana dla Rodziców aplikacja: http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow.html Zapraszamy do kreatywnych działań również w domu.

  Na pocz±tek

  OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ AKADEMIA AQUAFRESH W NASZEJ ŚWIETLICY
  27.10.2016

  W tym roku dzieci uczestniczące w akcji dowiedzą się, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne, a Kapitan Aquafresh zaprosi najmłodszych do Pastusiowej Olimpiady. Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji otrzymują ulotki informacyjno-edukacyjne do przekazania rodzicom. W materiałach tych Państwo znajdą podstawowe informacje dotyczące dbania o zdrowy uśmiech dzieci. Zachęcamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh. Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci! A chętnych na zajęcia zaprasza do świetlicy Pani Bożena Łuczak. Szanowni Państwo, zapraszamy do pobrania darmowej aplikacji, będącej częścią programu, w którym nasza szkoła bierze udział. Przekonanie dziecka do dwuminutowego mycia zębów może okazać się trudne. Jednak dzięki naszej darmowej aplikacji możesz to zmienić. Kapitan Aquafresh i Pastusie pokazują dzieciom, jak poprawnie szczotkować zęby. Wpadające w ucho piosenki zabawne tańce przykuwają uwagę dzieci w trakcie mycia ząbków, gdy w tym samym czasie zegar odlicza 2 minuty - zalecany czas mycia zębów. Dzięki zabawie dzieci nawet nie zauważają, gdy nadchodzi koniec szczotkowania zębów! http://akademia-aquafresh.pl/strefa-dzieci/181-aplikacja.html Tegoroczną edycję programu wspierają Patroni Honorowi, a wśród nich Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Patroni medialni tegorocznej edycji to w dalszym ciągu Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska - serwis dzieci.pl, Parenting.pl oraz pismo Bliżej Przedszkola. Dla uczestniczących w akcji oraz dla rodziców dzieci organizator przygotował konkurs "Uśmiech Dziecka", w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości prawie 40 000 zł, w tym rodzinna wycieczka do Bułgarii! http://www.akademia-aquafresh.pl/nagrody-w-konkursie-dla-rodzicow.html

  Na pocz±tek

  WALIZKA WYOBRAŹNI
  27.10.2016

  Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się wśród 10 przedszkoli publicznych w Wielkopolsce, które wezmą udział w rocznym projekcie czytelniczym WALIZKA WYOBRAŹNI. Od Fundacji SERDECZNIK nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie walizkę wyposażoną w książki i akcesoria edukacyjne dla dzieci przedszkolnych do codziennej pracy. W walizce znalazło się od 25 książek dobranych przez specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą. Dwoje nauczycieli Pani dyrektor Monika Szufnarowska i wychowawca zerówki Pani Jolanta Chmielarz bierze udział w trzyetapowym szkoleniu na temat tego, w jaki sposób kreatywnie pracować z książką. W naszej szkole powstanie w tym roku szkolnym Lokalny Klub Czytelniczy „Bajkowe podróże”, który raz w miesiącu zaprosi rodziców i dzieci, do wspólnego czytania. Dodatkowo raz w tygodniu nauczyciele przeprowadzą zajęcia z wykorzystaniem książek z Walizki Wyobraźni. Terminy spotkań z Rodzicami zostaną uzgodnione na zebraniu.

  Na pocz±tek

  Konkurs recytatorski "Jesienna zaduma" w zerówce
  21.10.2016

  W trzecim tygodniu października w klasach 0, I, II i III odbył się klasowy konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienna zaduma”. Celem konkursu było wyłonienie spośród wszystkich uczniów talentów recytatorskich. Udział w konkursie był obowiązkowy i miał charakter eliminacji. Zdarza się bowiem, że utalentowanym dzieciom brakuje odwagi i wiary we własne możliwości, aby dobrowolnie zgłosić się do konkursu. Najlepsi recytatorzy wezmą udział w konkursie szkolnym, który odbędzie się 3 listopada i będą rywalizować w kategorii klas 0 – III. Zwycięzca w konkursie szkolnym będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym.
  A oto laureaci konkursów klasowych:
  kl. 0 - Zosia Ożańska, Liliana Banaszak, Piotr Hoffa, Tosia Mumot i Iwo Sobański
  kl. I - Wiktoria Witkowska, Kuba Bral, Xawery Knop, Karina Gładysz, Mateusz Nowak i Wiktoria Wrzalik
  kl. II – Wiktor Sioch, Michalina Dudek, Marika Łuczak, Zuzia Wierzbicka, Hania Niedźwiecka i Jagoda Chocaj
  kl. III – Basia Bąk, Emilia Kubiak i Wiktoria Cyka
  Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach!

