Showcases & Background Setting Bar

Showcases

Background Image

This setting is only taking a look when select color and background.
If you want to set showcase color, background and disable Setting Bar, go to Templates Manager > AT-Templates > Global Tab

Rozmiar czcionki:

PEDAGOG, doradca zawodowy - Joanna Szperlik

PSYCHOLOG - Kesja Ziarniewicz

 

 pedagog psycholog

 

 

 PEDAGOG I PSYCHOLOG SZKOLNY 

Współorganizują w szkole pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychofizycznego uczniów i poprawa efektywności uczenia się. Ich zadania obejmują: Udzielanie indywidualnej pomocy uczniom oraz prowadzenie w szkole zajęć specjalistycznych (korekcyjno-kompensacyjnych oraz terapeutycznych). Prowadzenie poradnictwa, w tym psychologicznego dla rodziców. Ścisłą współpracę z wychowawcami w sprawach uczniów doświadczających niepowodzeń szkolnych lub innych trudności przekładających się na jakość ich funkcjonowania w środowisku szkolnym; udzielanie nauczycielom porad, wspólne projektowanie działań naprawczych, mających na celu wsparcie dziecka w procesie uczenia się. Organizację opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez informowanie o możliwościach i procedurze uzyskania zasiłków, stypendiów oraz innych form pomocy. Udzielanie wsparcia uczniom i ich rodzinom w sytuacjach trudnych – interweniowanie w sytuacjach kryzysowych oraz prowadzenie działań mediacyjnych. Wspomaganie nauczycieli i rodziców w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych predyspozycji i wybitnych uzdolnień uczniów. Prowadzenie działań psychoedukacyjnych, w tym zajęć z zakresu profilaktyki dla uczniów i rodziców. Współpracę z przedstwicielami instytucji zewnętrznych (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, MOPS, PCPR, etc.) oraz opiniowanie na potrzeby instytucji. Koordynowanie działań z zakresu orientacji zawodowej oraz wspieranie uczniów w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i planowaniu kariery.

 

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Terapię logopedyczną prowadzę dwa dni w tygodniu na zajęciach indywidualnych. Usuwanie wad wymowy poprzedzam szczegółową diagnozą logopedyczną. Na podstawie diagnozy opracowuję indywidualny tok terapii dla każdego dziecka. Metody pracy, pomoce, środki dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych potrzeb dzieci i związane z rodzajem zaburzonej artykulacji oraz możliwościami psychofizycznymi pacjentów. Na zajęciach indywidualnych dzieci : Doskonalą umiejętnoœci oddechowe. wypracowanie prawidłowego toru oddechowego wypracowanie centralnego strumienia powietrza wydłużenie fazy wydechowej Usprawniają motorykę i kinestezję narządów artykulacyjnych. wypracowanie precyzyjnych i celowych ruchów języka, warg, podniebienia, policzków naśladując przed lustrem logopedę, bądź odwzorowując gotową instrukcję układów artykulacyjnych Wykonują ćwiczenia Dennisona budujące powiązania nerwowe w obrębie mózg-ciało i harmonizujące współpracę obu półkul mózgowych. Ćwiczą umiejętności manipulacyjne stymulujące procesy neurologiczne wspierające rozwój mowy. Usprawniają słuch fonematyczny. precyzyjne słyszenie i różnicowanie dźwięków mowy rozpoznawanie wrażeń słuchowych z otoczenia i nagranych na płytach Doskonalą poczucie rytmu. odtwarzanie słyszanego rytmu odtwarzanie rytmu według schematu Wyróżniają wyrazy w zdaniu, sylaby i głoski w wyrazie. Wyszukują wyrazy rozpoczynające się na daną głoskę, zawierające daną głoskę w środku i na końcu. Rozpoznają miejsce położenia danej głoski w wyrazie. Rozwiązują zagadki i rebusy. Mówią krótkie wierszyki, czytają, omawiają ilustracje, układają i rozpoznają rymy. Dzieci posiadają swój zeszyt logopedyczny, w którym zapisywane są ćwiczenia oraz wskazówki dla rodziców do pracy w domu. Efekt terapii zależy od wielu czynników, ale w bardzo dużej mierze od zaangażowania rodziców, czyli codziennego, systematycznego ćwiczenia z dzieckiem w domu. 

 

WYKAZ INSTYTUCJI UDZIELAJĄCYCH WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO DLA DZIECI I RODZICÓW

 

 

NAZWA INSTYTUCJI

 

DANE KONTAKTOWE

 

INFORMACJE O POMOCY

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Puszczykowie ul, Żupańskiego 2

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  telefon: 61 22 45 168

Pomoc świadczona dzieciom i rodzicom bezpłatnie, po zgłoszeniu telefonicznym

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

116 111

https://116111.pl/

Linia czynna 24h/7. Pomoc udzielana anonimowo i bezpłatnie. Szerokie spektrum pomocy(złość, smutek, bezsilność itd.).

Linia dzieciom

800 080 222

Strona: http://www.liniadzieciom.pl/

Całodobowa, bezpłatna, anonimowa infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

Kto może zadzwonić?
Każda młoda osoba, która chce porozmawiać o swoich problemach związanych z: dojrzewaniem, nieporozumieniami czy konfliktami z kolegami, nieszczęśliwą miłością, przemocą w szkole lub w domu, kłótniami z rodzicami, myślami samobójczymi, lękami, nadwagą i odżywianiem.
Rodzic, opiekun lub pedagog, który chciałby wiedzieć jak pomóc dziecku.
W ramach numeru istnieje również możliwość skorzystania z pomocy prawnika.

Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

116 123
Strona internetowa: http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html

 

Linia czynna codziennie od 14.00-22.00. Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Przeznaczona osobom w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodzicom potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym, osobom niepełnoprawnym, doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

800 70 2222. ·

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
· Strona www.liniawsparcia.pl

Linia czynna 24/7
Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Linia Fundacji ITAKA realizującej projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym w populacjach o zwiększonym ryzyku. Zakres działań obejmuje przygotowanie i prowadzenia Centrum Wsparcia w ramach, którego udzielana jest całodobowa pomoc poprzez telefon, czat i email, osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12

Pomoc udzielana bezpłatnie. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia. Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.

 

Telefon zaufania Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu.

61 192 88 lub 61 835 49 04

Linia czynna od poniedziałku do piątku 19.00- 7.00, w soboty od godz. 15.00-nieprzerwanie do poniedziałku do godz. 7.00, w dni świąteczne całą dobę.

 

Psychologowie dla społeczeństwa- Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa

Link do strony: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/


Profesjonalne wsparcie w ramach akcji „Psychologowie dla społeczeństwa” oferuje również Pani Ewa Kudoń, na co dzień psycholog naszego Oddziału Psychiatrycznego. Pani Kudoń pełni swe dyżury psychologiczne dla wszystkich doświadczonych kryzysem we wtorki i czwartki, w godz. 16.00 – 18.00; tel. 789 397 516

Psychologowie i psychoterapeuci łączą siły, aby nieodpłatnie pomóc osobom, które odczuwają stres lub lęk w związku z pandemią. Oferują oni zdalne wsparcie psychologiczne polegające na wideorozmowie lub rozmowie telefonicznej.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.