  Na pocz±tek

  Rodzice czytają dzieciom w zerówce
  21.10.2016


  Na pocz±tek

  ALARM PRZECIWPOŻAROWY
  21.10.2016

  20 października o godz. 11:00 miał miejsce w naszej szkole alarm przeciwpożarowy. Przedszkolaki i uczniowie razem z gronem pedagogicznym i pracownikami obsługi ćwiczyli ewakuację w sytuacji zadymienia. Wszyscy sprawnie wyszli na teren boiska. Sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem zakończyło się sukcesem.

  Na pocz±tek

  Jesienne rozgrywki sportowe
  19.10.2016

  Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała rozgrywki sportowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wszyscy bawili się świetnie. Dochód z imprezy przeznaczony jest na potrzeby szkoły.

  Na pocz±tek

  Dzień Edukacji Narodowej
  16.10.2016

  Na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października spotkały się cztery pokolenia nauczycieli. Uroczystość zaszczycił Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, który wygłosił wykład o swojej pasji, czyli alpinistyce, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Izabela Lorentz oraz wiceprzewodniczący Wojciech Miśko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również byli dyrektorzy szkoły w Rogalinku, pani Irena Cikorska, sołtys wsi Rogalinek pani Dorota Domagała, pani Lucyna Smok, najstarsi absolwenci Łucja i Alojzy Szabelscy, pani Zofia Skonka. Uczestnicy akademii bawili się świetnie podczas występów naszych dzieci i zaproszonych artystów. Przy serniku i kawie goście wspominali dawne czasy. Pamiątkowe zdjęcie uwieczniło tę wzruszającą chwilę.

  Na pocz±tek

  Pielęgniarka w zerówce
  16.10.2016

  Dnia 13 października 2016 roku odwiedziła nas w zerówce szkolna pani pielęgniarka. Nie przyszła jednak sama... Towarzyszyły jej dwie myszki – maskotki, które wspólnie nazwaliśmy Tosia i Stasiu (tak, jak imiona naszych klasowych kolegów i koleżanek). Wizyta pielęgniarki nie była przypadkowa - dotyczyła programu związanego z higieną jamy ustnej, czyli dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo dbać o nasze zęby. Zapoznaliśmy się też z całym garniturem stałych zębów, oglądając model sztucznej szczęki. Spotkanie obejmowało również warsztaty praktyczne – wszyscy nauczyliśmy się fachowo trzymać szczoteczkę do zębów, używać jej pod właściwym kątem i dokładnie czyścić całą powierzchnię zębów. W nagrodę za rzetelne umycie ząbków dostaliśmy od pani pielęgniarki kolorowanki, które z przyjemnością pokolorowaliśmy. Teraz już wiemy, jak dbać o higienę jamy ustnej i co robić, aby próchnica nie pojawiła się w naszych zębach.

  Na pocz±tek

  Dzień Pieczonego Jabłka
  16.10.2016

  Dzień 11 października 2016 roku w naszej szkole był Dniem Pieczonego Jabłka. Wszystkie klasy delektowały się polskimi jabłkami, podawanymi na gorąco. W klasie „0” akurat w tym tygodniu realizowano blok tematyczny pt. „Jesień w sadzie”, dlatego też uczniowie i rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w to nietypowe święto. W tym dniu w „zerówce” już od rana zapachniało jesiennymi zbiorami naszych sadów. Za sprawą rodziców dzieci mogły uczcić Dzień Pieczonego Jabłka, spożywając te zdrowe owoce, zapiekane z konfiturą lub czekoladą. Po uczcie dla podniebienia było też coś dla ducha - uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w Pracowni Artystycznej w Rogalinku, gdzie malowali martwą naturę – z jabłkiem w roli głównej! I taki był nasz jabłkowy dzień...

  Na pocz±tek

  SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY
  16.10.2016

  W poniedziałek 10 października odbyła się w naszej szkole pierwsza, z trzech zaplanowanych w tym roku, zbiórka makulatury. Od samego rana Rada Rodziców odbierała surowiec od uczniów i pakowała do samochodu, którym odwieziono zebrany papier do skupu. Aktywność uczniów, szczególnie najmłodszych, przerosła nasze oczekiwania i konieczne okazało się przełożenie zebranego surowca do większego auta. Zgromadziliśmy łącznie 1700 kg makulatury, za którą otrzymaliśmy 427 zł. Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że już gromadzicie makulaturę na kolejną zbiórkę, która odbędzie się w lutym. W rankingu klas:
  I miejsce zajmuje klasa 1 SP, która zebrała 424,3 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 23,6 kg)
  II miejsce zajmuje klasa 3 SP, która zebrała 250 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 13,2 kg)
  III miejsce zajmuje klasa 2 SP, która zebrała 247,4 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 13 kg)
  IV miejsce zajmuje klasa 5 SP, która zebrała 132,6 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 11 kg)
  V miejsce zajmuje klasa 4 SP, która zebrała 186,8 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 9,8 kg)
  VI miejsce zajmuje klasa 0, która zebrała 116,15 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 6,5 kg)
  VII miejsce zajmuje klasa 6 SP, która zebrała 124 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 5,9kg)
  VIII miejsce zajmuje klasa 2 g, która zebrała 69,6 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 2,9 kg)
  IX miejsce zajmuje klasa 1 g, która zebrała 56 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 2,8 kg)
  X miejsce zajmuje klasa 3 g, która zebrała 15,8 kg (w przeliczeniu na 1 ucznia 0,9 kg) Informacji o rankingu indywidualnym uczniów udzielamy osobiści w świetlicy szkolnej. Justyna Podeszwa

  Na pocz±tek

  I miejsce w szkolnym Dniu Jezyków Obcych
  6.10.2016

  Miło nam poinformować, że "zerówka" zajęła I m-ce w szkolnym Dniu Jezyków Obcych.


  Na pocz±tek

  Policjant w zerówce
  4.10.2016

  Dnia 30 września 2016 roku, z okazji Dnia Chłopca, odwiedził nas w zerówce pan policjant. Jest to tato naszej klasowej koleżanki Zosi. Zajechał pod szkołę policyjnym wozem na sygnale, co wzbudziło ogromne poruszenie wśród „zerówkowiczów” i nie tylko nich (pan policjant odwiedził także klasy I-III). Na warsztatach, w których uczestniczyliśmy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat niebezpiecznej, ale bardzo potrzebnej pracy policji. Mieliśmy też okazję zobaczyć (a nawet wypróbować) prawdziwe kajdanki, „lizak” do kierowania ruchem drogowym, a także „alkomat”, czyli urządzenie do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy policyjny radiowóz, a nawet, co niektórzy z nas, byli takimi szczęściarzami, że udało im się usiąść za kierownicą tego samochodu... W dowód naszego uznania za ciężką pracę policjanta podarowaliśmy tacie Zosi odznakę „najfajniejszego policjanta” w postaci słoneczka, a także obdarowaliśmy go laurką z okazji Dnia Chłopca. To był udany dzień, nie tylko dla chłopaków...

  Na pocz±tek

  Klasa 0 i I na wycieczce w Deli Parku
  2.10.2016

  Dnia 29 września 2016 roku klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do Deli Parku w Rosnówku. Dla „zerówki” była to pierwsza autokarowa wycieczka. Podróż minęła w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Dzieci wymieniały się nie tylko swoimi „słodkościami”, ale i uwagami z podróży. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji. Wraz z przewodnikiem maluchy zwiedziły małe zoo (zachwyciły się alpakami) i „Ekspozycję miniatur”, gdzie z zadowoleniem odkryły poznański Ratusz z koziołkami. Dużą atrakcją był spacer „Trasą podniebną”, gdzie oprócz pięknych widoków z góry, można było również rozwiązywać różne zagadki edukacyjne na interaktywnych ekranach. Najweselej jednak było zdecydowanie na placu zabaw, pośród olbrzymich, dmuchanych zamków, samolotów czy łodzi. Pogoda tego dnia dopisała, a o humory nie trzeba było się martwić. W radosnym nastroju wróciliśmy szczęśliwie z naszej udanej pierwszej wycieczki...


  Na pocz±tek

  Dzień Języków Obcych
  28.09.2016

  W poniedziałek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Było barwnie, głośno i bardzo międzynarodowo. Każda z klas, od zerówki począwszy, a na trzeciej gimnazjum skończywszy, „udała się” w podróż do innego kraju. I tak zerówka odwiedziła Stany Zjednoczone, klasa I – Szwajcarię, klasa II – Indie, klasa III – Niemcy. Klasa IV zawitała do Austrii, klasa V do Irlandii, a VI do Australii. Gimnazjaliści z klasy I udali się w podróż do Lichtensteinu, z klasy II do Kanady, a z klasy III do Nowej Zelandii. Na drzwiach sal lekcyjnych oraz szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przedstawiające typowego mieszkańca danego kraju, uczniowie ubrani byli w kolory flagi wylosowanego państwa, na przerwach rozbrzmiewała muzyka w różnych językach, klasy przygotowały łamańce językowe, a szkolny reporter próbował namówić napotkanych uczniów na krótki wywiad. Kilkoro uczniów wzięło udział w konkursie dla chętnych i przebrało się za sławną osobę z wylosowanego przez klasę kraju. Natomiast uśmiechnięte buzie wielu uczniów zdobiły flagi namalowane przez utalentowane plastycznie gimnazjalistki z klasy pierwszej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień w naszej szkole był naprawdę międzynarodowy, a więc wychowawcom klas, uczniom, którzy zaprezentowali ciekawe przebrania oraz rodzicom za trud włożony w przygotowanie kostiumów. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawczyni zerówki, Pani Joli Chmielarz, która sprawiła, iż dla zerówkowiczów był to iście amerykański dzień. Dziękujemy również mamom – kowbojkom – za pomoc w obsłudze naszych najmłodszych uczniów oraz rodzicom za wspaniałe przebrania przygotowane dla dzieci. Ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w poniedziałek (03.10.16 r.) na pierwszej długiej przerwie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a już wkrótce również filmiku z obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.
  Organizatorki: Anna Pawlak i Kamila Ożańska


  Na pocz±tek

  Dzień Języków Obcych.
  28.09.2016

  W poniedziałek, dnia 26 września 2016 roku w naszej szkole hucznie obchodzono Dzień Języków Obcych. Klasa 0 przedstawiała USA czyli Stany Zjednoczone Ameryki. Uczniowie bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu. Już w piątek trwały przygotowania do tego święta. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi symbolami i tradycjami USA, poznały bohaterów narodowych tego kraju, znanych aktorów, a także przypomniały sobie postacie z bajek Disney’a. Na podstawie zgromadzonych materiałów, wspólnie wykonano plakat o USA i udekorowano salę flagami oraz różnymi przedmiotami, pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. W klasie nagle zrobiło się bardzo kolorowo, ponieważ dominowały barwy narodowe USA czyli czerwień, granat i biel. W Dniu Języków Obcych wszyscy przyszli do szkoły pięknie przebrani: wśród chłopców dominowali „Spider – meni” i inni, kowboje oraz Indianie. Dziewczynki zachwycały strojami Merlin Monroe, Kowbojek, Indianek, czy „Dzwoneczka”. Wśród przebierańców nie zabrakło też prawdziwej „Myszki Miki”. Nawet rodzice, którzy nas odwiedzili i wspólnie z nami świętowali, świetnie „wpasowali się” w klimaty Stanów Zjednoczonych, było więc bardzo radośnie, gwarno, ale i edukacyjnie. Dzieci obejrzały prezentację w Power – Point o Stanach Zjednoczonych, zjadły 50 pysznych naleśników (upieczonych przez mamę Majki) z czekoladą, masłem orzechowym i syropem klonowym oraz wypiły „morze” amerykańskiej lemoniady. Aby tradycji „Fast – food-u” stało się zadość – na boisku szkolnym, ku uciesze dzieci, był sprzedawany pop – corn, który został popity Coca – colą (w poniedziałek mieliśmy wyjątkową dyspensę na „śmieciowe” jedzenie). Tego dnia cała nasza szkoła zaroiła się od kolorowych strojów, flag różnych krajów - wśród przebierańców nie zabrakło Niemców, Szwajcarów, Anglików czy nawet Hindusów! Po zabawach i pląsach na boisku, w takt różnych przebojów muzyki rozrywkowej (nie tylko amerykańskiej) udaliśmy się do sali, aby ulepić z modeliny kolorowe hamburgery, na które na szczęście nikt już nie miał ochoty... Pełni wrażeń, zmęczeni, ale i zadowoleni, niechętnie rozchodziliśmy się tego dnia do domów. To był bardzo udany dzień w naszej „zerówce” i choć wiemy, że nie mógł trwać wiecznie, mamy nadzieję, że jeszcze się powtórzy...


  Na pocz±tek

  „ZERÓWKA” poznaje przepisy ruchu drogowego! „Budujemy makietę skrzyżowania”
  22.09.2016

  W drugim tygodniu nauki w „Zerówce” rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami znaków drogowych oraz środków transportu. Znamy już telefony alarmowe i wiemy, do kogo udać się po pomoc w różnych sytuacjach – dzięki czemu, czujemy się bezpieczni.


  Na pocz±tek

  Kup Pan szczoteczkę!
  20.09.2016

  Rozpoczynamy w naszej szkole kolejną akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości szczoteczek i past do zębów, które zostaną wysłane do ośrodków misyjnych w Afryce. W szkołach prowadzonych przez misjonarzy, wolontariusze z Polski nauczą dzieci dbać o zęby. Z relacji dentysty- wolontariusza Krzysztofa Gniazdowskiego: Nauka mycia zębów dla tych dzieci to wspaniała zabawa. Ogromna radość panuje wówczas, kiedy mogą zabrać szczoteczki i pasty do domu. Niektóre maluchy od razu zjadają pastę, bo to dla nich nieznany, wspaniały smakołyk. Przyłącz się do akcji, kup pastę i szczoteczkę i przynieś do szkoły ( stoisko na parterze szkoły). Akcja potrwa od 20 września do 20 października. Pod koniec października szczoteczki zostaną wysłane do Afryki. Za przeprowadzenie akcji w naszej szkole odpowiedzialna jest klasa III gimnazjum pod opieką wychowawcy Katarzyny Jaszczak.
  koordynator akcji: Beata Buchwald


  Na pocz±tek

  Rozpoczęcie roku szkolnego w "zerówce"
  1.09.2016

  1 września 2016 roku nasza szkoła bardzo uroczyście powitała najmłodszych uczniów czyli „zerówkowiczów”. Maluchy wyróżniały się w tłumie starszych kolegów dzięki imiennym balonom w kształcie serca, którymi powitała ich wychowawczyni. W trakcie uroczystości dostąpili zaszczytu, jakim niewątpliwie było „użycie” dzwonka, obwieszczającego oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Później było wspólne przecinanie pamiątkowej wstęgi, przed wejściem do sali nr 15, gdzie mieści się „zerówka”. Na osłodę zakończenia wakacji najmłodsi uczniowie otrzymali kolorowe lizaki i wraz z rodzicami rozeszli się do domów, aby już następnego dnia rozpocząć prawdziwą edukację w murach naszej szkoły...

  Na pocz±tek

  Uczymy się języków obcych z platformą LERNI
  7.09.2016

  Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła przez kolejne trzy miesiące będzie uczestniczyć w projekcie edukacyjnym Akademia TiK – języki obce 2.0. Udział w projekcie stwarza możliwość nauki pięciu języków obcych za pomocą platformy LERNI. Z platformy mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Aby zalogować się do kursu należy wejść na stronę www.lerni.us i wybrać zakładkę „Logowanie”. Po wpisaniu odpowiednich danych: Adres e-mail: annfly@wp.pl Hasło: AKADEMIATIK i zalogowaniu, otworzy nam się strona kursu. Aby przejść do modułu nauki należy wybrać w górnym menu „Nauka”, możemy wybrać odpowiedni poziom, rozdział i lekcję. By powrócić do konta – klikamy ikonę domku. Polecamy i zachęcamy do nauki języków obcych.
  Koordynator projektu
  Anna Pawlak
  Na pocz±tek

  1 WRZEŚNIA…
  1.09.2016

  Po wakacyjnej przerwie cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok szkolny. Na naszą uroczystość przybyli Burmistrz Gminy Mosina Pan Przemysław Mieloch, Ks. Proboszcz z Eugeniusz Kiszka, Sołtys Rogalinka Pani Dorota Domagała, Sołtys Sasinowa Pan Bogdan Koralewski, Radny Gminy Mosina Pan Zbigniew Grygier, reprezentanci Rady Rodziców Panie Anna Binek, Dorota Wrzalik i zaproszeni goście podziękowali Dyrektor Pani Katarzynie Jaszczak za wieloletnią pracę na rzecz placówki, za wiele cennych inicjatyw, przywitali także nową Panią Dyrektor Monikę Szufnarowską, życząc wielu sukcesów w kierowaniu szkołą. Po części oficjalnej odbyło się krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. 2 g przygotowane przez Panie Dorotę Konik, Justynę Podeszwę i Kamilę Ożańską. Na koniec Pani Dyrektor Monika Szufnarowska zaprosiła wszystkich przedszkolaków, aby pomogli uruchomić jej pierwszy dzwonek. Kiedy rodzice z uczniami udali się do klas, Pani Dyrektor zaprosiła gości na spotkanie, którego celem było umówienie wspólnych przedsięwzięć na kolejne miesiące.

  Na pocz±tek

  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


  BIP Facebook Dyplomy, certyfikaty... GALERIA Rada Rodziców Zespołu Szkół w Rogalinku Napisz do nas...